wtorek, 19 czerwca 2018 r.  Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
Wiadomości z tagiem Rzecznika  RSS
RPD ws. niedoboru pielęgniarek i położnych na dyżurach

Dodano: 19.06.2018 9:45 | 0 odsłon | 0 komentarzy

- Kwestie dotyczące sprawowania właściwej opieki w szczególności nad małoletnimi pacjentami pozostają w stałym zainteresowaniu Rzecznika Praw Dziecka. Jak wskazywałem w poprzednich wystąpieniach, aby opieka ta mogła być sprawowana bez przeszkód, niezaprzeczalnie konieczne jest bieżące rozwiązywanie coraz bardziej dostrzeganych i narastających problemów związanych z wykonywaniem zawodu pielęgniarki i położnej, w tym m.in. trudności wynikających z warunków ich pracy i obciążenia obowiązkami oraz...

Źródło: www.rp.pl

Sąd Najwyższy w sprawie opieszałości ubezpieczycieli

Dodano: 13.06.2018 16:34 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Sąd Najwyższy tym razem nie podzielił prokonsumenckiego podejścia zaprezentowanego w istotnym poglądzie Rzecznika Finansowego, w sprawie skutków przekroczenia terminu odpowiedzi na reklamację - podał Rzecznik Finansowy na profilu FB.

Źródło: biznes.interia.pl

Powołanie rzecznika MSP coraz bliżej. Emilewicz zaproponowała datę

Dodano: 08.06.2018 17:06 | 21 odsłon | 0 komentarzy

MPiT czeka na opinie organizacji pracodawców dot. kandydatury Adama Abramowicza na Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców; dobrą okazją do powołania rzecznika będzie 21 czerwca, kiedy przypada Dzień Przedsiębiorcy - mówi minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Czy Rzecznik Praw Przedsiębiorców może być politykiem?

Dodano: 07.06.2018 10:40 | 11 odsłon | 0 komentarzy

Federacja Przedsiębiorców Polskich popiera utworzenie instytucji Rzecznika Praw Przedsiębiorców. Postuluje przy tym, żeby nie był to polityk, bez względu na to, jaką partię miałby reprezentować. To instancja, do której będzie można się odwołać w sytuacjach wątpliwych, stąd powinien rozumieć i znać problemy, z jakimi stykają się przedsiębiorcy.

Źródło: praca.wnp.pl

Jest kandydatura na rzecznika przedsiębiorców

Dodano: 06.06.2018 15:48 | 14 odsłon | 0 komentarzy

Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz zaproponowała na stanowisko Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców kandydaturę Adama Abramowicza - podał  resort. Dodano, że Rzecznik jest gwarantem wdrożenia zasad Konstytucji Biznesu.

Czym będzie się zajmował Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców?

Dodano: 05.06.2018 5:10 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Pod koniec kwietnia weszła w życie Konstytucja Biznesu wprowadzająca szereg nowych rozwiązań prawnych dla przedsiębiorców, w tym instytucję Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. Przedstawiciel mikro-, małych i średnich firm na linii firma-urzędnik rozpocznie swoją pracę na jesieni tego roku. Będzie on m.in. przyjmował wnioski od przedsiębiorców, wyjaśnienia od urzędów i organów, a także opiniował projekty ustaw.

Źródło: ksiegowosc.infor.pl

Wchodzi w życie Konstytucja Biznesu. Jakie ułatwienia oprócz ulgi na start wprowadza dla przedsiębiorców?

Dodano: 29.05.2018 5:10 | 7 odsłon | 0 komentarzy

W poniedziałek wchodzi w życie Konstytucja Biznesu, która ma poprawić relacje biznes-administracja. Ten pakiet pięciu ustaw przewiduje m.in., że co nie jest prawem zabronione, jest dozwolone; ulgę na start dla początkujących przedsiębiorców; działalność nierejestrową, czy powołanie Rzecznika MŚP.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

reklama
Time4VPS.EU - VPS hosting in Europe

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone