czwartek, 26 kwietnia 2018 r.  Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda
Wiadomości z tagiem Rządowego  RSS
Ryzyko automatycznego wygaśnięcia interpretacji indywidualnych dotyczących podmiotów powiązanych

Dodano: 12.04.2018 1:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy

W dniu 10 kwietnia 2018 r. na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt nowelizacji Ordynacji podatkowej. Planowane zmiany koncentrują się głównie na kwestiach związanych z interpretacjami indywidualnymi, niemniej nie dotyczą wyłącznie przyszłych wniosków o wydanie interpretacji indywidualnych, ale mają bezpośredni wpływ na wydane dotychczas interpretacje indywidualne oraz na toczące się aktualnie postępowania w sprawie wydania interpretacji indywidualnych. Rekomendowane jest przeprowadzenie weryfikacji uzyskanych dotychczas interpretacji indywidualnych pod kątem oceny, czy występuje ryzyko ich automatycznego wygaśnięcia w terminie 6 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy nowelizującej.

Definicja “korzyści podatkowej” i wprowadzenie instytucji wniosku grupowego w projekcie nowelizującym Ordynację podatkową

Dodano: 11.04.2018 1:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano ​projekt ustawy o zmianie ustawy – Ordynacja podatkowa, który ma na celu dalsze uszczelnianie systemu podatkowego. Zmiany, które wprowadza to m.in.: wprowadzenie definicji legalnej pojęcia „korzyść podatkowa”, nowe regulacje wprowadzające instytucję wniosku grupowego, regulacje dotyczące wniosku grupowego o wydanie opinii zabezpieczającej. Ustawa ma wejść w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone