poniedziałek, 22 października 2018 r.  Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa
Wiadomości z tagiem Prof  RSS
Rzecznik Praw Podatnika ma być niezależny od MF

Dodano: 19.10.2018 7:17 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Rzecznik Praw Podatnika będzie powoływany na wniosek ministra finansów ale nie ma obaw o jego niezależność - zapewnia PAP wiceminister finansów Filip Świtała. Rzecznik Praw Podatnika będzie powoływany na 6-letnią kadencję, bez możliwości jej powtórzenia i będzie nieusuwalny. Zdaniem ministra Świtały nie ma uzasadnienia, by nowego rzecznika umieszczać w strukturach Rzecznika MŚP.

Źródło: https:

Podatki 2020: Biznes za powołaniem instytucji Rzecznika Praw Podatnika

Dodano: 18.10.2018 15:00 | 13 odsłon | 0 komentarzy

Projekt ustawy o Rzeczniku Praw Podatnika (RPP) zasługuje na poparcie, bo aktualnie prawa podatników nie są w Polsce odpowiednio chronione - oceniają eksperci podatkowi Konfederacji Lewiatan. Zrzeszająca przedsiębiorców organizacja apeluje jednak do Ministerstwa Finansów o wprowadzenie zmian w projekcie

Źródło: www.podatki.biz

Rzecznik Praw Podatnika - potrzebna instytucja

Dodano: 18.10.2018 7:44 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Zdaniem Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan utworzenie instytucji Rzecznika Praw Podatnika zasługuje na poparcie ponieważ obecnie prawa podatników nie są odpowiednio chronione. Wątpliwości budzi umiejscowienie go de facto w strukturach organów podatkowych, czy prawo odwołania rzecznika, przysługujące ministrowi finansów, bowiem może ograniczyć to jego swobodę w prowadzeniu sporów z resortem finansów i podległymi mu organami. Jednak łączenie go z innymi rzecznikami nie jest rozwiązaniem tego problemu, a tworzy nowe.

GPM Vindexus oczekuje ok. 85 mln zł wpływów ze spłat portfeli w 2018 r.

Dodano: 17.10.2018 17:05 | 10 odsłon | 0 komentarzy


Giełda Praw Majątkowych Vindexus oczekuje, że wartość wpłat z portfeli w II półroczu nie będzie niższa niż w I połowie i w całym roku sięgnie ok. 85 mln zł. Spółka - ze względu na rosnące koszty windykacji sądowej - zamierza w 2019 r. dochodzić...

Źródło: inwestycje.pl

Dłużnicy nierówno traktowani [FELIETON]

Dodano: 17.10.2018 5:06 | 14 odsłon | 0 komentarzy

Z Ministerstwa Sprawiedliwości płyną sygnały, że nadawane są ostatnie szlify nowelizacji przepisów dotyczących upadłości konsumenckiej. Przy okazji szykowanych zmian warto zwrócić uwagę na pewne niekorzystne zjawiska wynikające z obecnych uregulowań.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Rzecznik patentowy – zawód z perspektywami

Dodano: 16.10.2018 11:06 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Przy olbrzymiej liczbie chronionych wynalazków na całym świecie nietrudno o naruszenie cudzego patentu. Wystarczy, że przedsiębiorca wprowadzi na rynek produkty według chronionej technologii, o czym często nawet nie wie. Naraża się przez to na straty, musi wstrzymać produkcję, wycofać towary z rynku, zapłacić odszkodowanie. A to może oznaczać koniec biznesu. W zbadaniu, czy wdrażana technologia nie narusza cudzych praw, a dane rozwiązanie kwalifikuje się do ochrony patentowej, pomagają rzecznicy patentowi.

Tagi: Rzecznik, Prof
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Zapobieganie rozpowszechnianiu treści terrorystycznych w internecie - powstał projekt rozporządzenia unijnego

Dodano: 13.10.2018 5:10 | 6 odsłon | 0 komentarzy


12 września przewodniczący Komisji Europejskiej, Jean-Claude Juncker, wygłosił doroczne Orędzie o Stanie Unii. Przy tej okazji ogłoszona została propozycja rozporządzenia dotycząca problemu rozpowszechniania treści terrorystycznych w internecie.

Tagi: Prof, Komisje
Źródło: inwestycje.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone