sobota, 23 czerwca 2018 r.  Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
Wiadomości z tagiem Rządowego Centrum  RSS
MON straci kontrolę nad "dzieckiem" Macierewicza?

Dodano: 14.06.2018 13:30 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Dowodzenie Wojskiem Polskim odzyska przejrzysty charakter. Od przyszłego roku szef Sztabu Generalnego WP będzie ponownie najważniejszym wojskowym w Siłach Zbrojnych RP. Docelowo pod jego kontrolę przejdą Wojska Obrony Terytorialnej, ukochane dziecko poprzedniego ministra obrony Antoniego Macierewicza. Projekt zmian w systemie dowodzenia, zapowiadanych przez prezydenta Andrzeja Dudę i ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, opublikowano 11 czerwca na stronie Rządowego Centrum Legislacji. Przepisy mogą wejść w życie jeszcze w tym roku.

Wojsko Polskie czekają spore zmiany w dowodzeniu. Znamy szczegóły

Dodano: 11.06.2018 13:48 | 11 odsłon | 0 komentarzy

Szef Sztabu Generalnego dowodzi Siłami Zbrojnymi poprzez dowódców Rodzajów Sił Zbrojnych jako najważniejszy żołnierz; do czasu osiągnięcia pełnej zdolności do działania, WOT podlega resortowi obrony - wynika z projektu zmian w systemie dowodzenia, który został upubliczniony na stronie Rządowego Centrum Legislacji.

Źródło: www.wnp.pl

Nowe formularze dla podatników CIT

Dodano: 08.06.2018 5:09 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Podatek dochodowy za 2018 r. trzeba będzie rozliczać na zmienionych wzorach formularzy. Niektóre są całkowitą nowością – wynika z projektu rozporządzenia ministra finansów, opublikowanego na stronach Rządowego Centrum Legislacji.

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Fabryki dostaną miliony od MON. Na wypadek wojny

Dodano: 30.05.2018 12:35 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji 25 kwietnia 2018 r. pojawił się projekt ustawy o organizowaniu zadań na rzecz obronności państwa realizowanych przez przedsiębiorców i programie mobilizacji gospodarki. Czy i na ile zaproponowane zmiany wychodzą naprzeciw propozycjom zgłaszanym podczas konsultacji przez instytucje i organizacje pracodawców? Będą korzystniejsze dla przedsiębiorców?

Źródło: www.wnp.pl

reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone