wtorek, 29 września 2020 r.  Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała
Wiadomości z tagiem Pracy  RSS
Projekt ustawy dot. likwidacji 30-krotności: Wpływy FUS wzrosną o 7,1 mld zł

Dodano: 28.09.2020 11:05 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Wniesiony do Sejmu przez posłów Prawa i Sprawiedliwości (PiS) projekt nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych zakłada, że z tytułu zniesienia limitu 30-krotności składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe wpływy...

Źródło: inwestycje.pl

Prawo pracy wymaga zmian w czasie kryzysu - twierdzi BCC

Dodano: 25.09.2020 16:20 | 12 odsłon | 0 komentarzy

Niektóre z rozwiązań, które Polska wprowadziła w czasie pandemii koronawirusa, mogą być przydatne również w późniejszym czasie - twierdzi Business Centre Club. Eksperci organizacji oceniają, że w tym kontekście przydatne byłyby zmiany dotyczące pracy zdalnej i badań pracowników. Biznes krytykuje też podwyżkę wynagrodzenia minimalnego i apeluje o zniesienie zakazu handlu w niedziele.

Źródło: www.podatki.biz

Projekt ustawy o rozpatrywaniu reklamacji i sporów klientów podmiotów rynku finansowego oraz o Funduszu Edukacji Finansowej [Prawo na weekend]

Dodano: 25.09.2020 8:53 | 26 odsłon | 0 komentarzy

Niewątpliwie jedną z najgorliwiej komentowanych w ostatnim czasie spraw na rynku ubezpieczeniowym jest plan likwidacji instytucji Rzecznika Finansowego. 21 września br. na stronach Rządowego Centrum Legislacji został opublikowany projekt ustawy w tym zakresie ("Projekt"). Odrywając się na chwilę od subiektywnych ocen wpływu takiego rozwiązania na poziom ochrony klientów podmiotów rynku finansowego, warto przyjrzeć się bliżej postanowieniom Projektu.

Źródło: feedproxy.google.com

Dlaczego nie za każdy wypadek drogowy można uzyskać odszkodowanie?

Dodano: 25.09.2020 5:07 | 23 odsłon | 0 komentarzy


Wypadek drogowy to zazwyczaj stres i powód do zmartwienia. Warto jednak już w chwili zdarzenia, zadbać należycie o swoje interesy, aby uzyskać odszkodowanie. Prawo brytyjskie reguluje okoliczności, które uprawniają do wypłaty środków z polisy...

Źródło: inwestycje.pl

Prawo do świadczenia emerytalnego z ZUS dla osoby uprawnionej do emerytury mundurowej

Dodano: 23.09.2020 17:06 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Ubezpieczenia i Prawo Pracy nr 17 (515) z dnia 01.09.2020 r.
W przypadku zbiegu prawa do emerytury z prawem do świadczeń przewidzianych w przepisach o zaopatrzeniu emerytalnym żołnierzy zawodowych lub funkcjonariuszy wypłaca się tylko jedno świadczenie, tj. wybrane przez osobę zainteresowaną lub finansowo korzystniejsze. Powyższe stosuje się również w razie zbiegu u jednej osoby prawa do renty rodzinnej z prawem do zasiłku lub świadczenia przedemerytalnego, z wyjątkiem (...).

Źródło: www.gofin.pl

Telepraca zostanie zastąpiona przepisami o pracy zdalnej?

Dodano: 23.09.2020 16:12 | 27 odsłon | 0 komentarzy

W Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotowywane są nowe regulacje dotyczące pracy zdalnej. Przepisy odnoszące się do zdalnej pracy miałyby zastąpić w Kodeksie pracy obecne przepisy ws. telepracy. Jak oceniają eksperci Pracodawców RP, atutami planowanych zmian są elastyczność i pewna swoboda pozostawiona stronom.

Źródło: www.podatki.biz

Prawo do 9% stawki CIT od 2021 r. - limit podwyższony do 2 mln euro

Dodano: 22.09.2020 9:19 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Od 2021 r. więcej podatników skorzysta z obniżonej do 9% stawki podatku dochodowego od osób prawnych (CIT). Podwyższony zostanie bowiem limit przychodów osiąganych w roku podatkowym z obowiązujących obecnie 1,2 mln euro na 2 mln euro. Po zmianie podatek według stawki 9% będą płacić podatnicy, których przychody osiągnięte w roku podatkowym nie przekroczą wyrażonej w złotych kwoty odpowiadającej równowartości 2 mln euro.

Tagi: Pracy
Źródło: https:

Orzecznictwo w Polsce i Wielkiej Brytanii [Prawo dla nieprawnika]

Dodano: 22.09.2020 9:11 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Ostatnio czytałem artykuł koleżanki z londyńskiego biura DWF o orzeczeniu angielskiego Sądu Apelacyjnego w sprawie FS Cairo (Nile Plaza) LLC v Lady Christine Brownlie 2020 ( [[https://s.dzub.pl/a460dbf7 Accidents abroad: Court of Appeal favours wide interpretation of 'damage' in tortious jurisdictional gateway claim - but will the Supreme Court be persuaded otherwise?]]). Przypomniał mi, jak funkcjonują angielskie sądy i jak się tam przeprowadza analizę orzecznictwa. Dość mocno kontrastuje to z polską praktyką.

Źródło: feedproxy.google.com

Rząd przyjął nowelizację ws. uproszczenia procesu inwestycyjno-budowlanego

Dodano: 20.09.2020 5:11 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra finansów, inwestycji i rozwoju, podało Centrum Informacyjne Rządu (CIR).

Prezydent podpisał nowelizację Prawa własności przemysłowej

Dodano: 20.09.2020 5:11 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy Prawo własności przemysłowej, która ma m.in. na celu wyeliminowanie wskazanych przez podmioty związane z problematyką własnością przemysłową błędów...

Źródło: inwestycje.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Time4VPS.EU - VPS hosting in Europe

Copyright © 2008-2020 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone