czwartek, 15 kwietnia 2021 r.  Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława
Wiadomości z tagiem Pracy  RSS
Prawo własności przemysłowej do zmiany? Biznes liczy na uproszczenia

Dodano: 14.04.2021 16:10 | 11 odsłon | 0 komentarzy

Prawo własności przemysłowej wymaga zmian, które byłyby korzystne dla innowacyjnych firm - twierdzi Konfederacja Lewiatan. Eksperci organizacji apelują o uproszczenie prawa, przyspieszenie postępowań przed Urzędem Patentowym oraz wyeliminowanie błędów, które obecnie mogą prowadzić do nieuzyskania patentu na dany wynalazek. W efekcie zmian rozwój innowacyjności miałby stać się ułatwiony.

Źródło: www.podatki.biz

Praca zdalna w pandemii. Problemów nadal nie brakuje

Dodano: 13.04.2021 16:21 | 13 odsłon | 0 komentarzy

Sytuacja pandemiczna ma nadal bardzo wyraźny wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorstw. Wielu pracodawców zostało w praktyce zmuszonych do korzystania z pracy zdalnej, która nie jest jednak na stałe uregulowana w polskim prawie. Organizacje pracodawców i związki zawodowe ponawiają apele o wprowadzenie odpowiednich przepisów. Problemy dotyczą obecnie np. kwestii związanych z kosztami za prąd i korzystanie z internetu.

Źródło: www.podatki.biz

Prawo ubezpieczyciela do oceny zasadności roszczenia przy pomocy detektywów [Prawo dla nieprawnika]

Dodano: 13.04.2021 9:06 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Korzystanie z pomocy detektywów jest wyjątkiem, nie regułą i ma miejsce w sprawach, gdzie rzeczywiście jest podejrzenie nadużycia. Jest więc to działanie w interesie ubezpieczyciela, lecz również ubezpieczających (duża wykrywalność = niższa składka) oraz w ogóle praworządności.

Tagi: Pracy, Jens
Źródło: feedproxy.google.com

Nowe Prawo celne. Zmodyfikowana zostanie też część przepisów podatkowych

Dodano: 12.04.2021 16:47 | 16 odsłon | 0 komentarzy

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację Prawa celnego i niektórych innych ustaw. Pakiet nowych regulacji ma przede wszystkim ujednolicić i usprawnić wydawanie decyzji ws. naliczania należności celnych i podatkowych, a także opłat paliwowej i emisyjnej w związku z importem towarów. Nowela będzie mieć też wpływ m.in. na identyfikację cudzoziemców do celów podatkowych.

Źródło: www.podatki.biz

Rząd przyjął nowelizację ws. uproszczenia procesu inwestycyjno-budowlanego

Dodano: 11.04.2021 5:11 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra finansów, inwestycji i rozwoju, podało Centrum Informacyjne Rządu (CIR).

Prezydent podpisał nowelizację Prawa własności przemysłowej

Dodano: 11.04.2021 5:11 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy Prawo własności przemysłowej, która ma m.in. na celu wyeliminowanie wskazanych przez podmioty związane z problematyką własnością przemysłową błędów...

Źródło: inwestycje.pl

Prezydent podpisał nowelizację Prawa o ruchu drogowym

Dodano: 11.04.2021 5:11 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy Prawo o ruchu drogowym, która zmierza do rozwiązania dwóch istotnych problemów związanych z rozwojem sieci drogowej i rosnącym natężeniem ruchu drogowego, podała Kancelaria Prezydenta.

Źródło: inwestycje.pl

Prezydent podpisał nowelę Prawa ochrony środowiska dot. jakości powietrza

Dodano: 10.04.2021 5:11 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Prezydent RP Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy Prawo ochrony środowiska oraz niektórych innych ustaw, która ma na celu poprawę jakości powietrza i ograniczenie tzw. niskiej emisji powstającej w wyniku spalania węgla w piecach domowych.

Źródło: inwestycje.pl

Wysokość świadczenia chorobowego w razie niezdolności do pracy trwającej w okresie wyczekiwania

Dodano: 09.04.2021 17:06 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Ubezpieczenia i Prawo Pracy nr 6 (528) z dnia 10.03.2021 r.
Pracownik nabywa prawo do świadczeń chorobowych, tj. wynagrodzenia za czas choroby i zasiłku chorobowego, po upływie tzw. okresu wyczekiwania, wynoszącego 30 dni nieprzerwanego ubezpieczenia chorobowego, czyli począwszy od 31. dnia tego ubezpieczenia. Świadczenia chorobowe bez okresu wyczekiwania przyznawane są osobom, o których mowa w art. 4 ust. 3 ustawy zasiłkowej, tj. m.in. ubezpieczonym obowiązkowo, którzy mają wcześniejszy co najmniej 10-letni okres obowiązkowego ubezpieczenia chorobowego.

Źródło: www.gofin.pl

EIOPA - IDD Single Rulebook [Prawo na weekend]

Dodano: 09.04.2021 8:45 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Najciekawszą funkcjonalnością IDD Single Rulebook jest możliwość łatwego dotarcia do wszystkich odpowiedzi udzielonych do tej pory przez EIOPA lub Komisję Europejską na pytania dotyczące interpretacji niektórych przepisów aktów europejskich dotyczących dystrybucji ubezpieczeń, które od czasu do czasu publikuje EIOPA. Pytania takie mogą zadawać zarówno uczestnicy rynku, jak i same organy nadzorcze państw członkowskich UE.

Źródło: feedproxy.google.com

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2021 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone