poniedziałek, 15 października 2018 r.  Imieniny: Jadwigi, Leonarda, Teresy
Wiadomości z tagiem Podsumowanie  RSS
Podsumowanie pierwszego dnia 68. posiedzenia Sejmu. Było o zmianach w rozliczeniach PIT

Dodano: 12.10.2018 5:10 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Zmiany w rozliczeniach PIT, debata nad sprawozdaniem z działalności NIK w 2017 r. oraz dyskusja nt. wprowadzenia Święta Chrztu Polskiego - to główne tematy pierwszego dnia 68. posiedzenia.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Jak rozwija się rynek rozwinięty [Podsumowanie tygodnia]

Dodano: 08.10.2018 8:50 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Polska to już rynek rozwinięty. Przynajmniej według FTSE Russell. Ten awans z grupy emerging markets stwarza i szanse, i zagrożenia. O tym, że jesteśmy rynkiem z potencjałem i warto z nami robić biznesy, przekonywało ostatnio Amerykę PZU. Ubezpieczeniowo zaś krok po kroku wciąż się rozwijamy. Rozwijamy się choćby w praktyce IDD czy w długoterminowym oszczędzaniu (być może). Wszyscy żywią nadzieję na rozwój życiówki. Ale rozwija się też wojna cenowa. A więc - i szanse, i zagrożenia...

Źródło: feedproxy.google.com

Dożyliśmy. Przeżyjemy [Podsumowanie tygodnia]

Dodano: 01.10.2018 8:52 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Dziś 1 października 2018 roku - dzień, na który branża ubezpieczeniowa czekała. Z niepokojem, niecierpliwością, też z zaciekawieniem... Co to będzie? Jak to będzie? Jak dużo się zmieni nie tyle w teorii, co w praktyce? Odpowiedzi na te pytania nie poznamy dziś ani jutro. Niepewność trwa i wciąż trwać będzie. Pozostaje mieć nadzieję, że poczynione przygotowania okażą się wystarczające na to, co przyniesie dystrybucyjna przyszłość...

Źródło: feedproxy.google.com

Komunikat o wojnie [Podsumowanie tygodnia]

Dodano: 24.09.2018 10:01 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Kończy nam się powoli III kwartał roku. Czas więc na podkręcanie wyników. Może więc obniżyć nieco stawki w OC ppm? Na rynku już głośno mówi się o tym, że wchodzimy w fazę nowej wojny cenowej. Nie pomogą złe doświadczenia, niechybnie czeka nas powtórka z rozrywki. Tak to już jest - po cyklu podwyżek, przychodzi czas na zniżki. Pozostaje jedynie pytanie, jak duża będzie ich skala i jak mocno wpłyną na kondycję rynku.

Źródło: feedproxy.google.com

W Polsce i na świecie [Podsumowanie tygodnia]

Dodano: 17.09.2018 8:54 | 18 odsłon | 0 komentarzy

W USA za sprawą huraganu Florence szykuje się powódź tysiąclecia. Filipiny i Chiny zmagają się z szalejącym tajfunem Mangkhut. W obu przypadkach szkody będą znaczące. Katastrofy naturalne coraz silniej wpływają na światowy rynek ubezpieczeniowy. A to, co dotyka świat, dotyka też poniekąd i Polskę. Jak na przykład nowy standard rachunkowości IFRS 17. Niby do 2021 roku jeszcze chwila, ale szybko zleci. Jak przy IDD - wszak zostały jeszcze tylko 2 tygodnie do 1 października.

Źródło: feedproxy.google.com

reklama
Time4VPS.EU - VPS hosting in Europe

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone