niedziela, 24 czerwca 2018 r.  Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
Wiadomości z tagiem Potrzebne  RSS
Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos ws. GetBack. Potrzebna komisja śledcza?

Dodano: 20.06.2018 14:12 | 13 odsłon | 0 komentarzy

Na tym etapie nie ma konieczności powoływania komisji śledczej ws. GetBacku - mówił premier Mateusz Morawiecki. Wyraził przekonanie, że sprawę trzeba wyjaśnić od początku do końca, czyli kto, jakie prowokacje starał się robić, kto był inicjatorem tej firmy, kto komu ją sprzedawał

Potrzebna zmiana definicji MSP: Średnie przedsiębiorstwa są traktowane na równi z korporacjami

Dodano: 20.06.2018 11:07 | 12 odsłon | 0 komentarzy

Ustalona 15 lat temu definicja mikroprzedsiębiorstw, małych oraz średnich przedsiębiorstw nie wytrzymuje zderzenia z dzisiejszą rzeczywistością. Przez to wiele co najwyżej średniej wielkości firm jest traktowanych na równi z zarabiającymi miliardy korporacjami. Twierdzi tak Business Centre Club, które we współpracy z firmą konsultingową Crido przekazało Komisji Europejskiej swoje uwagi. Ta ostatnia bowiem rozważa zmianę definicji MSP.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Jak walczyć z korkami w miastach? Konieczna jest zmiana mentalności ludzi

Dodano: 18.06.2018 19:00 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Likwidacja korków w dużych miastach jest wizją niemożliwą do zrealizowania. Władze samorządów wciąż szukają jednak sposobów, by zwiększyć miejską mobilność. Potrzebne jest spojrzenie na miasto jak na system naczyń połączonych, w których z jednego miejsca do drugiego można się przedostać w prosty i tani sposób. Konieczna jest także zmiana mentalności ludzi i wręcz zmuszenie ich do porzucenia samochodów. Tego ostatniego można dokonać m.in. poprzez zaostrzenie miejscowych przepisów.

Źródło: logistyka.wnp.pl

Prawo o działaniu i finansowaniu fundacji wymaga zmian. Obecne pochodzi jeszcze z czasów PRL

Dodano: 18.06.2018 6:00 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Zamieszanie wokół Fundacji Wolni Obywatele RP oraz Fundacji XX. Czartoryskich wywołało publiczną debatę o modelu funkcjonowania i prawa takich podmiotów. Obecne normy prawne pochodzą sprzed 34 lat i nie doczekały się od tego czasu żadnej większej nowelizacji. Potrzebne są nowe regulacje, które sprawią, że duże fundacje z polskim kapitałem będą zakładane w kraju, a nie poza jego granicami.

Źródło: biznes.interia.pl

GE nie wystraszył inwestorów w USA

Dodano: 16.06.2018 5:07 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Wall Street miała w piątek pretekst w postaci przedłużenia przez Izbę Reprezentantów do 16. lutego finansowania rządu, dzięki któremu byki mogły poprowadzić indeksy dalej na północ. Potrzebna była jeszcze zgoda Senatu, ale to było więcej niż pewne

Źródło: inwestycje.pl

Szef MSZ: Potrzebna pilna korekta ustawy o IPN

Dodano: 09.06.2018 11:05 | 14 odsłon | 0 komentarzy

Szef MSZ Jacek Czaputowicz zgodził się w sobotę z opinią, że potrzebna jest pilna korekta ustawy o IPN. "W stosunkach ze Stanami Zjednoczonymi i Izraelem jest to problem, należy zgodzić się, że tutaj należy pewną decyzję podjąć" - powiedział minister.

Różnice kursowe w CIT: Wyjaśnienia MF nie wystarczą. Potrzebna interpretacja ogólna

Dodano: 05.06.2018 5:09 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Co do zasady różnice kursowe jako koszty lub przychody powinny być kwalifikowane do dochodów z działalności gospodarczej. I choć zdaniem resortu w pewnych przypadkach można je zaliczać do przychodów z kapitałów pieniężnych, to taka wykładnia jest niezgodna z brzmieniem przepisów.

Tagi: Potrzebne
Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

reklama
Time4VPS.EU - VPS hosting in Europe

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone