wtorek, 24 kwietnia 2018 r.  Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego
Wiadomości z tagiem Podsumowanie  RSS
Żądza przewidywalności [Podsumowanie tygodnia]

Dodano: 23.04.2018 8:47 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Komisja Nadzoru Finansowego chce znowelizować ustawę o działalności, by móc kontrolować działalność transgraniczną. Przyczynkiem była oczywiście działalność Gefiona i nieprawidłowości w likwidacji szkód. To ważna informacja również dla wchodzącego do Polski Euroins. A i nasi lokalni ubezpieczyciele powinni być szczęśliwi. Do pełni szczęścia brakować by mogło jedynie większej przewidywalności, czytaj: standaryzacji zadośćuczynień.

Źródło: feedproxy.google.com

Emerytury bez podatku i niższej stawki PIT nie będzie. Podsumowanie 60. posiedzenia Sejmu

Dodano: 22.04.2018 5:09 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Podczas trzydniowego posiedzenia Sejmu posłowie uchwalili dziesięć ustaw. Teraz Senat zajmie się zmianami w prawie podatkowym, ustawą o kosztach sądowych czy Służbie Więziennej. Nie będzie natomiast kontynuacji prac nad projektem PSL „emerytura bez podatku”, czy obniżeniem stawki PIT do 15 proc. dla firm rozliczających podatek liniowy.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Czy dobre wyniki to dobry prognostyk [Podsumowanie tygodnia]

Dodano: 16.04.2018 8:47 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Mamy połowę kwietnia, wszyscy więc już się pochwalili, albo za chwilę będą się chwalić, wynikami finansowymi za 2017 rok. Był to w istocie rok dobry, przede wszystkim dla majątku. Widać było wpływ podwyżek w OC na przypisy poszczególnych ubezpieczycieli. Podwyżki już jednak wyhamowały, a gdzieniegdzie mówi się nawet o obniżkach. Punkt docelowy został, zdaniem ubezpieczycieli, osiągnięty. Życiówka ma się trochę gorzej i zaklinanie rzeczywistości nic nie pomoże. Rok zamknięty, trzeba robić biznes dalej. Dobry biznes.

Źródło: feedproxy.google.com

Wypielić życiówkę [Podsumowanie tygodnia]

Dodano: 09.04.2018 8:48 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Ubiegły tydzień przyniósł nam w końcu oczekiwaną długo wiosnę. Wiosną wszystko budzi się do życia, a samo życie, cóż... W ubezpieczeniach życie wciąż zdaje się trwać w zimowym śnie. Ostrą pobudkę zaserwować może UOKiK oraz... PIU. Wciąż bowiem są tacy, którzy nie robią tego, na co się wspólnie umawiano, szkodząc tym samym i tak już nadwątlonemu mocno zaufaniu do branży. Ze szkodnikami trzeba jakoś sobie poradzić, wypielić ogródek i zasiać od nowa. Nie stać nas na to, by życie znów zarosło chwastami...

Źródło: feedproxy.google.com

reklama
Time4VPS.EU - VPS hosting in Europe

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone