piątek, 20 lipca 2018 r.  Imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny
Wiadomości z tagiem Problemem  RSS
Wojna handlowa między USA a Chinami może zagrozić nie tylko amerykańskiej, lecz także światowej gospodarce

Dodano: 13.07.2018 6:00 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Amerykańska gospodarka wydaje się być w szczytowej formie, a indeksy na Wall Street biją kolejne rekordy. Hossa w Stanach Zjednoczonych trwa już ponad 9 lat i jest to drugi, najdłuższy okres wzrostów na giełdzie po II wojnie światowej. Problemem jest wojna handlowa z Chinami, której eskalacja może mieć poważne konsekwencje nie tylko dla amerykańskiej giełdy, lecz także dla światowej gospodarki.

Od 2018 roku ulga na badania i rozwój jeszcze korzystniejsza. Co czwarta firma planuje z niej skorzystać

Dodano: 04.07.2018 6:00 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Już co czwarta firma chce skorzystać z ulgi na badania i rozwój za 2018 rok. To znacznie więcej niż w ostatnich latach. Za rok podatkowy 2017 z odliczenia skorzystało tylko 9 proc. firm. Problemem jest niska świadomość przedsiębiorców. Nawet co trzecia firma w ogóle nie słyszała o uldze na B+R. Część zaś nie wie, że może z niej skorzystać. Tymczasem ulga przekłada się na rozwój innowacyjności biznesu i podniesienie konkurencyjności. W ramach ulgi B+R przedsiębiorca może bowiem odzyskać niemal 1/5 wydatków poniesionych na B+R.

Źródło: biznes.interia.pl

Na uldze B+R mogą szczególnie skorzystać instytucje finansowe

Dodano: 29.06.2018 17:07 | 20 odsłon | 0 komentarzy

Duże możliwości skorzystania z podatkowych preferencji dla wydatków na badania i rozwój mają m.in. banki i ubezpieczyciele. Problemem może być jednak określenie, które działania dają prawo do odliczenia.

Tagi: Problemem
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone