poniedziałek, 20 sierpnia 2018 r.  Imieniny: Bernarda, Sabiny, Samuela
Wiadomości z tagiem Przepisy  RSS
Trwałe odłączenie części środka trwałego w celu jej sprzedaży

Dodano: 17.08.2018 17:06 | 13 odsłon | 0 komentarzy

Zeszyty Metodyczne Rachunkowości nr 14 (470) z dnia 20.07.2018 r.
Przepisy ustawy o rachunkowości nie precyzują jak przeprowadzić likwidację części środka trwałego. Wskazówki dotyczące ewidencji tych zdarzeń zawierają postanowienia Krajowego Standardu Rachunkowości nr 11 "Środki trwałe". Regulacje dotyczące tego zagadnienia zawarte w standardzie różnią się jednak od rozwiązań podatkowych. Ewidencja księgowa likwidacji części środka trwałego w zależności od tego, czy jednostka stosuje zasady określone w KSR nr 11, czy też zasady określone w przepisach podatkowych, będzie przebiegać inaczej.

Rozliczenie kosztów podróży przedsiębiorcy

Dodano: 17.08.2018 5:06 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Przegląd Podatku Dochodowego nr 12 (468) z dnia 20.06.2018 r.
Wykonywanie zadania w ramach prowadzonej działalności poza miejscowością, w której znajduje się siedziba przedsiębiorcy lub stałe miejsce wykonywania działalności, uważa się za podróż służbową przedsiębiorcy. W przypadku odbycia takiej podróży przedsiębiorca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów faktycznie poniesione wydatki związane z podróżą służbową, o ile wykaże, że poniósł je w celu osiągnięcia przychodu lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodu (...). Przepisy podatkowe nie wprowadzają ograniczeń, co do rodzaju i klasy środka transportu jakim przedsiębiorca może odbywać podróż.

Źródło: https:

Prace nad przepisami dotyczącymi PPK

Dodano: 14.08.2018 17:05 | 22 odsłon | 0 komentarzy


Przepisy dotyczące Pracowniczych Planów Kapitałowych mają być precyzyjne i zrozumiałe dla każdego. W resorcie finansów odbyła się dziś kolejna tura uzgodnień z partnerami społecznymi i instytucjami finansowymi w sprawie PPK. Do projektu zgłoszono...

Podatki 2020: Podatnicy z większymi prawami do informacji i wsparcia

Dodano: 08.08.2018 15:00 | 38 odsłon | 0 komentarzy

Nowa Ordynacja podatkowa będzie gwarantować podatnikom, płatnikom i inkasentom wzmocnione prawa do informacji i wsparcia - wynika z projektu przygotowanego w Ministerstwie Finansów. Przepisy mają być uszczegółowione i skonkretyzowane. Większość nowych regulacji powinna wejść w życie w styczniu 2020 r.

Źródło: www.podatki.biz

Podatki 2020: Nowa Ordynacja ze zmienionymi przepisami ws. doręczeń

Dodano: 06.08.2018 14:40 | 24 odsłon | 0 komentarzy

Przepisy dotyczące doręczania pism i adresu podatnika zostaną powiązane z adresem zgłoszonym w Centralnym Rejestrze Podatników - Krajowym Rejestrze Podatkowym. Zmiana zostanie wprowadzona wraz z nową Ordynacją podatkową. Większość nowych przepisów ma wejść w życie w 2020 r.

Źródło: www.podatki.biz

Fiskus zarabia na przeciąganiu spraw podatkowych. A nowa ordynacja nie wprowadza zmian

Dodano: 03.08.2018 11:06 | 21 odsłon | 0 komentarzy

Przepisy dotyczące naliczania odsetek przy przedłużających się kontrolach i postępowaniach podatkowych wymagają zmiany – twierdzą eksperci. Projekt nowej ordynacji utrzymuje jednak status quo.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Przepisy intertemporalne dot. przedawnienia roszczeń sprzed 9 lipca 2018 r. [Prawo na weekend]

Dodano: 03.08.2018 8:58 | 4 odsłon | 0 komentarzy

W praktyce, aby ustalić termin przedawnienia roszczeń powstałych przed 9 lipca 2018 r., zazwyczaj będzie należało obliczyć ich termin przedawnienia tak na zasadach sprzed, jak i po wejściu w życie Nowelizacji.

Źródło: feedproxy.google.com

Rząd zaostrzy przepisy ws. nieuczciwych praktyk handlowych

Dodano: 01.08.2018 15:03 | 20 odsłon | 0 komentarzy

Ustawa o przeciwdziałaniu nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej w obrocie produktami rolnymi i spożywczymi zostanie znowelizowana - wynika z przyjętego we wtorek przez rząd projektu. Przepisy mają zostać zaostrzone i w większym stopniu chronić rolników, którzy są najczęściej najsłabszym ogniwem łańcucha dostaw żywności.

Źródło: www.podatki.biz

Podwójne ryzyko administratora [Punkty widzenia]

Dodano: 01.08.2018 11:20 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Przepisy RODO nadają nowy kształt systemowi ochrony danych. Podstawą zmian jest szereg reguł wprowadzonych przez rozporządzenie, a które nie pozostają bez wpływu na działanie ubezpieczycieli i innych podmiotów działających w branży ubezpieczeniowej. Jedną z podstawowych różnic w odniesieniu do dotychczasowego systemu jest wprowadzenie zasady rozliczalności, czyli tzw. "ryzyka". Oznacza to, że administrator, którym jest ubezpieczyciel, obowiązany jest oszacować ryzyko związane z przetwarzaniem danych, a następnie podjąć odpowiednie środki techniczne i organizacyjne, aby dostosować rodzaj zabezpieczeń do oszacowanego ryzyka. Administrator będzie więc odpowiedzialny za respektowanie przepisów RODO, jak i wykazanie ich przestrzegania, co oznacza, że to na administratorze ciąży obowiązek wykazania, że dane chronione były w sposób właściwy i odpowiedni do stopnia ryzyka.

Tagi: Przepisy, RORu
Źródło: feedproxy.google.com

Przepisy podatkowe nie są dostosowane do ekonomii współdzielenia

Dodano: 27.07.2018 14:53 | 25 odsłon | 0 komentarzy

Polski system podatkowy jest stworzony z myślą o tradycyjnych przedsiębiorstwach i tym samym nie przystaje do cyfrowej rzeczywistości i usług ekonomii współdzielenia - oceniają eksperci fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju. W najnowszym rankingu popularności usług ekonomii współdzielenia Polska zajęła 92. miejsce na 213 przeanalizowanych państw i terytoriów zależnych.

Źródło: www.podatki.biz

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone