sobota, 23 czerwca 2018 r.  Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
Wiadomości z tagiem Podsumowanie  RSS
Przewidywalność [Podsumowanie tygodnia]

Dodano: 18.06.2018 8:53 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Ubiegły tydzień minął zdecydowanie pod znakiem XXI Kongresu Brokerów. Trwające 3 dni święto środowiska brokerskiego to już tradycja. W Mikołajkach spotykają się i ci, którzy wciąż pamiętają I Kongres w Sobieszewie, i ci, dla których tegoroczne spotkanie było pierwszym lub jednym z pierwszych. Młodość kontra dojrzałość to zresztą jeden z gorąco dyskutowanych w kuluarach tematów... Ale zanim XXI Kongres Brokerów na dobre się zaczął, branża dostała od Sądu Najwyższego długo oczekiwane prezenty - uzasadnienie uchwały ws. zadośćuczynienia za stany wegetatywne oraz uchwałę ws. reklamacji. Senat też nie został w tyle i opublikował projekt regulacji kancelarii odszkodowawczych. Uff, czerwiec to naprawdę bardzo intensywny miesiąc w ubezpieczeniach.

Źródło: feedproxy.google.com

Podsumowanie ZUS: Niższy wiek emerytalny równa się niższa emerytura

Dodano: 13.06.2018 5:59 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Nowo przyznane świadczenia w 2017 r. były nieco niższe niż rok wcześniej - wynika z rocznego podsumowania systemu ubezpieczeń społecznych.

Źródło: biznes.interia.pl

=> Na pełnych obrotach <= [Podsumowanie tygodnia]

Dodano: 11.06.2018 8:44 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Co to był za tydzień... na pełnych obrotach. Jakże ciekawy, intensywny, obfitujący w ważne i dla poszczególnych firm, i dla całego rynku wydarzenia, informacje. Dalsza konsolidacja rynku, zapowiedzi nowych regulacji, pomysły wspierające sprzedaż, ale też problemy z agentami. Nasz Sąd Najwyższy znów orzekł w sprawie likwidacji szkód, a w Europie chcą się przyjrzeć biznesowi transgranicznemu. Także obecny tydzień zapowiada się równie ciekawie. Czeka nas coroczne spotkanie brokerów i ubezpieczycieli, czeka nas kolejna uchwała Sądu Najwyższego. Zaczynamy.

Źródło: feedproxy.google.com

Ubezpieczenia przeszłości i przyszłości [Podsumowanie tygodnia]

Dodano: 04.06.2018 8:45 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Ubezpieczenia z UFK to niekończący się temat. Wieczne z nimi problemy, wieczny dylemat. Nie tylko w naszych polskich realiach, co pokazuje ostatni wyrok TSUE. Mroczna przeszłość ciągnie się za tymi produktami o nie najlepszej renomie. Może by w końcu zrobić z nimi porządek... Problem uefek niech stanie się przeszłością. A przyszłość? Przyszłość przed nami. Niebawem okaże się, czy jest w niej miejsce dla directu, z którym właśnie rusza Allianz. Kiedyś już próbował, nie on jeden. Ale może właśnie teraz jest ten czas?

Źródło: feedproxy.google.com

Żyjemy! I to jak [Podsumowanie tygodnia]

Dodano: 28.05.2018 8:52 | 6 odsłon | 0 komentarzy

25 maja świat się nie skończył. Oto jesteśmy, żyjemy w nowej RODOrzeczywistości. W ubiegłym tygodniu dało się wyczuć rosnące napięcie przed piątkową datą wejścia w życie rozporządzenia o ochronie danych. Ostatnia prosta, ostatnie szlify. Ale rosło też ogólne zniecierpliwienie, wręcz sfrustrowanie liczbą informacji o nowych zasadach przetwarzania danych. Skrzynki mailowe nagle rozgrzały się do czerwoności. Przeżyliśmy piątek, sobotę, niedzielę. I żyjemy dalej. A nowy tydzień przynosi nowe wyzwania. I nowe szanse.

Źródło: feedproxy.google.com

reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone