poniedziałek, 16 lipca 2018 r.  Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli
Wiadomości z tagiem Planowane  RSS
Posypie się po gwarancji [Felietonik Marcina Z. Brody]

Dodano: 05.07.2018 8:46 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Planowane postarzanie produktów jest już właściwie tradycyjnym sposobem producentów różnych sprzętów i urządzeń, głównie tak zwanej elektroniki użytkowej, na znaczne czasem zmniejszenie swoich kosztów, a również pewnie jakieś na zwiększenie sprzedaży w przyszłości. Choć z tym zwiększeniem sprzedaży może być różnie, bo jeśli sprzęt firmy A po dwu latach się zepsuje.. czy kupimy znowu A? Interesujące jest jednak dla polskich ubezpieczeń pytanie inne: czy można w planowany sposób postarzyć ubezpieczyciela. I komu to się opłaca...

Źródło: feedproxy.google.com

Przedsiębiorcy nie chcą płacić za długi alimentacyjne

Dodano: 04.07.2018 13:52 | 19 odsłon | 0 komentarzy

Planowane przez rząd karanie pracodawców za zatrudnianie dłużników alimentacyjnych to najgorszy sposób egzekucji alimentów - twierdzą Pracodawcy RP. Organizacja zrzeszająca ponad 19 tys. firm wskazuje, że państwo nie powinno przerzucać swoich obowiązków na przedsiębiorstwa.

Źródło: www.podatki.biz

Rozszerzenie widełek kwotowych w przyspieszonej amortyzacji

Dodano: 03.07.2018 5:06 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii intensywnie pracujemy nad stworzeniem w Polsce jak najlepszych warunków do inwestycji, myśli o rozszerzeniu widełek kwotowych w przyspieszonej amortyzacji - powiedziała szefowa MPiT Jadwiga Emilewicz. Planowana jest także m.in. obniżka podatku CIT dla osób, które uzyskują przychody z wyników prac badawczo-rozwojowych.

Ważny remont w KGHM ukończony przed terminem

Dodano: 02.07.2018 10:25 | 44 odsłon | 0 komentarzy

Planowane prace remontowe w Hucie Miedzi Głogów II, należącej do KGHM, zostały zakończone. Postój rozpoczął się 9 kwietnia 2018 r., kiedy wyłączono podawanie koncentratu do pieca zawiesinowego, i trwał prawie 2,5 miesiąca. 25 czerwca br. o godz. 11 został podany koncentrat do pieca zawiesinowego, co ostatecznie zakończyło postój remontowy Huty. Informację o tym spółka podała dopiero 2 lipca.

Źródło: https:

Zmiany kadrowe w Ministerstwie Energii

Dodano: 02.07.2018 7:53 | 21 odsłon | 0 komentarzy

Planowane roszady w Ministerstwie Energii to na razie nieoficjalne informacje. Michał Kurtyka nie chce ich komentować, ale przyznaje, że najbliższym czasie skupi się  na przygotowaniach do zaplanowanego na grudzień w Katowicach szczytu klimatycznego COP24 - pisze "Rzeczpospolita".

Źródło: https:

Sądy upadłościowe sparaliżowane: Oddłużaniem konsumentów powinny zająć się sądy powszechne

Dodano: 29.06.2018 17:07 | 27 odsłon | 0 komentarzy

Planowane zmiany trzeba byłoby połączyć z przeniesieniem upadłości konsumenckich poza wydziały do spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych. Dopiero gdyby skupiły się one wyłącznie na postępowaniach wobec przedsiębiorców, ich działanie mogłoby się rzeczywiście poprawi

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Precyzyjne przesłanki wykreślenia z rejestru VAT

Dodano: 23.06.2018 5:09 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Obszerna nowelizacja ustawy o podatku od towarów i usług jest przedmiotem nieustannych prac legislacyjnych. Planowane zmiany dotyczą m.in. doprecyzowania przesłanek wykreślenia podatników z rejestru VAT. Praktyka stosowania obecnie obowiązujących przepisów pokazała bowiem, że przesłanki wykreślenia nie zostały określone w sposób wystarczająco jasny, przez co budzą wątpliwości interpretacyjne.

Tagi: Planowane
Źródło: ksiegowosc.infor.pl

Przedsiębiorcy krytykują zmiany w zryczałtowanym ZUS

Dodano: 22.06.2018 7:11 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Wyczekiwany przez wielu przedsiębiorców pomysł obniżenia ZUS i wprowadzenia składek proporcjonalnych do dochodów, może okazać się fikcją. Planowane zmiany spotkały się ze sporą krytyką właścicieli firm, którzy zarzucają twórcom ustawy brak pojęcia na temat realiów prowadzenia działalności gospodarczej.

Źródło: ksiegowosc.infor.pl

Planowana podwyżka renty socjalnej to koszt ok. 45 mln zł miesięcznie

Dodano: 22.06.2018 5:09 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Podwyższenie kwoty renty socjalnej do kwoty najniższej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy spowoduje wzrost wydatków na renty socjalne o około 45 mln zł w skali miesiąca, podano w uzasadnieniu do projektu nowelizacji ustawy o rencie socjalnej. Ustawa ma wejść w życie z dniem 1 września 2018 r. z mocą od dnia 1 czerwca 2018 r.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone