poniedziałek, 16 września 2019 r.  Imieniny: Jagienki, Kamili, Korneliusza
Wiadomości z tagiem Projekt  RSS
Projekt konsorcjum z Pure Biologics rekomendowany do dofinansowania z NCBR

Dodano: 12.09.2019 15:35 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Warszawa, 12.09.2019 (ISBnews) - Projekt Pure Biologics realizowany w konsorcjum z jednostką badawczą Sieć Badawcza Łukasiewicz - PORT Polski Ośrodek Rozwoju Technologii został rekomendowany do dofinansowania przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) w ramach konkursu "Dolnośląska strefa technologii biomedycznych", podała spółka. Projekt pt. "Opracowanie nowej metody terapeutycznej czerniaka opartej na nośniku aptamerowym" będzie realizowany w spółce z identyfikatorem PB006. Rekomendowana kwota dofinansowania to 1 129 208 zł. 

Podatkowe Espresso 29/2019

Dodano: 12.09.2019 1:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy

W numerze: [Orzeczenie tygodnia] TSUE - Uznanie fotografii za dzieła sztuki mogące korzystać z obniżonej stawki podatku VAT; [Express podatkowy] Zasady ustalania kosztów uzyskania przychodów w przypadku przeniesienia wierzytelności w drodze czynności datio in solutum; Czynności operatora w zakresie prowadzonej platformy sprzedażowej długów korzystają ze zwolnienia od VAT; Sfinansowanie przez pracodawcę noclegów pracownikom w czasie oddelegowania skutkuje powstaniem po ich stronie przychodu; [Legislacja] Projekt ustawy o rozstrzyganiu sporów dotyczących podwójnego opodatkowania oraz zawieraniu uprzednich porozumień cenowych po I czytaniu w Sejmie.

Źródło: https:

The Dust ma umowę z inwestorem na częściowe finansowanie 'Projektu No. 3'

Dodano: 11.09.2019 12:47 | 2 odsłon | 0 komentarzy

 The Dust zawarł z inwestorem umowę wykonawczą, na podstawie której inwestor sfinansuje częściowy koszt opracowania i wydania gry na platformy stacjonarne PC pod roboczym tytułem "Projekt No. 3", podała spółka.

Źródło: https:

Projekt rozporządzenia w sprawie wzoru zeznania CIT-CFC/CIT-CFI o wysokości osiągniętego dochodu z zagranicznej jednostki kontrolowanej

Dodano: 11.09.2019 1:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji pojawił się projekt Rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie wzoru zeznania o wysokości osiągniętego dochodu z zagranicznej jednostki kontrolowanej i należnego podatku dochodowego od osób prawnych (CIT-CFC) oraz wzór załącznika do zeznania - informacji o danych będących podstawą do określenia dochodu zagranicznej jednostki kontrolowanej (CIT/CFI).

Źródło: https:

Rząd przyjął nowelizację ustawy o wsparciu dla budownictwa z tzw. wielkiej płyty

Dodano: 10.09.2019 16:18 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów, przedłożony przez ministra inwestycji i rozwoju, podało Centrum Informacyjne Rządu (CIR). Przewidziano w nim zwiększenie efektywności funkcjonowania Funduszu Termomodernizacji i Remontów. Jego działalność rozszerzona zostanie o dofinansowanie poprawy bezpieczeństwa użytkowania budynków z tzw. wielkiej płyty oraz poprawy stanu technicznego budynków komunalnych, zamieszkiwanych przez najuboższą część społeczeństwa. Projekt nowelizacji ustawy wiąże się z programem "Czyste powietrze".

Zniesienie limitu składek na ZUS może sporo kosztować

Dodano: 10.09.2019 16:03 | 10 odsłon | 0 komentarzy

Projekt przyszłorocznego budżetu Polski przewiduje m.in. zniesienie limitu składek na ZUS. Jak wskazują eksperci fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju, oznacza to, że w praktyce płaca osób o zarobkach ponad 5,7 tys. zł netto miesięcznie będzie obłożona powyżej tego progu aż 52 proc. podatków i składek. Organizacja przewiduje, że tak wysoki klin podatkowy może zniechęcać wykwalifikowanych specjalistów do pracy w Polsce.

Źródło: www.podatki.biz

=> Projekt regulacji Funduszu Pomocowego UFG na szerszą skalę <= [Prawo]

Dodano: 09.09.2019 8:43 | 2 odsłon | 0 komentarzy

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów opublikowano informacje o projekcie ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniach (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone