wtorek, 16 października 2018 r.  Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła
Wiadomości z tagiem Pracy  RSS
Monitoring pracowników po nowemu [Prawo dla nieprawnika]

Dodano: 16.10.2018 8:54 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Do niedawna monitorowanie aktywności pracowników nie było w żaden szczególny sposób uregulowane przez polskie prawo pracy. Sytuacja ta uległa jednak zmianie 25 maja 2018 r., ponieważ przy okazji wejścia w życie RODO oraz przepisów dostosowujących polski system prawny do RODO, ustawodawca zdecydował się wprowadzić do Kodeksu pracy przepisy dotyczące monitoringu.

Źródło: feedproxy.google.com

Praca tymczasowa przed kolejnymi zmianami

Dodano: 15.10.2018 15:05 | 8 odsłon | 0 komentarzy

W listopadzie br. skończą się limity pracy u jednego pracodawcy. Z szacunków Polskiego Forum HR wynika, że w efekcie ok. 10 proc. pracowników tymczasowych będzie musiało najprawdopodobniej zmienić formę zatrudnienia. Eksperci wskazują, że na spadek zainteresowania pracą tymczasową wpływają obecnie też niskie bezrobocie oraz powstanie tzw. rynku pracownika.

Źródło: www.podatki.biz

Michał Podulski przewodniczącym Podzespołu Rady Dialogu Społecznego

Dodano: 15.10.2018 11:05 | 11 odsłon | 0 komentarzy


Michał Podulski, wiceprezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia (SAZ), największej tego typu organizacji branżowej w Polsce, przewodniczący Sekcji Agencji Pracy Tymczasowej, został powołany na przewodniczącego Podzespołu Problemowego...

Źródło: inwestycje.pl

Reparacje wojenne – czyli never-ending story [OPINIA]

Dodano: 14.10.2018 5:05 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Mimo zapewnień kolejnych polityków o tym, że Polsce należą się od Niemiec reparacje wojenne, nie ma możliwości prawnych ich dochodzenia. Wysokie jest za to prawdopodobieństwo zaspokojenia roszczeń indywidualnych. Kolejne rządy nie wspierają jednak ofiar na tym polu - pisze prof. dr hab. Jerzy Menkes, kierownik Katedry Prawa Międzynarodowego i Organizacji Międzynarodowych w Kolegium Gospodarki Światowej SGH w Warszawie.

Wycofanie wniosku o emeryturę

Dodano: 13.10.2018 5:10 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Ubezpieczenia i Prawo Pracy nr 14 (464) z dnia 10.07.2018 r.
Wniosek o emeryturę może zostać wycofany. Jeśli osoba zainteresowana po złożeniu wniosku o świadczenie zorientuje się, że korzystniejsze finansowo byłoby zgłoszenie wniosku w innym terminie, może go wycofać - nawet wówczas, gdy ZUS wydał już decyzję o przyznaniu świadczenia. Wycofanie wniosku jest skuteczne, jeżeli zostanie złożone na piśmie lub ustnie do protokołu w terminie nie później niż do dnia uprawomocnienia się decyzji, tj. w terminie 30 dni od otrzymania decyzji. W razie wycofania wniosku postępowanie podlega umorzeniu.

Źródło: www.gofin.pl

Dolar próbuje odbijać

Dodano: 12.10.2018 17:07 | 0 odsłon | 0 komentarzy


USA / CHINY: Prasa podała, że prezydent Trump rozważa spotkanie z prezydentem Xi podczas szczytu G20 w listopadzie Tymczasem agencja Bloomberg sugeruje, że doradcy Sekretarza Skarbu Stevena Mnuchina odradzają nazywanie Chin "manipulatorem walutowym"...

Źródło: inwestycje.pl

Rząd pracuje nad likwidacją świadczeń groszowych

Dodano: 12.10.2018 11:05 | 19 odsłon | 0 komentarzy


Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wspólnie z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych rozpoczęło prace zmierzające w kierunku likwidacji świadczeń groszowych. Według polityków tego typu emerytury nie stanowią żadnego wsparcia finansowego...

Zakaz wynagradzania w związku z prowadzeniem działalności akwizycyjnej w ramach PPK [Prawo na weekend]

Dodano: 12.10.2018 8:51 | 10 odsłon | 0 komentarzy

Podmiot prowadzący działalność akwizycyjną na rzecz zakładu ubezpieczeń (lub innej instytucji oferującej PPK) nie będzie mógł otrzymywać wynagrodzenia za nakłanianie jakiegokolwiek podmiotu zatrudniającego, aby rozwiązał umowę o zarządzanie PPK, której jest stroną, i zawarł taką umowę z zakładem ubezpieczeń (lub inną instytucją oferującą PPK), na rzecz którego działa ten podmiot.

Tagi: Pracy, Zakup
Źródło: feedproxy.google.com

Firma na próbę: Plusy i minus tego rozwiązania

Dodano: 11.10.2018 17:08 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Od 30 kwietnia rozpoczynający działalność gospodarczą mogą założyć firmę na próbę, czyli działalność nieewidencjonowaną. Taką możliwość wprowadził art. 5 ustawy z 6 marca 2018 r. – Prawo przedsiębiorców (Dz.U. poz. 646). Zgodnie z nim nie stanowi działalności gospodarczej działalność wykonywana przez osobę fizyczną, której przychód z niej należny nie przekracza w żadnym miesiącu 50 proc. kwoty minimalnego wynagrodzenia, o którym mowa w ustawie z 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz.U. z 2017 r. poz. 847 oraz z 2018 r. poz. 650). To oznacza, że w tym roku nie może być to więcej niż 1050 zł miesięcznie. Dodatkowo wprowadzono wymóg, że taka osoba nie mogła w okresie ostatnich 60 miesięcy prowadzić firmy. Osoby zainteresowane takim rodzajem działalności muszą jednak pamiętać, że jeśli przychód przekroczy kwotę graniczną, to ich firma zmienia charakter począwszy od dnia, w którym to nastąpiło.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone