wtorek, 23 stycznia 2018 r.  Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
Wiadomości z tagiem Prof  RSS
=> Rzecznik Finansowy: propozycje zmian w UFK <= [Rynek]

Dodano: 22.01.2018 7:50 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Senacka Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji zdecydowała o podjęciu prac legislacyjnych prowadzących do uregulowania problemów z (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Ponad milion posiadaczy książeczek mieszkaniowych czeka na rozwiązanie problemu. Co dalej?.

Dodano: 21.01.2018 11:05 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Pomimo upływu całych dekad problem książeczek mieszkaniowych nie może doczekać się definitywnego rozwiązania systemowego. W efekcie na dziś dzień ponad milion rodaków czuje się pokrzywdzonych, by nie powiedzieć wręcz oszukanych przez własne państwo. Czy podjęte przez Rzecznika Praw Obywatelskich (RPO) działania przyniosą wreszcie oczekiwany rezultat?

Źródło: forsal.pl

Reklamacje na rynku finansowym a ustawa o dystrybucji ubezpieczeń [Prawo na weekend]

Dodano: 19.01.2018 7:44 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Nowe przepisy wprowadzone do ustawy reklamacyjnej rozszerzają krąg podmiotów rynku finansowego obowiązanych działać zgodnie z jej zasadami poprzez dodanie do niego brokerów ubezpieczeniowych, multiagentów oraz multiagentów oferujących ubezpieczenia uzupełniające. Przy czym składane reklamacje dotyczyć mogą jedynie czynności brokerskich lub agencyjnych, a nie mogą odnosić się do udzielanej ochrony ubezpieczeniowej.

Tagi: Pracy, Nova, Prof
Źródło: feedproxy.google.com

Ponad milion posiadaczy książeczek mieszkaniowych czeka na rozwiązanie problemu

Dodano: 19.01.2018 6:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Pomimo upływu całych dekad problem książeczek mieszkaniowych nie może doczekać się definitywnego rozwiązania systemowego. W efekcie ponad milion rodaków czuje się pokrzywdzonych, by nie powiedzieć wręcz oszukanych przez własne państwo. Czy podjęte przez Rzecznika Praw Obywatelskich (RPO) działania przyniosą wreszcie oczekiwany rezultat?

Źródło: biznes.interia.pl

Kiedy opieka nad chorą matką uprawnia do zasiłku?

Dodano: 18.01.2018 11:09 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Ubezpieczenia i Prawo Pracy nr 24 (450) z dnia 10.12.2017 r.
Zasiłek opiekuńczy przysługuje pracownikowi w czasie sprawowania osobistej opieki m.in. nad innym chorym członkiem rodziny. Za członków rodziny uważa się małżonka, rodziców, rodzica dziecka, ojczyma, macochę, teściów, dziadków, wnuki, rodzeństwo oraz dzieci w wieku powyżej 14 lat - jeżeli w okresie sprawowania opieki pozostają z pracownikiem we wspólnym gospodarstwie domowym. Przy czym świadczenie to może być wypłacane także wówczas, gdy pozostawanie we wspólnym gospodarstwie domowym z osobą, nad którą sprawowana jest opieka przypada tylko na okres jej choroby.

Źródło: www.gofin.pl

Jakie inwestycje mieszkaniowe wejdą na rynek w 2018 roku

Dodano: 18.01.2018 11:08 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Inwestycje, które planujemy wprowadzić do sprzedaży w tym roku będą w większości nowymi projektami w nowych lokalizacjach. Znajdzie się wśród nich m.in. inwestycja Przy Mogilskiej w Krakowie. Kolejne etapy w ramach już realizowanych inwestycji..

Źródło: inwestycje.pl

Stażowy do 13. Co ma wpływ na wysokość dodatkowego wynagrodzenia rocznego

Dodano: 16.01.2018 18:33 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Przy obliczaniu tzw. trzynastki uwzględnia się świadczenia ze stosunku pracy przyjmowane do wyliczenia ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy

Tagi: Prof
Źródło: samorzad.pap.pl

Kto i ile zapłaci teraz za usługi wodne?

Dodano: 16.01.2018 11:09 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Od stycznia obowiązują nowe stawki opłat za usługi wodne i za użytkowanie gruntów pokrytych wodami. Ich wysokość określają rozporządzenia opublikowane 30 grudnia 2017 r., na dwa dni przed wejściem nowego prawa wodnego. Analiza wskazuje, że rzeczywiście wiele grup przedsiębiorców zapłaci więcej. Przy czym można wskazać trzy główne powody, dlaczego tak się stanie: wprowadzenie dodatkowej wysokiej opłaty stałej, likwidacja ulg i wprowadzenie opłat na niektóre rodzaje usług, które do tej pory nie były nimi objęte. Zwolnienia stracili np. hodowcy ryb, elektrownie wodne, rolnicy nawadniający pola wodami powierzchniowymi. Pojawiły się nowe kategorie opłat, m.in. za deszczówkę i zmniejszenie retencji. Więcej zapłacą też prowadzący porty, przystanie i mariny.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone