piątek, 24 maja 2019 r.  Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
Wiadomości z tagiem Pracy  RSS
Prace nad węzłem gazowym Strachocina rozpoczną się we wrześniu br.

Dodano: 24.05.2019 17:05 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Oddział Gaz-System, na terenie którego realizowany jest projekt węzła przesyłowego na powstających gazociągach, otrzyma nową siedzibę, podała spółka. Przewidywany termin rozpoczęcia budowy węzła Strachocina to wrzesień 2019 r., natomiast ich zakończenie..

Tagi: Pracy
Źródło: inwestycje.pl

Kolejne zmiany zasad przetwarzania danych osobowych w ubezpieczeniach, cz. 2 [Prawo na weekend]

Dodano: 24.05.2019 9:01 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Szczególnie interesujące rozwiązanie wprowadzono w nowym art. 41 ust. 1c UDUiR. Zgodnie z nim, "zakład ubezpieczeń może przetwarzać dane osobowe, o których mowa w ust. 1b, dotyczące ubezpieczonych, ubezpieczających lub innych uprawnionych z umowy ubezpieczenia, bez zgody osoby, której te dane dotyczą, w celach, o których mowa w art. 33 ust. 3, nie dłużej niż 12 lat od dnia rozwiązania umowy ubezpieczenia". Przepis ten pozwala na przetwarzanie danych określonych kategorii osób, już po rozwiązaniu umowy ubezpieczenia. Przy czym możliwość ta dotyczy stosunkowo szerokiej grupy danych, tzn. wszystkich tych kategorii, które wymieniono w ust. 1b na potrzeby podejmowania przez ubezpieczycieli decyzji w oparciu o zautomatyzowane przetwarzanie danych, w tym profilowanie.

Źródło: feedproxy.google.com

Praca tymczasowa z coraz mniejszym znaczeniem

Dodano: 23.05.2019 15:34 | 3 odsłon | 0 komentarzy

W I kwartale 2019 r. liczba pracowników tymczasowych zmniejszyła się o 15 proc. rok do roku - wynika z danych opublikowanych przez Polskie Forum HR. Szacuje się, że w poprzednim kwartale takich pracowników było w Polsce ok. 300 tys. Jak wskazują analitycy, obecnie spora część firm przejmuje pracowników tymczasowych i zatrudnia ich u siebie na stałe.

Źródło: www.podatki.biz

25 lat "Prawa Asekuracyjnego" [Konferencje]

Dodano: 21.05.2019 8:49 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Dwadzieścia pięć lat temu ukazał się pierwszy numer kwartalnika "Prawo Asekuracyjne". Jego redaktor naczelny - prof. Andrzej Wąsiewicz - w (...)

Tagi: Pracy, Jens
Źródło: feedproxy.google.com

SN o grupowej umowie ubezpieczenia z UFK [Prawo dla nieprawnika]

Dodano: 21.05.2019 8:49 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Sąd Najwyższy nie dał się wciągnąć w ocenianie stanu faktycznego przedstawionego przez Sąd Apelacyjny. Całkiem słusznie - pytania prawne mają służyć wyjaśnianiu wątpliwości dotyczących interpretacji przepisów. Powinny dotyczyć konkretnego zagadnienia prawnego, które nie jest jasno uregulowane.

Źródło: feedproxy.google.com

Przygotowanie zawodowe młodocianych - wzrosną stawki wynagrodzenia

Dodano: 20.05.2019 14:57 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Rozporządzenie dotyczące przygotowania zawodowego młodocianych i ich wynagradzania zostanie zmienione, a określone w nim stawki wynagrodzenia dla młodocianych pracowników zostaną zwiększone - wynika z projektu opublikowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Zmiany mają wejść w życie z początkiem września br.

Źródło: www.podatki.biz

ZMPG przyjął koncepcję budowy Portu Centralnego w Gdańsku za ok. 12 mld zł

Dodano: 20.05.2019 14:37 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk (ZMPG) przyjął koncepcję budowy Portu Centralnego, który docelowo będzie kosztował ok. 12 mld zł, podał Zarząd. Prace mają rozpocząć się tym roku.

Źródło: https:

Administracja podatkowa przestaje być restrykcyjna, staje się usługodawcą

Dodano: 20.05.2019 14:07 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Wiceminister finansów i zastępca szefa Krajowej Administracji Skarbowej Paweł Cybulski uważa, że administracja podatkowa przekształca się - odchodzi od roli restrykcyjnej, a częściej odgrywa rolę usługodawczą. Paweł Cybulski uczestniczył 20 maja 2019 r. w warszawskim spotkaniu z przedsiębiorcami w ramach drugiej edycji cyklu konferencji "Prawo do Przedsiębiorczości", organizowanych przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz PARP.

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone