poniedziałek, 30 marca 2020 r.  Imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda
Wiadomości z tagiem Pracy  RSS
Prezydent podpisał nowelę Prawa ochrony środowiska dot. jakości powietrza

Dodano: 29.03.2020 5:11 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Prezydent RP Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy Prawo ochrony środowiska oraz niektórych innych ustaw, która ma na celu poprawę jakości powietrza i ograniczenie tzw. niskiej emisji powstającej w wyniku spalania węgla w piecach domowych.

Źródło: inwestycje.pl

Wprowadzenie wyspecjalizowanych sądów IP w Polsce [Prawo na weekend]

Dodano: 27.03.2020 7:49 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Ustawa z dnia 13 lutego 2020 r. o zmianie ustawy - Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw ("Ustawa") wprowadza jedną z najbardziej oczekiwanych nowelizacji w zakresie egzekwowania ochrony praw własności intelektualnej w Polsce. Główną zmianą jest powołanie nowych, wyspecjalizowanych sądów do spraw własności intelektualnej ("Sądy IP").

Źródło: feedproxy.google.com

Składki ZUS chorującego . przedsiębiorcy

Dodano: 26.03.2020 17:05 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Gazeta Podatkowa nr 25 (1691) z dnia 26.03.2020 r., autor: Aneta Dąbrowska
W określonych sytuacjach osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą może pomniejszyć podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne (oraz ewentualnie na Fundusz Pracy i Fundusz Solidarnościowy) w ZUS. Jest tak m.in. wtedy, gdy przez część miesiąca przedsiębiorca przebywał na zwolnieniu lekarskim np. z powodu choroby. Z tym że prawo takie przysługuje mu wyłącznie wówczas, gdy spełnione zostaną odpowiednie warunki. Chorujący przedsiębiorca nie dokona jednak pomniejszenia podstawy wymiaru składki zdrowotnej.

Źródło: www.gofin.pl

Wypłata odprawy emerytalnej nauczycielowi korzystającemu z urlopu bezpłatnego przed rozwiązaniem umowy

Dodano: 26.03.2020 11:05 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Ubezpieczenia i Prawo Pracy nr 4 (502) z dnia 10.02.2020 r.
Nauczycielowi przysługuje odprawa emerytalna, jeśli spełnia warunki ustawowe do jej przyznania - również wtedy, gdy przed zakończeniem stosunku pracy ze względu na przejście na emeryturę przebywał na urlopie bezpłatnym. Nauczyciel może otrzymać urlop bezpłatny dla celów naukowych, artystycznych, oświatowych, a także z innych ważnych przyczyn.

Źródło: www.gofin.pl

Prawo upadłościowe - weszła w życie ważna nowelizacja

Dodano: 25.03.2020 16:08 | 13 odsłon | 0 komentarzy

We wtorek weszły w życie nowe regulacje dotyczące Prawa upadłościowego. Zmiany poprawiają pozycję zadłużonych i dają im większe szanse na ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Teraz do ogłoszenia upadłości wystarczające będzie stwierdzenie, że dany dłużnik jest niewypłacalny.

Tagi: Pracy, Zmiana
Źródło: www.podatki.biz

Prawo pracy a koronawirus. Co zmieni tarcza antykryzysowa?

Dodano: 25.03.2020 16:06 | 12 odsłon | 0 komentarzy

Jeszcze w tym tygodniu polski parlament ma przyjąć projekt specjalnej tarczy antykryzysowej. Pakiet osłonowy, który ma wesprzeć przedsiębiorców w obliczu problemów związanych z pandemią koronawirusa, wprowadzi także zmiany dotyczące prawa pracy. Szykowane są m.in. zawieszenie badań okresowych, nowe możliwości obniżania wynagrodzeń i wymiaru czasu pracy, a także dłuższy okres dodatkowego zasiłku opiekuńczego.

Tagi: Pracy, Pakiet
Źródło: www.podatki.biz

AML a działalność ubezpieczeniowa [Prawo i praktyka]

Dodano: 25.03.2020 7:46 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Jak zapewnić po stronie zakładu ubezpieczeń narzędzia umożliwiające spełnienie obowiązków wynikających z ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu i nie sparaliżować działalności ubezpieczeniowej?

Tagi: Pracy
Źródło: feedproxy.google.com

Wirus w firmie [Prawo dla nieprawnika]

Dodano: 24.03.2020 7:49 | 2 odsłon | 0 komentarzy

W czasie epidemii należy zachować szczególną ostrożność w kontakcie z osobami chorymi, dotyczy to nie tylko osób zarażonych COVID-19. Dlatego powstaje pytanie, co może zrobić pracodawca, aby ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa wśród swoich pracowników.

Tagi: Pracy
Źródło: feedproxy.google.com

Cyberbezpieczeństwo w dobie pracy zdalnej [Faramuszki]

Dodano: 23.03.2020 9:18 | 16 odsłon | 0 komentarzy

Praca zdalna zwiększa ryzyko włamania do systemów firmowych - informuje agencja Brandscope. Ubezpieczenie cybernetyczne zapewnia ochronę firmy (...)

Źródło: feedproxy.google.com

PIN uruchomiony przez UKNF nie dla ubezpieczycieli [Prawo na weekend]

Dodano: 20.03.2020 7:48 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Zdaniem EIOPA, w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, branża ubezpieczeniowa może wkrótce mierzyć się z trudnościami (związanymi np. z działaniami na rzecz ochrony pracowników i klientów). W związku z tym, w kontekście planowanych działań nadzorczych, EIOPA oświadczyła, że ograniczy swoje zapytania do uczestników rynku ubezpieczeniowego i konsultacje z sektorem tylko do kluczowych kwestii, a także wydłuży terminy na wypełnianie obowiązków informacyjnych i sprawozdawczych dot. przeglądu systemu Wypłacalność II.

Źródło: feedproxy.google.com

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2020 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone