czwartek, 23 listopada 2017 r.  Imieniny: Adeli, Felicyty, Klemensa
Wiadomości z tagiem Problem  RSS
Przez brak informacji zaniżone mogą być tysiące emerytur

Dodano: 23.11.2017 9:10 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Problem dotyczy osób, które nie złożyły wniosków o przeliczenie świadczenia na podstawie płacy minimalnej, bo nie wiedziały o takiej możliwości. ZUS nie może zrobić tego z automatu, jedynie na wniosek.

Tagi: Problem
Źródło: biznes.interia.pl

10.11 Firma w mieszkaniu - korzyść i niskie koszty czy podatkowa udręka? [SONDA]

Dodano: 13.11.2017 11:11 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Wiele osób decyduje się prowadzić firmę w wydzielonym pokoju w swoim mieszkaniu lub nawet na kanapie. Problem w tym, że mimo pominięcia w ten sposób kosztów najmu biura, powstaje kłopot z podatkiem od nieruchomości czy też zaliczaniem do kosztów firmy wydatków na remont i media. Czy warto prowadzić firmę we własnym mieszkaniu?

Źródło: www.pit.pl

Gwiazdowski o reformie emerytalnej Morawieckiego: najważniejsze to zrobić porządek z ZUS-em

Dodano: 11.11.2017 12:14 | 6 odsłon | 0 komentarzy

"Problem z Pracowniczymi Planami Kapitałowymi jest taki, że wciąż dotyczą wynagrodzeń za pracę, czyli zwiększają koszty pracy".

Źródło: https:

Dwie rzeczy, które trzeba wiedzieć o prognozie KE dla Polski. Czy naprawdę jest tak różowo?

Dodano: 09.11.2017 17:07 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Ministerstwo Finansów pewnie pęka z dumy. Nowe prognozy Komisji Europejskiej są bowiem dla Polski wyjątkowo dobre. Problem w tym, że ta świetna prognoza nabiera nieco innych, bardziej szarych kolorów, gdy przedstawimy ją na odpowiednim tle - pisze w felietonie Marek Chądzyński.

Jak długo może trwać kontrola celno-skarbowa?

Dodano: 08.11.2017 15:51 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Kontrola celno-skarbowa powinna zakończyć się jak najszybciej, nie powinna przekraczać jednak 3 miesięcy. Przepisy przewidują natomiast możliwość przedłużenia tej kontroli poprzez wskazanie nowego terminu jej zakończenia. Problem stanowi brak określenia przez ustawodawcę ograniczeń czasowych dla takiej kontroli.

Źródło: ksiegowosc.infor.pl

Rady nadzorcze boją się odpowiedzialności za politykę informacyjną zarządu

Dodano: 07.11.2017 11:08 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Członkowie rad nadzorczych spółek publicznych mają poważny kłopot. Z jednej strony obowiązujące od lipca ub.r. unijne rozporządzenie MAR nakłada na nich obowiązek skupienia swojej uwagi na polityce informacyjnej firmy, z drugiej kodeks spółek handlowych uniemożliwia im wydawanie wiążących poleceń zarządowi. Problem stał się poważny szczególnie po wejściu w życie nowelizacji ustawy o ofercie publicznej. Dała ona Komisji Nadzoru Finansowego możliwość nakładania kar także na członków rad nadzorczych, jeśli nadzorowana przez nich spółka rażąco naruszy związane z informacją poufną obowiązki informacyjne. Maksymalna wysokość sankcji ustalona została na 100 tys. zł. Przy czym taka kara może być nałożona na każdego z członków rady nadzorczej.

Tagi: Rada, Problem, Prof
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Morawiecki: Paradise Papers może być wstrząsem sejsmicznym. Konieczna umowa międzynarodowa

Dodano: 06.11.2017 11:09 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Problem rajów podatkowych da się rozwiązać tylko na globalnym poziomie, dlatego też konieczna jest nowa umowa w tej sprawie, podobna do dawnego Bretton Woods, która zawierałaby nowe reguły międzynarodowego prawa podatkowego - zaapelował wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

Źródło: forsal.pl

Jak udokumentować zarobki sprzed 1999 r., jeśli zaginęły papiery? Oto sposób

Dodano: 06.11.2017 11:07 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Wielu Polaków ma kłopoty z udokumentowaniem zarobków, a od tego zależy wysokość ich emerytur. Problem dotyczy pracowników, nieistniejących już zakładów, których papiery zaginęły. Na nieprawidłowości, dotyczące przechowywania dokumentacji osobowej i płacowej, zwróciła uwagę Najwyższa Izba Kontroli. Czy bez papierów da się udowodnić zarobki sprzed 1999 r.? Tak. Podpowiadamy, co w takiej sytuacji zrobić.

Źródło: https:

Morawiecki: Paradise Papers może być wstrząsem sejsmicznym. Konieczna umowa międzynarodowa.

Dodano: 06.11.2017 11:05 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Problem rajów podatkowych da się rozwiązać tylko na globalnym poziomie, dlatego też konieczna jest nowa umowa w tej sprawie, podobna do dawnego Bretton Woods, która zawierałaby nowe reguły międzynarodowego prawa podatkowego - zaapelował wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

Źródło: forsal.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Rapidox.pl

Copyright © 2008-2017 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone