środa, 22 listopada 2017 r.  Imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka
Wiadomości z tagiem Podobnie  RSS
Czy uratują kopalnię Krupiński tak, jak przed laty uratowano kopalnię Silesia?

Dodano: 17.11.2017 8:33 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Kiedy przed laty ówczesna Kompania Węglowa wytypowała do likwidacji kopalnię Silesia w Czechowicach-Dziedzicach, niewielu wierzyło, że uda się ją ocalić. A jednak się udało. Podobnym szlakiem może podążyć kopalnia Krupiński.

Źródło: gornictwo.wnp.pl

Rośnie zadłużenie młodych ludzi

Dodano: 17.11.2017 5:08 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Brytyjski urząd ds. postępowania finansowego przestrzega przed coraz większym zadłużaniem się młodych ludzi. Podobnie jest w Polsce. Młodzi Polacy wpadają w spiralę długów, a ich zaległości w firmach pożyczkowych sięgają już 4,6 mld. Kiedy powinna...

Źródło: inwestycje.pl

Seria B obligacji PKN Orlen wkrótce na rynku

Dodano: 16.11.2017 8:37 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Druga seria obligacji detalicznych PKN Orlen w kwocie 200 mln zł trafi na rynek 22 listopada br. - poinformował płocki koncern. Podobnie jak pierwsza seria papierów dłużnych koncernu, nowa emisja będzie skierowana do inwestorów indywidualnych poprzez sieć dystrybucji Domu Maklerskiego PKO BP oraz zdalne środki dostępu jak telefon, internet czy urządzenia mobilne.

Źródło: nafta.wnp.pl

Co w rolnych piszczy, czyli 7 miesięcy po zmianach w dopłatach [Spojrzenie na rynek]

Dodano: 07.11.2017 7:47 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Podobnie jak wiosną, tak i w sezonie jesiennym, ubezpieczyciele deklarują rosnące zainteresowanie ubezpieczeniami rolnymi z dopłatą z budżetu państwa. Swój udział miały w tym zmiany w ustawie o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich. Choć - jak podkreślają eksperci - dokument ten wymaga dalszych poprawek. Na przykład w odniesieniu do ryzyk związanych z suszą i powodzią. Tymczasem kolejny rok w rolnych dobiega końca, jak oceniają go ubezpieczyciele?

Tagi: Podobnie
Źródło: feedproxy.google.com

Inwestowanie w mieszkanie na wynajem - od czego zacząć?

Dodano: 31.10.2017 6:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Rekordowo niskie stopy procentowe spowodowały, że coraz więcej Polaków zabiera swoje oszczędności z banków i koncentruje się na bardziej dochodowych formach inwestowania. Naturalnym wyborem stają się nieruchomości, których wynajem często generuje kilkukrotnie wyższy zysk niż lokaty. Wybór odpowiedniego mieszkania, które będzie przynosić zysk, nie jest jednak prosty. Podobnie jak przy wyborze odpowiedniej lokaty lub funduszu inwestycyjnego, także kupując mieszkanie należy wziąć pod uwagę szereg czynników.

Źródło: biznes.interia.pl

Malec: Ekonomiści robią to z… modelami

Dodano: 26.10.2017 5:06 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Kiedyś baca wychodził na pole, sprawdzał, z której strony wieje, i na tej podstawie wyrokował, że następnego dnia będzie mróz. A dzisiaj? Dzisiaj baca ogląda prognozę pogody. Podobnie jest z prognozami ekonomicznymi. Kiedyś za najbardziej prawdopodobne przyjmowano szacunki bazujące na ekonometrycznej analizie danych historycznych, czyli na doświadczeniu. Dzisiaj gdy czytamy w gazetach: „Ekonomiści prognozują wzrost PKB” czy „Według badań przeprowadzonych przez X gospodarkę czeka Y”, nasuwa się nam pytanie – skąd wy to wszystko wiecie?

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Trudne położenie euro

Dodano: 25.10.2017 17:07 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Rynek długu w Europie już wczoraj zaczął przygotowania do jutrzejszego posiedzenia ECB, ale EUR pokazało stłumioną reakcję. Podobnie USD stoi w miejscu, gdyż nie mamy postępów w wyborze nowego prezesa Fed i reformie podatkowej.

Źródło: inwestycje.pl

reklama

Copyright © 2008-2017 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone