niedziela, 24 stycznia 2021 r.  Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
Wiadomości z tagiem Pracy  RSS
Praca poprzez platformy internetowe. Związkowcy czekają na interwencję UE

Dodano: 22.01.2021 15:06 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Unia Europejska musi podjąć pilne działania dotyczące platform internetowych, które nie akceptują swoich obowiązków jako pracodawcy - twierdzą eksperci NSZZ "Solidarność". W ostatnim czasie w trzech różnych krajach członkowskich UE zapadły trzy orzeczenia odnoszące się do kurierów zatrudnionych poprzez internetowe platformy.

Źródło: www.podatki.biz

Wiceminister Niedużak: Hasło, że firmy padają, nie znajduje potwierdzenia w danych

Dodano: 22.01.2021 11:05 | 17 odsłon | 0 komentarzy

Hasło, że firmy padają, nie znajduje potwierdzenia w danych - powiedział w czwartek w Sejmie wiceminister Rozwoju, Pracy i Technologii Marek Niedużak.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Projekt ustawy dot. likwidacji 30-krotności: Wpływy FUS wzrosną o 7,1 mld zł

Dodano: 22.01.2021 11:05 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Wniesiony do Sejmu przez posłów Prawa i Sprawiedliwości (PiS) projekt nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych zakłada, że z tytułu zniesienia limitu 30-krotności składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe wpływy...

Źródło: inwestycje.pl

Transgraniczne wykonywanie działalności agencyjnej - procedura podejmowania środków nadzorczych [Prawo na weekend]

Dodano: 22.01.2021 7:49 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Kompetencje właściwych organów nadzoru każdego państwa członkowskiego UE są w sposób szczegółowy określone w prawach krajowych. Dlatego też w przypadku chęci wykonywania transgranicznej działalności agencyjnej (w formie oddziału lub na podstawie swobody świadczenia usług), agent powinien zasięgnąć porady w zakresie lokalnych regulacji prawnych dotyczących kompetencji nadzorczych właściwego organu w tym państwie, które będą miały zastosowanie w tym przypadku. Jednak prawo unijne, w szczególności dyrektywa o dystrybucji ubezpieczeń (IDD), ustanawia pewne ogólne ramy działań krajowych organów nadzoru w tym zakresie.

Tagi: Pracy, Jednym
Źródło: feedproxy.google.com

Firma na próbę: Plusy i minus tego rozwiązania

Dodano: 21.01.2021 17:07 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Od 30 kwietnia rozpoczynający działalność gospodarczą mogą założyć firmę na próbę, czyli działalność nieewidencjonowaną. Taką możliwość wprowadził art. 5 ustawy z 6 marca 2018 r. – Prawo przedsiębiorców (Dz.U. poz. 646). Zgodnie z nim nie stanowi działalności gospodarczej działalność wykonywana przez osobę fizyczną, której przychód z niej należny nie przekracza w żadnym miesiącu 50 proc. kwoty minimalnego wynagrodzenia, o którym mowa w ustawie z 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz.U. z 2017 r. poz. 847 oraz z 2018 r. poz. 650). To oznacza, że w tym roku nie może być to więcej niż 1050 zł miesięcznie. Dodatkowo wprowadzono wymóg, że taka osoba nie mogła w okresie ostatnich 60 miesięcy prowadzić firmy. Osoby zainteresowane takim rodzajem działalności muszą jednak pamiętać, że jeśli przychód przekroczy kwotę graniczną, to ich firma zmienia charakter począwszy od dnia, w którym to nastąpiło.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Składki przedsiębiorców: Niski przychód pozwoli płacić mniej przez cały rok

Dodano: 21.01.2021 17:07 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Prawo dotyczące przedsiębiorców podlegało w 2018 r. wielu zmianom. Wprowadzono m.in. ulgę na start, która pozwala nie płacić składek na ubezpieczenie społeczne przez pierwsze sześć miesięcy prowadzenia firmy. Sejm 20 lipca 2018 r. przyjął ustawę o zmianie niektórych ustaw w celu obniżenia składek na ubezpieczenia społeczne osób fizycznych wykonujących działalność gospodarczą na mniejszą skalę (Dz.U. poz. 1577).

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Praca nierejestrowana nadal popularna

Dodano: 21.01.2021 17:05 | 1 odsłon | 0 komentarzy

880 tys. osób przynajmniej raz pracowało w ubiegłym roku w szarej strefie gospodarki – podał GUS.

Tagi: Pracy
Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Trwa nabór na arbitrów i ekspertów ds. zrównoważonego rozwoju

Dodano: 20.01.2021 17:05 | 16 odsłon | 0 komentarzy

Trwa nabór uzupełniający kandydatów na stanowiska arbitrów i ekspertów ds. zrównoważonego rozwoju w sporach dwustronnych w ramach umów handlowych Unii Europejskiej - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Rada Ministrów przyjęła projekt noweli ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy [Prawo dla nieprawnika]

Dodano: 19.01.2021 7:45 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Bez wątpienia tematyka przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu od lat należy do priorytetowych obszarów zainteresowania Unii Europejskiej. Przestępczość zorganizowana zatacza szerokie kręgi, a organy państw członkowskich często nie mają zadowalającego wpływu na jej ograniczenie. Mimo wysiłków podejmowanych przez ustawodawcę i organy ścigania problem nasilających się zagrożeń w obrocie gospodarczym i finansowym w dalszym ciągu pozostaje aktualny. Nie dziwi zatem fakt, że prawny reżim przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu poddawany jest coraz większej presji regulacyjnej.

Tagi: Rada, Unia, Pracy, Mija
Źródło: feedproxy.google.com

Dlaczego nie za każdy wypadek drogowy można uzyskać odszkodowanie?

Dodano: 19.01.2021 5:06 | 26 odsłon | 0 komentarzy


Wypadek drogowy to zazwyczaj stres i powód do zmartwienia. Warto jednak już w chwili zdarzenia, zadbać należycie o swoje interesy, aby uzyskać odszkodowanie. Prawo brytyjskie reguluje okoliczności, które uprawniają do wypłaty środków z polisy...

Tagi: Pracy, Warka
Źródło: inwestycje.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2021 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone