wtorek, 23 kwietnia 2019 r.  Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
Wiadomości z tagiem Pracownicze Plany  RSS
Konferencja Pracownicze Plany Kapitałowe - nowe wymogi. Oszczędzać czy nie?

Dodano: 11.04.2019 9:09 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji "Pracownicze Plany Kapitałowe - nowe wymogi. Oszczędzać czy nie?", która odbędzie się w dniu 7 czerwca w Warszawie. Patronat medialny nad wydarzeniem objął Infor.

Pracownicze Plany Kapitałowe mogą mieć wpływ na dynamikę wzrostu wynagrodzeń w polskich firmach

Dodano: 04.04.2019 17:05 | 33 odsłon | 0 komentarzy


Wdrożenie PPK wiąże się z mniejszymi kosztami niż Pracowniczych Programów Emerytalnych. 1 lipca tego roku w największych firmach w Polsce, zatrudniających ponad 250 osób, zaczną obowiązywać Pracownicze Plany Kapitałowe. Zdaniem ekspertów firmy doradczej..

Pracownicze Plany Kapitałowe - składki, wypłaty, opodatkowanie

Dodano: 26.03.2019 15:04 | 10 odsłon | 0 komentarzy

Pracownicze Programy Kapitałowe stanowią mechanizm pozwalający na gromadzenie dodatkowych oszczędności na emeryturę i, co ważniejsze, przystąpienie do PPK jest dobrowolne. Co do zasady, dochody uzyskane z PPK korzystają ze zwolnienia z podatku dochodowego. Jednakże podatnik, który zdecyduje się przystąpić do PPK, powinien rozsądnie gospodarować środkami zgromadzonymi w ramach programu, gdyż w określonych sytuacjach zwolnienie nie znajdzie zastosowania.

Sektor wydobywczy traci na wartości. Mimo to otwarte fundusze emerytalne inwestują w akcje spółek z tej branży

Dodano: 18.02.2019 6:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Spółki węglowe i energetyczne straciły w ubiegłym roku ponad jedną piątą swojej wartości. Z samego tylko portfolio OFE zniknęło poprzez te aktywa 800 mln zł - wynika z analiz Fundacji "Rozwój TAK - Odkrywki NIE". Tymczasem w tym roku zaczynają się tworzyć Pracownicze Plany Kapitałowe, które również mogą chcieć lokować pieniądze w sektorze wydobywczym i energetycznym. Według ekspertów Fundacji, byłoby to działąnie nie tylko nieekonomiczne, lecz także nieetyczne

Źródło: biznes.interia.pl

reklama

Copyright © 2008-2019 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone