niedziela, 19 sierpnia 2018 r.  Imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji
Wiadomości z tagiem Prof  RSS
Uważaj na pięć kosztownych wakacyjnych pułapek

Dodano: 05.08.2018 5:51 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Tanie i długie wakacje to marzenie każdego turysty. Na długo przed urlopem zaczynamy szukać niedrogich lotów, korzystnych ofert wynajmu kwatery i promocji na akcesoria plażowe. Przy ekonomicznym planowaniu wyjazdu musimy jednak zachować wyjątkową czujność. Nasza wymarzona podróż za jeden uśmiech może zmienić się w kosztowny koszmar, jeśli popełnimy jeden z częstych turystycznych błędów.

Tagi: Prof, Nasze
Źródło: biznes.interia.pl

Skarga przyjęta. Grupa mieszkańców nie ustaje w walce o utworzenie nowej gminy Grabówka

Dodano: 03.08.2018 16:01 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu przyjął skargę złożoną przez grupę mieszkańców, którzy zabiegają o powstanie nowej gminy Grabówka (Podlaskie).

Źródło: samorzad.pap.pl

Już co trzecie zwolnienie lekarskie wystawiane jest elektronicznie. Od grudnia stanie się to obowiązkowe

Dodano: 03.08.2018 6:00 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Rośnie liczba zwolnień lekarskich wystawionych elektronicznie - w lipcu stanowiły one około 40 proc. wszystkich zwolnień. E-ZLA trafia drogą elektroniczną do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, w ten sposób odciąża lekarza od dodatkowych obowiązków. Przy wystawianiu zwolnienia większość danych wypełnia się automatycznie, dzięki czemu cały proces trwa maksymalnie 40 sekund. Z certyfikatu, którym można podpisywać i wysyłać zwolnienia, korzysta już co czwarty uprawniony lekarz.

Źródło: biznes.interia.pl

„PZPR” na biurze posłów PiS. Bodnar zaniepokojony

Dodano: 01.08.2018 8:59 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Napis „PZPR” na biurze parlamentarzystów PiS nie może zachęcać do wprowadzenia ustroju komunistycznego - wskazuje Rzecznik Praw Obywatelskich, który jest zaniepokojony, że za taki napis policja stawia zarzut „propagowania ustroju totalitarnego”.

Tagi: Rzecznik, Prof
Źródło: www.rp.pl

Dni targowisk i bazarów są policzone?

Dodano: 30.07.2018 5:06 | 53 odsłon | 0 komentarzy

Duże sieci handlowe coraz bardziej umacniają swoją pozycję w sektorze handlu detalicznego na Białorusi, wypychając z rynku indywidualnych przedsiębiorców, spada też znaczenie, wcześniej popularnych, targowisk i bazarów. Na początku maja firma Eurotorg - właściciel największych sieci handlowych na Białorusi Euroopt i Brusniczka – zwróciła się do władz kraju o zwiększenie limitu 20-proc. udziału w rynku dla produktowych sieci handlowych. Przy tym sektor ten ciągle rośnie. Wartość obrotu towarów w handlu detalicznym w I kwartale 2018 roku wzrosła o 9,7 proc. w porównaniu do tego samego okresu poprzedniego roku.

Źródło: https:

Polwax publikuje szacunkowe wyniki za I półrocze.

Dodano: 26.07.2018 11:06 | 27 odsłon | 0 komentarzy


Według wstępnych szacunkowych danych w II kwartale Spółka wypracowała zdecydowanie lepsze wyniki niż te raportowane po pierwszych trzech miesiącach tego roku. Przy niemal identycznych przychodach jak w poprzednim kwartalnym okresie rozrachunkowym...

Tagi: Spółka, Prof
Źródło: inwestycje.pl

BM Alior Bank - Raport Rynkowy

Dodano: 24.07.2018 11:09 | 22 odsłon | 0 komentarzy

Stopa bezrobocia w czerwcu spadła do 5,9%. Przy obecnych uwarunkowaniach makroekonomicznych utrzymywanie stabilnych stóp procentowych jest optymalną strategią - uważa członek RPP, Eryk Łon. W jego ocenie, w horyzoncie projekcji NBP nie ma ...

Źródło: inwestycje.pl

MF: Rzecznik Praw Podatnika będzie powołany na mocy oddzielnej ustawy

Dodano: 22.07.2018 11:05 | 30 odsłon | 0 komentarzy

Instytucję Rzecznika Praw Podatnika, którego zadaniem będzie pomaganie obywatelom w sprawach podatkowych, zdefiniuje oddzielna ustawa - mówi PAP dyrektor departamentu systemu podatkowego w MF Filip Świtała. Dodaje, że projekt ustawy jest gotowy, ale trwają jeszcze szczegółowe analizy w tej sprawie.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Projekt nowej Ordynacji podatkowej. MF stawia na mediacje

Dodano: 22.07.2018 11:05 | 18 odsłon | 0 komentarzy

Mediacje - przewidziane w projekcie Ordynacji podatkowej - mają pomagać w zapobieganiu sporom podatkowym lub rozwiązywaniu ich na bardzo wczesnym etapie; procedurę mediacyjną będzie mógł prowadzić m.in. Rzecznik Praw Podatnika - mówi PAP dyrektor departamentu systemu podatkowego w MF Filip Świtała.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

« Nowsze wiadomości
reklama
Time4VPS.EU - VPS hosting in Europe

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone