poniedziałek, 28 września 2020 r.  Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
Wiadomości z tagiem Planowane  RSS
Projekt zmian w ustawie o cyberbezpieczeństwie budzi kontrowersje

Dodano: 22.09.2020 16:10 | 18 odsłon | 0 komentarzy

Rząd zdecydował się na wydłużenie konsultacji dotyczących projektu nowelizacji ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa. Planowane zmiany budzą sporo kontrowersji, a część ekspertów twierdzi, że projekt nie spełnia wymogów legislacyjnych. Przewiduje się też, że nowela może doprowadzić do wzrost cen usług telekomunikacyjnych.

Źródło: www.podatki.biz

Podatki 2021: MF chce ograniczyć prawo do rozliczania strat

Dodano: 21.09.2020 16:12 | 20 odsłon | 0 komentarzy

W nowym projekcie zmian w ustawach podatkowych Ministerstwo Finansów przewidziało ograniczenie prawa do rozliczania strat podatkowych. W niektórych przypadkach podatnicy mają utracić to prawo. Planowane zmiany krytycznie oceniają eksperci Konfederacji Lewiatan, którzy wskazują, że takie ograniczenie byłoby niezasadne.

Źródło: www.podatki.biz

Planowane zmiany w przepisach, uszczelniające CIT i PIT

Dodano: 17.09.2020 10:23 | 7 odsłon | 0 komentarzy

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów został opublikowany projekt ustawy zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne oraz niektórych innych ustaw. Projekt wzbudził poruszenie wśród firm, z powodu przepisów uszczelniających system podatku dochodowego, a zwłaszcza zakres podmiotowy ustawy CIT.

Źródło: https:

Graniczny podatek węglowy (CBAM) w UE

Dodano: 09.09.2020 8:10 | 20 odsłon | 0 komentarzy

Planowany przez UE graniczny podatek węglowy (CBAM) będzie skutecznym narzędziem ograniczania ucieczki emisji dwutlenku węgla poza Unię - ocenia Centrum Analiz Klimatyczno-Energetycznych (CAKE). Według Centrum, wpływ podatku na unijny PKB będzie bliski zeru. Jednak zdaniem CAKE można również przedstawić tezę, że inna forma przeciwdziałania ucieczce emisji, np. w oparciu o promocje i rozwijanie innych systemów ETS poza UE mogłaby w dłuższej perspektywie przynieść korzystniejsze skutki.

Źródło: https:

Biznes protestuje przeciwko planom wprowadzenia konfiskaty prewencyjnej

Dodano: 08.09.2020 13:46 | 21 odsłon | 0 komentarzy

Planowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości przepisy dotyczące tzw. konfiskaty prewencyjnej mogą godzić w bezpieczeństwo obrotu gospodarczego i rozwój polskiej gospodarki - twierdzi Rada Przedsiębiorczości, w której skład wchodzą największe organizacje przedsiębiorców i pracodawców. Biznes protestuje przeciwko planom wdrożenia nowego modelu konfiskaty.

Źródło: www.podatki.biz

Rząd planuje przyjąć projekt ustawy dot. morskich farm wiatrowych w I kw. 2020

Dodano: 06.09.2020 5:12 | 16 odsłon | 0 komentarzy


Planowany termin przyjęcia projektu ustawy o promowaniu wytwarzania energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych przez rząd to I kw. 2020 r., wynika z "Wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów".

Źródło: inwestycje.pl

Atal wprowadził do oferty 47 lokali w III etapie Ap. Przybyszewskiego w Krakowie

Dodano: 06.09.2020 5:08 | 13 odsłon | 0 komentarzy


Atal wprowadził do sprzedaży 47 mieszkań w ramach III etapu Apartamentów Przybyszewskiego 64 w Krakowie, podała spółka. Planowany termin oddania tego etapu inwestycji Apartamenty Przybyszewskiego 64 do użytkowania to I kwartał 2022 r.

Źródło: inwestycje.pl

Skiba z MF: Podwyżka akcyzy na alkohol i papierosy nie zwiększy szarej strefy

Dodano: 05.09.2020 5:06 | 176 odsłon | 0 komentarzy


Planowane przez rząd podwyższenie akcyzy na alkohol i papierosy nie spowoduje wzrostu szarej strefy, uważa wiceminister finansów Leszek Skiba.

Źródło: inwestycje.pl

Zmiany w PIT i CIT dla przedsiębiorców w 2021 roku

Dodano: 04.09.2020 8:05 | 19 odsłon | 0 komentarzy

Polityka fiskalna ma potencjał prorozwojowy - mówił wiceminister rozwoju Marek Niedużak podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Jednym z impulsów rozwoju będzie ulga na robotyzację - dodał. Planowana jest też przebudowa systemu opodatkowania działalności gospodarczej. "Chcemy, żeby podatnik prowadzący jednoosobową, utrzymujący siebie i rodzinę, docelowo rozliczał się poprzez ryczałt od przychodów ewidencjonowanych" - powiedział Jan Sarnowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów.

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2020 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone