wtorek, 26 września 2017 r.  Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
Wiadomości z tagiem Resort  RSS
Nieruchomości szukają leku na brak REIT-ów

Dodano: 26.09.2017 11:05 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Branża nieruchomości zaczyna oswajać się z decyzją Ministerstwa Finansów o ograniczeniu możliwości inwestycyjnych specjalnych spółek zarabiających na wynajmie. Resort kilka dni temu zaskoczył rynek informacją, że w pierwszej fazie pozwoli na tworzenie REIT-ów (ang. real estate investment truts) zarabiających wyłącznie na mieszkaniach. Wcześniej planował, że tego rodzaju spółki, korzystające ze zwolnień podatkowych, będą zarabiać też na obiektach komercyjnych, czyli biurach, centrach handlowych czy magazynach. MF nowy projekt ustawy o spółkach rynku wynajmu przedstawi w najbliższych miesiącach, a same przepisy zaczną działać w 2018 r.

Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl

Będą zaliczki na poczet dopłat dla rolników

Dodano: 25.09.2017 17:07 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Resort rolnictwa zapowiedział wypłacenie zaliczek na poczet tegorocznych dopłat bezpośrednich. Według projektu rozporządzenia w tej sprawie, na ten cel powinno być przeznaczone ponad 10 miliardów złotych. Te pieniądze mają znaleźć się na kontach...

Tagi: Resort
Źródło: inwestycje.pl

Walka KAS z wyłudzeniami VAT: Blokowanie rachunków bankowych może być groźne dla ich współwłaścicieli

Dodano: 25.09.2017 11:09 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Walka fiskusa z wyłudzeniami podatków wciąż się zaostrza. Resort już szykuje kolejny oręż w tej wojnie. Ma nim być blokada rachunków bankowych podatników podejrzanych o oszustwa. Zakłada to projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu przeciwdziałania wykorzystywaniu sektora finansowego dla wyłudzeń skarbowych, który prawdopodobnie już wkrótce trafi na posiedzenie rządu (pisaliśmy o tym w TGP nr 169 z 1–3 września 2017 r. ). Zgodnie z nim szef KAS będzie mógł zablokować konto na 72 godziny, a potem przedłużyć blokadę w sumie do 3 miesięcy. Rozwiązanie to już budzi zastrzeżenia zarówno ekspertów, jak i przedsiębiorców. Decyzja o blokadzie może bowiem uniemożliwić dostęp do pieniędzy także uczciwym podatnikom, a co za tym idzie mogą oni mieć problemy np. zzapłatą za towar, wywiązaniem się z zamówienia, terminową spłatą rat kredytu itp. I choć resort finansów tłumaczy, że będzie możliwość skarżenia decyzji o przedłużeniu blokady do sądu, to w praktyce podatnicy niewiele na tym skorzystają. Postępowania przed sądami trwają bowiem miesiącami.

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Tego jeszcze nie było. Resort finansów będzie sprzedawać trzymiesięczne obligacje.

Dodano: 25.09.2017 11:05 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Ministerstwo Finansów rzuca rękawicę bankom: od października będzie sprzedawać trzymiesięczne obligacje detaliczne.

Źródło: forsal.pl

Pełni entuzjazmu chcą ocalić kopalnię Krupiński. Resort energii studzi zapał

Dodano: 24.09.2017 12:05 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Trwa likwidacja kopalni Krupiński w Suszcu. Odzyskany sprzęt jest przewożony na inne kopalnie Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Kompleksy ścianowe trafiły już do Ruchu Borynia i do kopalni Pniówek. Tymczasem nie ustają zabiegi mające na celu wskrzeszenie wydobycia w Krupińskim.

Źródło: gornictwo.wnp.pl

21.09 Limit jednorazowej amortyzacji wzrośnie aż do 10 tys. zł

Dodano: 22.09.2017 11:11 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Resort finansów planuje podwyższenie z obecnych 3500 zł do 10 tys. zł limitu wartości środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych umożliwiającego jednorazowe odliczenie tych wydatków. Pierwotna wersja projektu zakładała podwyższenie limitu tzw. jednorazowej amortyzacji do 5 tys. zł ...

Tagi: Resort
Źródło: www.vat.pl

Janczyk: Liczymy, że planowane w tym roku wpływy z podatku od gier zostaną wykonane

Dodano: 22.09.2017 11:07 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Resort finansów liczy, że planowane w tym roku wpływy z podatku od gier zostaną wykonane - powiedział PAP wiceminister finansów Wiesław Janczyk. Zwrócił uwagę m.in. na większe zainteresowanie legalnymi zakładami wzajemnymi.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Resort finansów liczy na hazard

Dodano: 22.09.2017 7:13 | 1 odsłon | 0 komentarzy

978 zablokowanych nielegalnych stron internetowych z hazardem, 19 tys. zarekwirowanych automatów do gier  - taki jest bilans funkcjonowania nowych rozwiązań, które znalazł się w ustawie hazardowej.

Tagi: Resort
Źródło: finanse.wnp.pl

MF: Nie zmieni się rozliczanie PIT przez Polaków żyjących w Wielkiej Brytanii

Dodano: 22.09.2017 5:09 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Resort finansów w opublikowanym dziś komunikacie wyjaśnia, że Polacy mieszkający i żyjący za granicą, w tym w Wielkiej Brytanii nie będą objęci opodatkowaniem w Polsce nawet po zmianach, jakie przewiduje tzw. konwencja MLI

Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2017 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone