piątek, 16 listopada 2018 r.  Imieniny: Edmunda, Marii, Marka
Wiadomości z tagiem Pracy  RSS
Czy okresowa emerytura kapitałowa może być wypłacana z innym świadczeniem?

Dodano: 15.11.2018 5:11 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Ubezpieczenia i Prawo Pracy nr 18 (468) z dnia 10.09.2018 r.
Członkom otwartego funduszu emerytalnego przysługuje okresowa emerytura kapitałowa. Jest to świadczenie finansowane ze środków zapisanych na subkoncie w ZUS, również tych zgromadzonych w otwartym funduszu emerytalnym i przeniesionych na subkonto. (...) Okresowa emerytura kapitałowa może być wypłacana z innym świadczeniem, pod warunkiem że osoba zainteresowana ma ustalone prawo do emerytury powszechnej.

Źródło: www.gofin.pl

Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem usług gastronomicznych przez spółkę świadczącą usługi krótkotrwałego wynajmowania apartamentów

Dodano: 15.11.2018 0:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wydał wyrok, w którym wskazał, że świadczone usługi krótkotrwałego zakwaterowania należy uznać za usługi hotelowe, a te z kolei stanowią niewątpliwie usługi turystyczne.

Źródło: https:

Inwestycja rozpoczęta, ale niezakończona - prawo do odliczenia VAT

Dodano: 14.11.2018 13:01 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Prawo do odliczenia VAT przysługuje przedsiębiorcy również w przypadku, gdy dana inwestycja nie została zrealizowana i nie przyniosła przychodów. Jeżeli przedsiębiorca nie wykazał żadnego podatku należnego, od którego mógłby odliczyć naliczony, ma prawo wystąpić o zwrot VAT.

Źródło: https:

Szczególny szef. Polecenia przewodniczącego rady

Dodano: 14.11.2018 12:52 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Prawo wydawania przez przewodniczącego rady poleceń pracownikom urzędu najlepiej uregulować np. w regulaminie i umowach o pracę – uważa ekspert

Tagi: Pracy
Źródło: samorzad.pap.pl

Dwie nowe klauzule abuzywne w ubezpieczeniach [Prawo dla nieprawnika]

Dodano: 13.11.2018 7:48 | 5 odsłon | 0 komentarzy

SOKiK wskazał, iż: "[...] naruszenie interesów konsumenta, aby było rażące, musi być doniosłe czy też znaczące". Takie definiowanie wyrazów nieostrych przez inne wyrazy nieostre wydaje się raczej chybione. Gdybyśmy mieli na osi zaznaczyć narastające poszczególne poziomy naruszenia, to w jakiej kolejności umieścilibyśmy określenia: "rażące", "doniosłe" i "znaczące"?

Tagi: Pracy, Takim
Źródło: feedproxy.google.com

Kwalifikacja na gruncie u.p.o.l. kontenerów przenośnych w świetle nowej definicji obiektu budowlanego zawartej w przepisach znowelizowanej w 2015 r. ustawy – Prawo budowlane

Dodano: 13.11.2018 0:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wydał wyrok, w którym wskazał, że z definicji obiektu budowlanego, zawartej w przepisach znowelizowanej w 2015 r. ustawy – Prawo budowlane wynika, że przez obiekt budowlany należy rozumieć: budynek, budowlę bądź obiekt małej architektury, wraz z instalacjami zapewniającymi możliwość użytkowania obiektu zgodnie z jego przeznaczeniem, wzniesiony z użyciem wyrobów budowlanych.

Źródło: https:

Sejm przyjął nowelizację dot. 100% obliga giełdowego dla energii elektrycznej

Dodano: 09.11.2018 17:05 | 16 odsłon | 0 komentarzy


Sejm przyjął nowelizację ustawy Prawo energetyczne, zakładającą m.in. zwiększenie obowiązku sprzedaży energii elektrycznej przez giełdę do 100% z 30%

Tagi: Pracy, Sejm
Źródło: inwestycje.pl

MPiT zapowiada reformę systemu zamówień publicznych

Dodano: 09.11.2018 13:45 | 20 odsłon | 0 komentarzy

Już w II połowie 2019 r. w życie wejść powinno nowe Prawo zamówień publicznych - wynika z zapowiedzi resortu przedsiębiorczości i technologii. Nowy system zamówień publicznych ma być w założeniu bardziej efektywny. Celem resortu jest m.in. zwiększenie konkurencyjności postępowań, by startowało w nich więcej podmiotów. Promowane będą też małe i średnie przedsiębiorstwa.

Tagi: Pracy, Celem, Nova, MPiT
Źródło: www.podatki.biz

Nowe zasady w zakresie pozyskiwania informacji o niekaralności [Prawo na weekend]

Dodano: 09.11.2018 7:50 | 4 odsłon | 0 komentarzy

W świetle ustawy z dnia 12 kwietnia 2018 r. o zasadach pozyskiwania informacji o niekaralności osób ubiegających się o zatrudnienie i osób zatrudnionych w podmiotach sektora finansowego pracodawca będący podmiotem sektora finansowego ma prawo żądać od osoby ubiegającej się o zatrudnienie oraz od osoby zatrudnionej na określonych w Ustawie stanowiskach pracy podania informacji w zakresie ewentualnego skazania prawomocnym wyrokiem za przestępstwa wymienione w art. 3 ust. 1 Ustawy.

Tagi: Pracy, Nova
Źródło: feedproxy.google.com

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone