sobota, 15 grudnia 2018 r.  Imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny
Wiadomości z tagiem Prof  RSS
W jaki sposób opodatkować sprzedaż aut kolekcjonerskich importowanych z USA

Dodano: 15.12.2018 5:07 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Przedsiębiorca (podatnik VAT czynny) w ramach prowadzonej działalności gospodarczej zamierza importować samochody kolekcjonerskie (z USA do Polski) od osób fizycznych, osób prawnych bądź jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej, niebędących podatnikami VAT. Auta te będą zakwalifikowane do przedmiotów kolekcjonerskich i będą miały ocenę techniczną certyfikowanego rzeczoznawcy, stwierdzającą, że dany samochód spełnia wymagania klasyfikacyjne pojazdu zabytkowego. Po zaimportowaniu tych samochodów przedsiębiorca będzie je naprawiać i odsprzedawać. Czy może on stosować przy odsprzedaży tych pojazdów procedurę VAT marża zgodnie z art. 120 ust. 4 ustawy o VAT? Przy czym podatnik nie zamierza korzystać z możliwości określonej w art. 120 ust. 5 ustawy o VAT.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Składki ZUS od przychodu w 2019 r.

Dodano: 11.12.2018 12:09 | 1 odsłon | 0 komentarzy

W 2019 r. przedsiębiorca będzie mógł skorzystać z opcji opłacania składek ZUS od przychodu, jeżeli jego przychód z działalności gospodarczej nie przekroczy 63 tys. zł netto. Przy czym, jedynie przedsiębiorca, który opłaca duży ZUS może rozważać płacenie składek od przychodu.

Tagi: Składki, Prof
Źródło: https:

Decyzja starosty. Pytanie do NSA: czy starosta powinien zatrzymywać prawo jazdy bez wyroku

Dodano: 07.12.2018 15:47 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Rzecznik Praw Obywatelskich pyta Naczelny Sąd Administracyjny czy starosta może zatrzymywać prawo jazdy bez wyroku sądowego.

Źródło: samorzad.pap.pl

Aktywność zawodowa a przeliczenie emerytur i rent

Dodano: 06.12.2018 5:12 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Gazeta Podatkowa nr 81 (1538) z dnia 08.10.2018 r., autor: Honorata Urbaniak
Pobierane przez emerytów i rencistów świadczenia mogą być przeliczane. Jedną z okoliczności pozwalających na ustalenie ich nowej wysokości jest aktywność zawodowa świadczeniobiorcy w trakcie pobierania świadczeń. Przeliczenie emerytury lub renty z tytułu stażu pracy polega wówczas na doliczeniu, do ustalonej wartości okresów składkowych i nieskładkowych, przepracowanego kwartału. Przy czym przeliczenia według tej zasady nie stosuje się do każdej emerytury oraz renty.

Źródło: www.gofin.pl

Przy droższych autach będzie można odliczyć nawet 300 tys. zł

Dodano: 05.12.2018 5:57 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Nowe przepisy o podatkowych skutkach sprzedaży firmowych samochodów nie weszły jeszcze w życie, a czytelnicy "DGP" już widzą w nich lukę. Uważają, że przy sprzedaży można odliczyć więcej, niż chciało Ministerstwo Finansów.

Źródło: biznes.interia.pl

Przy droższych autach będzie można odliczyć nawet 300 tys. zł

Dodano: 04.12.2018 11:06 | 22 odsłon | 0 komentarzy

Nowe przepisy o podatkowych skutkach sprzedaży firmowych samochodów nie weszły jeszcze w życie, a nasi czytelnicy już widzą w nich lukę. Uważają, że przy sprzedaży można odliczyć więcej, niż chciało Ministerstwo Finansów.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Cyfrowa transformacja zależy od ludzi

Dodano: 01.12.2018 5:11 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Współcześnie już nikt nie zadaje pytania o sens cyfryzacji, ale o jej tempo i skalę. Dla 56 proc. polskich przedsiębiorstw projekty cyfrowej transformacji mają najwyższy lub wysoki priorytet. Przy tym, ponad 80 proc. polskich menedżerów przyznaje, że ...

Tagi: Prof, Cyfrowe
Źródło: inwestycje.pl

RPO kontra Nysa. Do NSA wpłynęła skarga kasacyjna na nyską uchwałę ws. parkowania

Dodano: 30.11.2018 13:23 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Miasto Nysa naruszyło zasadę równego traktowania, wprowadzając "winietę mieszkańca"- uznał Rzecznik Praw Obywatelskich i wniósł skargę do NSA.

Źródło: samorzad.pap.pl

PIT od dochodu ze sprzedaży nieruchomości ze wspólnego majątku małżonków

Dodano: 28.11.2018 11:08 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Dyrektor Izby Skarbowej uznał, że 5-letni termin, po upływie którego nie trzeba płacić podatku dochodowego, należy liczyć od daty zawarcia umowy rozszerzającej wspólność majątkową, a nie od daty nabycia nieruchomości przez małżonka, do którego nieruchomość należała przed rozszerzeniem wspólności. Rzecznik Praw Obywatelskich złożył w tej sprawie skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. WSA podzielił argumentację Rzecznika i uchylił niezgodną z prawem interpretację indywidualną. Organ podatkowy wycofał ostatnio złożoną już skargę kasacyjną od wyroku WSA.

Ulga meldunkowa - Minister Finansów ustępuje pod wpływem orzecznictwa

Dodano: 28.11.2018 11:08 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Sądy administracyjne w kolejnych orzeczeniach zajmują korzystne dla podatników stanowisko. Z tego względu resort finansów wycofuje się z dotychczasowego stanowiska w sprawie ulgi podatkowej. Jak informuje Rzecznik Praw Obywatelskich, Minister Finansów napisał do urzędów skarbowych, aby przeanalizowały swe postępowania biorąc pod uwagę argumentację sądów. 23 listopada 2018 r. odbyła się rozprawa w kolejnej sprawie z udziałem RPO. Dotyczy obywatela

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama
Time4VPS.EU - VPS hosting in Europe

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone