niedziela, 17 lutego 2019 r.  Imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza
Wiadomości z tagiem Projekt  RSS
Vigo System otrzymało dofinansowanie inwestycji technologicznej w wys. 6 mln zł

Dodano: 15.02.2019 9:18 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Projekt Vigo System pt. "Wdrożenie opracowanej w ramach projektu 'Narażenia' technologii produkcji chipów detekcyjnych" został umieszczony na liście projektów wybranych do dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 Poddziałanie 3.2.2 - "Kredyt na innowacje technologiczne", finansowanego ze środków Unii Europejskiej, podała spółka. Rekomendowana kwota dofinansowania w ramach projektu wynosi 6 mln zł.

Źródło: https:

Prawa i obowiązki zobowiązanego według projektu nowej Ordynacji podatkowej

Dodano: 15.02.2019 5:09 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Projekt nowej Ordynacji podatkowej z dnia 4 lipca 2018 r. wprowadza instytucję "zobowiązanego". Pod tym pojęciem według słowniczka do ustawy należy rozumieć podatnika, płatnika, inkasenta, osobę trzecią oraz następcę prawnego

Źródło: inwestycje.pl

Projekt ustawy ograniczającej "chwilówki" gotowy. "Kończymy z niewolnictwem XXI wieku"

Dodano: 14.02.2019 15:33 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało projekt ustawy antylichwiarskiej, która wprowadza maksymalny limit kosztów pożyczki, czyli marż i ubezpieczeń. - Kończymy z niewolnictwem XXI wieku. Ma być taniej, bezpieczniej i uczciwiej - zapowiedział szef resortu Zbigniew Ziobro.

Źródło: https:

Podatkowe Espresso 6/2019

Dodano: 14.02.2019 0:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy

W numerze: [Orzeczenie tygodnia] Możliwość oszacowania przez organ przychodu w innej wysokości niż określona w umowie między spółką a podmiotem powiązanym; [Express podatkowy] Prowadzenie ewidencji prac twórczych pracowników nie jest warunkiem koniecznym do stosowania 50 proc. kosztów, Przesłanki zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu odstępnego zapłaconego z tytułu wcześniejszego wypowiedzenia umowy najmu; Moment powstania obowiązku podatkowego w VAT od zaliczek otrzymanych na poczet usługi turystyki; [Legislacja] Projekt ustawy o zmianie ustawy o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami oraz innych ustaw; [PwC w Prasie] Zakup usług IT bez limitu kosztów.

Źródło: https:

Orange Finanse zmieni nazwę na Kompakt Finanse, projekt będzie wygaszany

Dodano: 12.02.2019 17:05 | 33 odsłon | 0 komentarzy


Orange Finanse 15 kwietnia br. zmieni nazwę na Kompakt Finanse. Projekt nie będzie dalej rozwijany, a klienci otrzymają możliwość przejścia na główną platformę bankowości elektronicznej i mobilnej mBanku, podał bank.

Źródło: inwestycje.pl

Symulowanie choroby nadal bez konsekwencji. Kontrole zwolnień będą łatwe do storpedowania

Dodano: 12.02.2019 5:09 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Jeśli ZUS liczy na to, że wreszcie będzie mógł skutecznie kontrolować krótkotrwałe zwolnienia lekarskie, to może się przeliczyć. Projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu wprowadzenia uproszczeń dla przedsiębiorców w prawie podatkowym i gospodarczym, który przewiduje m.in. zmiany w ustawie o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, wcale mu w tym nie pomoże.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Wdrożenie systemu ERP Infor M3 w firmie Finest Shoes

Dodano: 09.02.2019 17:05 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Rozwiązanie zostanie wdrożone przez firmę partnerską Infor - Venistar - specjalizującą się w branży odzieżowej. Projekt ma wesprzeć strategiczne podejmowanie decyzji, a także przyczynić się do zwiększenia produkcji obuwia i ...

Źródło: inwestycje.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone