czwartek, 29 października 2020 r.  Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii
Wiadomości z tagiem Rzecznika Finansowego  RSS
Więcej praw dla klientów banków i firm ubezpieczeniowych

Dodano: 28.10.2020 14:50 | 3 odsłon | 0 komentarzy

28 października 2020 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o rozpatrywaniu reklamacji i sporów klientów podmiotów rynku finansowego oraz o Funduszu Edukacji Finansowej. Nowe przepisy mają zwiększyć efektywność ochrony interesów klientów podmiotów rynku finansowego poprzez połączenie kompetencji Rzecznika Finansowego oraz Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Obywatele mają szybciej uzyskiwać informacje. Sprawniej niż dotychczas mają być identyfikowane pojawiające się na finansowym rynku konsumenckim problemy.

Dalsze dyskusje, również polityczne, wokół likwidacji RF [Rynek]

Dodano: 19.10.2020 8:50 | 84 odsłon | 0 komentarzy

Likwidacja instytucji Rzecznika Finansowego i przekazanie jego kompetencji Urzędowi Ochrony Konkurencji i Konsumentów to pomysł fatalny dla (...)

Źródło: feedproxy.google.com

UOKiK urośnie w siłę? [Prawo na weekend]

Dodano: 09.10.2020 8:56 | 41 odsłon | 0 komentarzy

Zapowiada się istotne wzmocnienie uprawnień Prezesa UOKiK. W ubiegłym miesiącu pojawił się projekt ustawy zakładający przejęcie przez Prezesa UOKiK kompetencji Rzecznika Finansowego (między innymi do podejmowania interwencji w sprawach indywidualnych, wynikających ze składania reklamacji). Chwilę potem został opublikowany kolejny [[https://s.dzub.pl/dcf5a293 projekt ustawy rozszerzający uprawnienia Prezesa UOKiK w sprawach konsumenckich ("Projekt Ustawy")]].

Źródło: feedproxy.google.com

Wystąpienia Rzecznika Finansowego o udzielenie informacji lub wyjaśnień [Prawo na weekend]

Dodano: 02.10.2020 8:59 | 15 odsłon | 0 komentarzy

W ostatnim czasie można zaobserwować wzmożoną aktywność Rzecznika Finansowego w obszarze ochrony konsumentów. Choć sam Rzecznik Finansowy w różnych przekazach medialnych pozycjonuje się jako organ odpowiedzialny za ochronę indywidualnych interesów klientów podmiotów rynku finansowego, to jednak niektóre z podejmowanych przez niego działań odznaczają się publicznoprawnym charakterem (przez co można odnieść wrażenie rozmycia kompetencyjnego pomiędzy zadaniami Rzecznika a Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów).

reklama

Copyright © 2008-2020 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone