wtorek, 20 października 2020 r.  Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Wiadomości z tagiem Pracodawcy  RSS
Home office: perspektywa pracownika i pracodawcy [Spojrzenie na rynek]

Dodano: 20.10.2020 11:31 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Pracownicy decyzję o możliwości pracy z domu przyjęli z entuzjazmem. Home office wiązał się przede wszystkim z oszczędnością czasu. Jednak po niespełna 8 miesiącach lockdownu zaczyna brakować spotkań w biurze i relacji z współpracownikami, a niektórzy pracodawcy zauważają spadek efektywności pracowników. Jednak po nadejściu drugiej fali Covid-19 nie zapowiada się, by przywrócono pracę w biurach. Pracodawca musi więc się zaangażować i wesprzeć pracownika. Do tego potrzebne są narzędzia z zakresu IT, odpowiedni sprzęt, a także wsparcie psychologiczne.

Źródło: feedproxy.google.com

Druga fala pandemii. Biznes apeluje o podatkowy spokój

Dodano: 19.10.2020 16:08 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Polska gospodarka musi być odpowiednio przygotowana do drugiej fali pandemii koronawirusa - twierdzą Pracodawcy RP, organizacja zrzeszająca ponad 19 tys. działających w Polsce firm. Eksperci apelują do rządu także o rezygnację z wprowadzania nowych obciążeń fiskalnych i administracyjnych.

Źródło: www.podatki.biz

Pracodawcy apelują o wydłużenie vacatio legis dla obowiązkowego split payment

Dodano: 18.10.2020 5:10 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Przedsiębiorcy nie zdążą się przygotować do obowiązkowej podzielonej płatności w podatku VAT, która ma obowiązywać od 1 września br., uważa Rada Podatkowa Konfederacji Lewiatan. Rada apeluje do premiera, ministrów finansów i przedsiębiorczości...

Źródło: inwestycje.pl

CIT dla spółek komandytowych odroczony. Pracodawcy RP: To im nie pomoże

Dodano: 15.10.2020 17:06 | 37 odsłon | 0 komentarzy

Przesunięcie terminu opodatkowania spółek komandytowych podatkiem dochodowym od osób prawnych (CIT) na maj 2021 r. nie pomoże przedsiębiorcom. To tylko nieznaczne odroczenie w czasie wyroku na spółkach komandytowych, gdyż może zaważyć na płynności finansowej wielu z nich, uważają Pracodawcy RP.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Podatki 2021: Biznes ostrzega przed opodatkowaniem spółek komandytowych

Dodano: 09.10.2020 17:15 | 27 odsłon | 0 komentarzy

Planowane już na początek 2021 r. opodatkowanie spółek komandytowych będzie ciosem w polską przedsiębiorczość - ostrzegają Pracodawcy RP. Eksperci tej organizacji oceniają, że konsultacje społeczne nowych przepisów miały karykaturalny przebieg, a opodatkowanie tego rodzaju spółek doprowadzi w wielu przypadkach do zmiany formy prowadzenia działalności.

Źródło: www.podatki.biz

Pracodawca kompletuje wniosek o rentę dla pracownika

Dodano: 06.10.2020 5:11 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Gazeta Podatkowa nr 63 (1729) z dnia 06.08.2020 r., autor: Honorata Urbaniak
Renta z tytułu niezdolności do pracy przysługuje ubezpieczonemu po spełnieniu przez niego szeregu warunków. Aby jednak doszło do oceny, czy ubezpieczony je spełnia, to do organu rentowego musi wpłynąć jego wniosek w sprawie takiej renty. Jeśli ubezpieczony jest pracownikiem, to w pewnym zakresie pracodawca ma obowiązek uczestniczyć we wszczęciu postępowania o taką należność. Proces taki poprzedza przygotowanie wniosku, a w tym zakresie pracodawca związany jest zgodą pracownika.

Źródło: www.gofin.pl

Nie tylko opłacanie składek. Jakie obowiązki ma pracodawca wobec ZUS

Dodano: 02.10.2020 5:10 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Pracodawca ma obowiązek terminowego zgłaszania pracowników do ubezpieczenia (oraz ich wyrejestrowania), powinien także regularnie odprowadzać składki do ZUS.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Pracownicze Plany Kapitałowe – Jak działa PPK, w co inwestuje środki i kto je prowadzi?

Dodano: 07.01.2020 10:36 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Obecny system emerytalny staje się coraz bardziej niewydolny, a większość Polaków niestety nie oszczędza na stare lata na własną rękę. Aby zachęcić pracowników do zbierania środków na emeryturę, rząd postanowił wprowadzić tzw. Pracownicze Plany Kapitałowe, czyli system oszczędzania, w którym udział weźmie zarówno pracownik, jak i jego pracodawca, państwo, oraz prywatne towarzystwa ubezpieczeniowe i inwestycyjne. Warto przyjrzeć się bliżej, na czym polega to rozwiązanie. W jaki sposób będzie działać PPK? Pracodawca osób objętych Pracowniczym Planem Kapitałowym będzie co miesiąc wpłacał obowiązkową składkę na rzecz PPK wybranego przez pracownika. Ponadto, beneficjent będzie mógł dobrowolnie wpłacać dodatkowe środki do PPK, aby zwiększyć

Źródło: bse.pl

reklama

Copyright © 2008-2020 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone