wtorek, 16 października 2018 r.  Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła
Wiadomości z tagiem Ponadto  RSS
Śląskie Kamienice zwiększają zysk netto oraz pozyskują ponad 1 mln zł z emisji akcji

Dodano: 13.10.2018 5:07 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Śląskie Kamienice S.A. - notowana na NewConnect spółka, inwestująca w zabytkowe kamienice osiągnęła w I półroczu 2018 roku przychody na poziomie 5,05 mln zł oraz zysk netto na poziomie 2,09 mln zł. Ponadto spółka poinformowała o zakończeniu ...

Źródło: inwestycje.pl

Wymiana informacji podatkowych z innymi państwami 2019 - będą zmiany

Dodano: 11.10.2018 7:46 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Minister Finansów przygotował projekt nowelizacji ustawy o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami. Zmiany mają wejść w życie od początku 2019 roki i polegać m.in. na objęciu regulacjami ustawy trusty. Ponadto ustawa ma wprowadzić do Kodeksu karnego skarbowego typ uprzywilejowany czynu zabronionego w przypadku działań wbrew przepisom ustawy o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami.

Źródło: https:

Kasy fiskalne 2019 - zwolnienia

Dodano: 10.10.2018 17:09 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Minister Finansów przygotował projekt rozporządzenia w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących, które ma obowiązywać od 1 stycznia 2019 roku do końca 2021 roku. W porównaniu do stanu prawnego obowiązującego w 2018 roku prawo do zwolnienia stracą m.in. podmioty świadczące usługi związane z utrzymaniem porządku w budynkach. Ponadto więcej kategorii usług będzie zwolnionych z obowiązku prowadzenia kas rejestrujących (fiskalnych) pod warunkiem, że ich świadczenie będzie w całości dokumentowane fakturami. Utrzymane ma być zwolnienie podmiotowe dla podatników których obrót zrealizowany na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych nie przekroczył w poprzednim roku podatkowym kwoty 20 000 zł. Dla podatników rozpoczynających działalność gospodarczą limit ten jest liczony w proporcji do okresu wykonywania czynności dostawy towarów lub świadczenia usług na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych w danym roku podatkowym.

Źródło: https:

Odliczanie VAT z faktur przechowywanych wyłącznie w formie elektronicznej

Dodano: 08.10.2018 8:52 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Podatnicy mają prawo do odliczenia VAT naliczonego wykazanego na otrzymanych fakturach (o ile oczywiście dokumentują one wydatki dające prawo do odliczenia VAT naliczonego oraz zostały poprawnie wystawione) także w sytuacji, gdy będą one archiwizowane wyłącznie w formie elektronicznej (także na serwerach znajdujących się poza Polską). Jednak w takim przypadku podatnicy mają obowiązek przechować faktury w podziale na okresy rozliczeniowe, w sposób zapewniający łatwe ich odszukanie, zapewniając autentyczność pochodzenia, integralność treści i czytelność tych faktur od momentu ich otrzymania do czasu upływu terminu przedawnienia zobowiązania podatkowego. Ponadto podatnicy VAT muszą umożliwić organom podatkowym i skarbowym bezzwłoczny dostęp on-line do tych faktur, pobór i przetwarzanie danych w nich zawartych.

Źródło: https:

Rząd zajmie się projektem przyszłorocznego budżetu i obniżką CIT

Dodano: 25.09.2018 11:06 | 13 odsłon | 0 komentarzy


Rząd na dzisiejszym posiedzeniu zajmie się między innymi projektem ustawy budżetowej na rok 2019, a także obniżką stawki podatku CIT do 9 procent dla niektórych przedsiębiorców. Ponadto w harmonogramie prac znalazła się również strategia zarządzania...

Tagi: Ponadto
Źródło: inwestycje.pl

reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone