wtorek, 20 października 2020 r.  Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Wiadomości z tagiem Rzecznik  RSS
Udostępnianie pojazdów służbowych pracownikom do celów prywatnych a VAT

Dodano: 20.10.2020 14:47 | 0 odsłon | 0 komentarzy

17 września 2020 r. Rzecznik Generalny TSUE Maciej Szpunar wydał opinię (w sprawie o sygn. C

Źródło: https:

RF ze skargą nadzwyczajną do SN ws. kosztów naprawy pojazdu [Prawo]

Dodano: 20.10.2020 8:52 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Rzecznik Finansowy złożył do Sądu Najwyższego kolejną skargę nadzwyczajną (

Źródło: feedproxy.google.com

Płaczu za RF w branży nie będzie [Profit z tego taki]

Dodano: 16.10.2020 8:46 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Stabilizacja - bardzo ją w branży cenimy. A przez lata bywało tak, że dobrą, sprawdzoną stabilizację rujnował ubezpieczycielom Rzecznik Ubezpieczonych / Rzecznik Finansowy. To wypunktował jakąś linię produktową, to zwrócił uwagę sądów, że w pewnych sprawach warto orzekać inaczej niż dotychczas. Ciężko było przewidzieć, co będzie następne. Ale i likwidacja Biura RF oznacza pewną destabilizację. Postępowania, mediacje, reklamacje, raportowanie - wszystko znów będzie przebiegało inaczej niż do tej pory. Będzie trzeba przestawić się na nowe zasady, za które odpowiadać ma wyłącznie UOKiK. Branża ubezpieczeniowa ma jednak nadzieję, że na koniec dnia wyprostuje to wiele spraw. Bo ubezpieczyciele wolą stanowczą urzędową machinę niż Biuro, które zbyt często ulegało emocjom i własnej, wyolbrzymionej misji.

Źródło: feedproxy.google.com

Rzecznik klienta [Podsumowanie tygodnia]

Dodano: 12.10.2020 8:50 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Ostatni tydzień mieliśmy ubezpieczeniowo bardzo ciekawy. Z jednej strony zakopywany jest już przez wielu Rzecznik Finansowy, choć ani jeszcze nie umarł, a nawet jak umrze, zza grobu będzie jeszcze działał. Z drugiej - Allianz ogłasza, że liczy się z opiniami klientów. Dobrze, słusznie. Choć podejrzewam, że klienci woleliby wypłacane bez zbędnej zwłoki świadczenia, a nie masę ankiet wysyłanych im mailowo, a już szczególnie SMS-owo. Ale cóż, może dowiedzą się z otrzymanych bluzgów, że głupich SMS-ów się nie wysyła. Inna rzecz, że może zrobiliby ankietę też na temat współpracy z agentami? Uuuu... Tu dopiero dostaliby ciekawy materiał.

Źródło: feedproxy.google.com

Tarcze antykryzysowe zaskarżone do Trybunału Konstytucyjnego

Dodano: 08.10.2020 11:55 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Rzecznik Praw Obywatelskich zaskarżył 30 września 2020 r. do Trybunału Konstytucyjnego przepisy zawarte w czterech tzw. tarczach antykryzysowych i zmieniające regulacje z szeregu kodeksów - poinformowało 6 października 2020 r. Biuro RPO. Według Rzecznika, Sejm nie dochował wymogów prac nad zmianami w kodeksach.

Źródło: https:

Kolejne środowiska i organizacje przeciwko likwidacji RF [Rynek]

Dodano: 08.10.2020 9:00 | 66 odsłon | 0 komentarzy

Rzecznik Finansowy zauważa, że szereg środowisk zaprotestowało przeciwko pomysłom Ministerstwa Finansów dotyczącym likwidacji instytucji RF. Na (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Nowe wejścia i odwroty [Podsumowanie tygodnia]

Dodano: 05.10.2020 9:00 | 14 odsłon | 0 komentarzy

Temat umów ubezpieczenia na życie z UFK raz na jakiś czas wraca niczym bumerang. I wracał będzie, póki sądy nie przestaną zajmować się sprawami niezadowolonych klientów ubezpieczycieli, póki Rzecznik Finansowy (później być może UOKiK...) nie przestanie interweniować w ich imieniu, póki nie przestaną pojawiać się różne pomysły legislacyjne. Jest jeszcze oczywiście Komisja Nadzoru Finansowego i oczekiwana przez branżę interwencja produktowa w zakresie UFK. Bo mimo że ubezpieczyciele podkreślają, że konstrukcje produktów są już dziś zupełnie inne, a missellingu klienci nie doświadczają, to jednak nadzór wciąż ma uwagi. Wciąż coś jest nie tak, jak być powinno.

Źródło: feedproxy.google.com

RF wniósł skargę nadzwyczajną ws. ubezpieczenia niskiego wkładu [Prawo]

Dodano: 04.10.2020 13:38 | 16 odsłon | 0 komentarzy

Rzecznik Finansowy wniósł skargę nadzwyczajną do Sądu Najwyższego. Dotyczy ona sporu na tle tzw. ubezpieczenia niskiego wkładu własnego (UNWW) (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Wystąpienia Rzecznika Finansowego o udzielenie informacji lub wyjaśnień [Prawo na weekend]

Dodano: 02.10.2020 8:59 | 14 odsłon | 0 komentarzy

W ostatnim czasie można zaobserwować wzmożoną aktywność Rzecznika Finansowego w obszarze ochrony konsumentów. Choć sam Rzecznik Finansowy w różnych przekazach medialnych pozycjonuje się jako organ odpowiedzialny za ochronę indywidualnych interesów klientów podmiotów rynku finansowego, to jednak niektóre z podejmowanych przez niego działań odznaczają się publicznoprawnym charakterem (przez co można odnieść wrażenie rozmycia kompetencyjnego pomiędzy zadaniami Rzecznika a Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów).

Adam Bodnar czuje się bardzo dobrze [Rynek]

Dodano: 30.09.2020 8:53 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich, ma pozytywny wynik testu na Covid-19. RPO miał kontakt z osobą zarażoną. Samoizolował się. (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2020 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone