środa, 26 czerwca 2019 r.  Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny
Wiadomości z tagiem Podsumowanie  RSS
Nowe ścieżki nierosnącego rynku [Podsumowanie tygodnia]

Dodano: 24.06.2019 8:45 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Rynek ubezpieczeń oficjalnie zamknął I kwartał - wyniki branży opublikowała Komisja Nadzoru Finansowego. Cyferki pokazują, że ze wzrostami przypisu raczej słabo. Zysk i wynik techniczny nieco rosną, ale bez przesady. Optymiści mogą powiedzieć, że nastała stabilizacja... I na tym stabilnym rynku poszczególni gracze prezentują swoje pomysły na zupełnie nowe rozwiązania. Czy będzie im dane się rozpędzić?

Źródło: feedproxy.google.com

Podsumowanie szkód po majowych podtopieniach [Szkody]

Dodano: 17.06.2019 8:46 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Od ubezpieczycieli wpłynęły pierwsze informacje dotyczące liczby zgłoszonych szkód i wypłat odszkodowań po majowych podtopieniach na południu (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Głową w dół czy schodami w górę [Podsumowanie tygodnia]

Dodano: 17.06.2019 8:46 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Pierwsze spadki w OC ppm były widoczne już w samym czwartym kwartale 2018. Wówczas można było mieć nadzieję, że to efekt drobnych korekt. Bo poza tym przecież 2018 rok był okresem stabilizacji w grupie 10. Ale spadek jest widoczny i po I kwartale 2019. I rok do roku, i w porównaniu do końcówki 2018. Czy dalej będzie tylko gorzej? Branża zacznie spadać głową w dół? Czy może wspinać się będzie schodami w górę, zachowując równowagę i zdrowy rozsądek, szukając przy okazji nowych dróg rozwoju?

Źródło: feedproxy.google.com

Komu zrobi się gorąco i dlaczego [Podsumowanie tygodnia]

Dodano: 10.06.2019 8:50 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Miniony tydzień upłynął pod znakiem wysokich temperatur. Do aury pogodowej dostosowały się również treści publikowane na naszych łamach. Mieliśmy bowiem gorącą dyskusję o tym, czemu kongresy służą, a czemu służyć nie powinny. Mieliśmy wieści z Avivy i z Allianza, od których pewnie niektórym zrobiło się gorąco. Nie opada też temperatura komentarzy wokół ostatniej aktywności Sądu Najwyższego. I wciąż ciepło wspominamy galę 20-lecia Mondial Assistance. Ale po kolei...

Źródło: feedproxy.google.com

Powrót z Mikołajek [Podsumowanie tygodnia]

Dodano: 03.06.2019 8:44 | 8 odsłon | 0 komentarzy

XXII Kongres Brokerów odbywający się pod hasłem "Człowiek... a jednak!" przeszedł już do historii. Emocje okrzepły, wszyscy zasłużenie odpoczęli, można więc spotkanie podsumować. I pochwalić organizatorów. Nowe elementy, mniej przeładowany program nieco odświeżyły Kongres. Ale tradycyjnie to zabawa miała pierwszeństwo przed merytoryką. I chyba nikogo już to nie dziwi.

Źródło: feedproxy.google.com

reklama

Copyright © 2008-2019 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone