sobota, 23 lutego 2019 r.  Imieniny: Damiana, Romana, Romany
Wiadomości z tagiem Polak  RSS
Posiadacze kart kredytowych używają ich najczęściej w sklepach spożywczych

Dodano: 22.02.2019 5:07 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Co czwarty dorosły Polak deklaruje, że posiada kartę kredytową, wynika z raportu Santander Consumer Banku (Santander CB) "Polaków portfel własny - kochamy okazje". Ponad 60% korzysta z nich regularnie, w tym co piąty używa jej każdego lub prawie...

Źródło: inwestycje.pl

Polak pożycza znajomym i rodzinie średnio 250-450 zł rocznie

Dodano: 13.02.2019 17:05 | 80 odsłon | 0 komentarzy


Przeciętny Polak rocznie pożycza swoim znajomym oraz rodzinie od 250 do 450 zł, a sam zadłuża się u nich na kwotę nie wyższą niż 50 zł, wynika z badania przeprowadzonego przez Censuswide na zlecenie PayPal

Źródło: inwestycje.pl

Zrezygnować z PPK nie będzie łatwo. Potrzeba aż 6 podpisów

Dodano: 08.02.2019 16:46 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Zaledwie co piąty Polak planuje dołączyć do Pracowniczych Planów Kapitałowych. Znacznie więcej twierdzi, że tego nie zrobi. Jednak, aby się wypisać potrzeba będzie podpisać oświadczenie – sześć razy.

Źródło: https:

Współpraca kolejowych przewoźników z firmami autobusowymi rozwiąże problem 14 milionów Polaków?

Dodano: 03.02.2019 6:00 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Nawet co trzeci Polak ma ograniczony dostęp do środków transportu publicznego. Sposobem na ograniczenie tego wykluczenia ma być współpraca przewoźników kolejowych z autobusowymi. PKP Intercity już rozpoczęły rozmowy z kilkoma przewoźnikami autobusowymi. Jednak doświadczenia z podobnej współpracy spółki Przewozy Regionalne pokazują, że takie rozwiązanie problemu białych plam na mapie transportowej Polski może nie być łatwe w realizacji.

Źródło: biznes.interia.pl

Badanie: Co czwarty Polak zatrudniony na etacie w ciągu dwóch lat założy firmę

Dodano: 03.02.2019 5:09 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Co czwarty Polak zatrudniony na etacie deklaruje, że w ciągu dwóch lat założy własną firmę – wynika z zaprezentowanego we wtorek badania "Indeks przedsiębiorczości Tax Care". Jak wskazano, w tym roku po raz pierwszy liczba zarejestrowanych małych firm przekroczyła 3 mln.

Tagi: Indeks, Polak
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Więcej niż co dziesiąty Polak doświadczył ubóstwa w 2018 roku. Duże różnice między województwami

Dodano: 31.01.2019 19:16 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Najnowsze statystyki GUS pokazują, że w Polsce żyje się coraz lepiej, choć nie wszędzie na tym samym poziomie. Najbardziej na jakość życia narzekają mieszkańcy wsi. Poniżej granicy ubóstwa w ubiegłym roku było aż 13 proc. gospodarstw domowych.

Źródło: https:

Opodatkowanie PIT dochodów z pracy w Wielkiej Brytanii

Dodano: 29.01.2019 5:07 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Polak mieszkający w Polsce (posiadający polską rezydencję podatkową), a uzyskujący jedynie dochody z pracy wykonywanej w Wielkiej Brytanii jest opodatkowany PIT wyłącznie w Wielkiej Brytanii. Dochody takiej osoby są zwolnione z opodatkowania w Polsce na podstawie art. 22 ust. 2 pkt a) ww. Konwencji między Rzecząpospolitą Polską a Zjednoczonym Królestwem Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i od zysków majątkowych. Taka osoba nie musi także składać w Polsce rocznego zeznania podatkowego, jeżeli w rozliczanym roku podatkowym nie osiągnęła innych dochodów, które są opodatkowane w Polsce wg skali podatkowej PIT.

reklama
Time4VPS.EU - VPS hosting in Europe

Copyright © 2008-2019 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone