poniedziałek, 24 września 2018 r.  Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
Wiadomości z tagiem Podsumowanie  RSS
W Polsce i na świecie [Podsumowanie tygodnia]

Dodano: 17.09.2018 8:54 | 14 odsłon | 0 komentarzy

W USA za sprawą huraganu Florence szykuje się powódź tysiąclecia. Filipiny i Chiny zmagają się z szalejącym tajfunem Mangkhut. W obu przypadkach szkody będą znaczące. Katastrofy naturalne coraz silniej wpływają na światowy rynek ubezpieczeniowy. A to, co dotyka świat, dotyka też poniekąd i Polskę. Jak na przykład nowy standard rachunkowości IFRS 17. Niby do 2021 roku jeszcze chwila, ale szybko zleci. Jak przy IDD - wszak zostały jeszcze tylko 2 tygodnie do 1 października.

Źródło: feedproxy.google.com

Podsumowanie czwartku - dużo ważnych tematów

Dodano: 14.09.2018 11:07 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Czwartek obfitował w wiele interesujących informacji, które warte są kilku zdań komentarza. Niemniej wspólny mianownik jest jeden - dalsze osłabienie dolara, do którego przyczyniły się też słabsze dane nt. sierpniowej inflacji CPI...

Źródło: inwestycje.pl

Podsumowanie pierwszego dnia 68. posiedzenia Sejmu. Było o zmianach w rozliczeniach PIT

Dodano: 13.09.2018 11:08 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Zmiany w rozliczeniach PIT, debata nad sprawozdaniem z działalności NIK w 2017 r. oraz dyskusja nt. wprowadzenia Święta Chrztu Polskiego - to główne tematy pierwszego dnia 68. posiedzenia.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Wyścig o klienta czas zacząć [Podsumowanie tygodnia]

Dodano: 10.09.2018 8:47 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Koniec roku już w zasadzie za pasem. Czas trochę bardziej się postarać, żeby móc się pochwalić pięknymi przypisami. Czas rozpocząć walkę o klienta. Wszystkie chwyty dozwolone, choć nie wszystkie mile widziane. Jedni ubezpieczyciele robią promocje u agentów, inni reklamują sprzedaż online, jeszcze inni starają się i tu, i tu. Jak skuteczne są akcje promocyjno-reklamowe ubezpieczycieli, okaże się za czas jakiś. Byle tylko rentownie!

Źródło: feedproxy.google.com

Podsumowanie półrocza Pragma Faktoring - nowe rekordy Spółki

Dodano: 06.09.2018 11:08 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Pragma Faktoring SA przedstawiła wyniki sprzedażowe z dwóch kwartałów 2018 r. Pierwsze półrocze przyniosło Pragmie Faktoring imponujące wyniki pod względem dynamiki sprzedaży i zapowiadanej przebudowy portfela należności. Grupa pozyskała...

Źródło: inwestycje.pl

Kiedy wrzesień, to już jesień... [Podsumowanie tygodnia]

Dodano: 03.09.2018 9:42 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Początek września kojarzy się oczywiście z powrotem do szkoły. I z powrotem jesieni. A jesień w ubezpieczeniach zwykle bywa pracowita. Kończy się powoli sezon urlopowy, i w samej branży, i wszędzie dookoła. Zaczynają się na nowo prace parlamentarne, resortowe. Zawsze można się spodziewać nowych pomysłów legislacyjnych. Ale też pełną parą startuje zwykły, codzienny ubezpieczeniowy biznes. Szykując się do wytężonej pracy, zobaczmy, co ciekawego przyniosła końcówka sierpnia.

Źródło: feedproxy.google.com

Witaj szkoło! [Podsumowanie tygodnia]

Dodano: 27.08.2018 8:42 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Wakacje, wakacje i po wakacjach. Nieubłaganie nadchodzi jesień, a wraz z nią pierwszy szkolny dzwonek. Dzieciaki wracają do nauki, rodzice na zebrania... a ubezpieczyciele zaczynają się prześcigać w ofercie szkolnego NNW. Dzięki niewątpliwie wyższej świadomości niż jeszcze kilka lat temu, podsycanej dodatkowo różnymi akcjami informacyjnymi, rynek szkolnego NNW otworzył się nieco szerzej dla zainteresowanych ubezpieczycieli. Coraz więcej rodziców nie płaci już ślepo na radę rodziców i "na PZU". To szansa dla innych. I oby jej tylko nie zmarnować.

Źródło: feedproxy.google.com

reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone