wtorek, 27 października 2020 r.  Imieniny: Iwony, Noemi, Szymona
Wiadomości z tagiem Rzecznika  RSS
O podejściu: kto z kim i dlaczego? [O edukacji nie tylko ubezpieczeniowej]

Dodano: 21.10.2020 12:55 | 10 odsłon | 0 komentarzy

W poprzednich felietonach tak skoncentrowałem się na niemożliwych zmianach - choć z pewnością pożądanych - w systemie zabezpieczenia zdrowotnego, że nie mogłem włączyć się w dyskusję o zmianie, która na rynku ubezpieczeniowym nie tylko może być, ale z pewnością będzie realna. Nieoczekiwanie i paradoksalnie wydłużył się czas na dyskusję, czy Prezes UOKiK ma, czy nie ma, przejąć kompetencji Rzecznika Finansowego. Paradoksalnie, gdyż od dłuższego już czasu nie mieliśmy takiej sytuacji, w której nie byłoby dość jasno widać politycznego: kto z kim i dlaczego. Czy to spowoduje rozsądniejszy stan rzeczy, jeżeli będzie o tym decydowało akurat takie podejście?

Źródło: feedproxy.google.com

Dalsze dyskusje, również polityczne, wokół likwidacji RF [Rynek]

Dodano: 19.10.2020 8:50 | 71 odsłon | 0 komentarzy

Likwidacja instytucji Rzecznika Finansowego i przekazanie jego kompetencji Urzędowi Ochrony Konkurencji i Konsumentów to pomysł fatalny dla (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Dokąd zmierza Prezes UOKiK [Spotkania]

Dodano: 16.10.2020 8:46 | 38 odsłon | 0 komentarzy

Prezes UOKiK rośnie w siłę, działa dynamicznie i odważnie. Zyskuje coraz to nowe kompetencje. Czy dojdą te po Rzeczniku Finansowym? Jeszcze nie wiadomo. Tak czy tak, UOKiK był, jest i będzie bardzo ważnym elementem całego systemu ochrony konsumentów. A to właśnie ochrona konsumentów jest tym obszarem w działalności Urzędu, o który branża ubezpieczeniowa powinna się martwić. I jeszcze te kary dla menedżerów...

Źródło: feedproxy.google.com

UOKiK urośnie w siłę? [Prawo na weekend]

Dodano: 09.10.2020 8:56 | 40 odsłon | 0 komentarzy

Zapowiada się istotne wzmocnienie uprawnień Prezesa UOKiK. W ubiegłym miesiącu pojawił się projekt ustawy zakładający przejęcie przez Prezesa UOKiK kompetencji Rzecznika Finansowego (między innymi do podejmowania interwencji w sprawach indywidualnych, wynikających ze składania reklamacji). Chwilę potem został opublikowany kolejny [[https://s.dzub.pl/dcf5a293 projekt ustawy rozszerzający uprawnienia Prezesa UOKiK w sprawach konsumenckich ("Projekt Ustawy")]].

Źródło: feedproxy.google.com

Wystąpienia Rzecznika Finansowego o udzielenie informacji lub wyjaśnień [Prawo na weekend]

Dodano: 02.10.2020 8:59 | 15 odsłon | 0 komentarzy

W ostatnim czasie można zaobserwować wzmożoną aktywność Rzecznika Finansowego w obszarze ochrony konsumentów. Choć sam Rzecznik Finansowy w różnych przekazach medialnych pozycjonuje się jako organ odpowiedzialny za ochronę indywidualnych interesów klientów podmiotów rynku finansowego, to jednak niektóre z podejmowanych przez niego działań odznaczają się publicznoprawnym charakterem (przez co można odnieść wrażenie rozmycia kompetencyjnego pomiędzy zadaniami Rzecznika a Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów).

RF analizuje funkcjonowanie swojego odpowiednika w Czechach [Rynek]

Dodano: 30.09.2020 10:35 | 18 odsłon | 0 komentarzy

W czasie debaty publicznej na temat miejsca Rzecznika Finansowego w polskim systemie ochrony konsumentów warto spojrzeć na rozwiązania przyjęte w (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Ministerstwo Sprawiedliwości nie zgadza się na likwidację RF [Rynek]

Dodano: 29.09.2020 8:53 | 11 odsłon | 0 komentarzy

Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, nie zgadza się z pomysłem likwidacji Rzecznika Finansowego - informuje portal gazetaprawna.pl (zobacz (...)

Źródło: feedproxy.google.com

reklama

Copyright © 2008-2020 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone