wtorek, 26 września 2017 r.  Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
Wiadomości z tagiem Restrukturyzacji  RSS
Tobiszowski: termin przekazania ruchu Śląsk do SRK pochodną rynku i sczerpania złoża.

Dodano: 25.09.2017 17:05 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Termin przekazania Ruchu Śląsk - rudzkiej części kopalni Wujek - do Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK) powinien być pochodną oceny rynku oraz sczerpania udostępnionego w tej kopalni złoża węgla - uważa wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

Źródło: forsal.pl

Na komisji rolnictwa o pracy ARiMR

Dodano: 21.09.2017 17:06 | 2 odsłon | 0 komentarzy


O pracy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozmawiano na posiedzeniu senackiej komisji rolnictwa. Dyskusja odbyła się między innymi w kontekście niedawnego łączenia agencji rolnych i przejęcia przez tę instytucję dodatkowych zadań płatniczy

Źródło: inwestycje.pl

Pawlas, wójt Suszca: bez kopalni szkody społeczne będą tysiąc razy gorsze od szkód górniczych

Dodano: 17.09.2017 12:18 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Miasta tego regionu mocno się wyludniają, ludzie uciekają z Jastrzębia-Zdroju, czy z Żor! Stąd kopalnię Krupiński trzeba reaktywować - mówi dla portalu wnp.pl Marian Pawlas, wójt Suszca, gdzie znajduje się kopalnia Krupiński, która trafiła do Spółki Restrukturyzacji Kopalń.

Źródło: gornictwo.wnp.pl

Nowe życie Krupińskiego pod nazwą Polski Zakład Górniczy. Solidarność to popiera

Dodano: 14.09.2017 10:30 | 8 odsłon | 0 komentarzy

W Suszcu liczą na to, że efekt przyniosą działania zmierzające do powołania spółki pracowniczej na bazie kopalni Krupiński, którą Jastrzębska Spółka Węglowa oddała do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Krupiński w nowej strukturze miałaby dysponować złożami szacowanymi na ponad 70 mln ton węgla i zatrudniać 1500-1600 osób.

Źródło: gornictwo.wnp.pl

Chcesz przewalutować kredyt we frankach? Pamiętaj o możliwym wzroście stopy procentowej w 2018 roku

Dodano: 09.09.2017 5:54 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Nie ma optymalnego rozwiązania dla frankowiczów. Restrukturyzacje kredytów mają głównie polegać na ich przewalutowaniu. Tymczasem to nie obniży rat, a dodatkowo narazi zadłużonych na ryzyko podwyższenia stopy procentowej w drugim kwartale 2018 roku. Banki powinny oczywiście wychodzić naprzeciw oczekiwaniom dłużników. Mogą proponować im np. karencję w spłacie kapitału kredytu. Wówczas kredytobiorca płaciłby tylko ratę odsetkową. Inne udogodnienie mogłoby polegać na wydłużeniu okresu kredytowego. To byłoby bardziej korzystne dla instytucji finansowych, niż dochodzenie swoich należności poprzez egzekucje sądowe. Istotnym czynnikiem jest też dbanie o długotrwałe relacje z kredytobiorcami.

Źródło: biznes.interia.pl

Spółka pracownicza może ocalić kopalnię Krupiński

Dodano: 04.09.2017 12:27 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Rozmawiamy z Marianem Pawlasem, wójtem Suszca, gdzie znajduje się kopalnia Krupiński, która trafiła do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. - Na bazie Krupińskiego da się stworzyć nowoczesną kopalnię na miarę obecnych czasów - z nową organizacją pracy, z zastosowaniem nowoczesnych maszyn i urządzeń - mówi dla portalu wnp.pl Pawlas.

Źródło: gornictwo.wnp.pl

reklama

Copyright © 2008-2017 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone