piątek, 17 sierpnia 2018 r.  Imieniny: Anity, Elizy, Mirona
Wiadomości z tagiem Planowane  RSS
Brytyjsko-francuska rozgrywka. Londyn i Paryż ominą w negocjacjach Brukselę?

Dodano: 03.08.2018 5:10 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Planowane na piątek spotkanie prezydenta Francji Emmanuela Macrona z premier Wielkiej Brytanii Theresą May nie jest próbą ominięcia głównego unijnego negocjatora do spraw Brexitu Michela Barniera - zapewnił w czwartek przedstawiciel Pałacu Elizejskiego.

Brytyjsko-francuska rozgrywka. Londyn i Paryż ominą w negocjacjach Brukselę?

Dodano: 03.08.2018 5:05 | 12 odsłon | 0 komentarzy

Planowane na piątek spotkanie prezydenta Francji Emmanuela Macrona z premier Wielkiej Brytanii Theresą May nie jest próbą ominięcia głównego unijnego negocjatora do spraw Brexitu Michela Barniera - zapewnił w czwartek przedstawiciel Pałacu Elizejskiego.

Planowane zmiany podatkowe dot. rozliczania ubezpieczenia auta firmowego [Prawo]

Dodano: 02.08.2018 8:52 | 23 odsłon | 0 komentarzy

Ministerstwo Finansów planuje zmiany podatkowe w zakresie rozliczania wydatków na samochody wykorzystywane w działalności gospodarczej. MF (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Rozszerzenie widełek kwotowych w przyspieszonej amortyzacji

Dodano: 01.08.2018 5:06 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii intensywnie pracujemy nad stworzeniem w Polsce jak najlepszych warunków do inwestycji, myśli o rozszerzeniu widełek kwotowych w przyspieszonej amortyzacji - powiedziała szefowa MPiT Jadwiga Emilewicz. Planowana jest także m.in. obniżka podatku CIT dla osób, które uzyskują przychody z wyników prac badawczo-rozwojowych.

Alarmujący o wyzysku pozostanie anonimowy

Dodano: 24.07.2018 11:06 | 25 odsłon | 0 komentarzy

Resort rolnictwa finalizuje prace nad zmianami w ustawie o przeciwdziałaniu nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej w obrocie produktami rolnymi i spożywczymi. Ministerstwo zamierza rozszerzyć krąg podmiotów objętych przepisami o relacje pomiędzy dostawcami a nabywcami, bez względu na to, jaka jest całkowita wartość obrotów między nimi. Planowana nowelizacja ma też zagwarantować anonimowość stronie zgłaszającej zawiadomienie w sprawie stosowania przez firmy nieuczciwych praktyk handlowych (poufna pozostanie zarówno tożsamość autora skargi, jak i jej treść). Jak tłumaczy resort, z powodu obawy o ujawnienie danych w trakcie trwania postępowania wielu dostawców produktów rolno-spożywczych rezygnuje dziś ze składania zawiadomień do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta. Zniknie także wymóg dokonywania takiego zgłoszenia na piśmie.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Przedsiębiorcy krytykują zmiany w zryczałtowanym ZUS

Dodano: 21.07.2018 5:07 | 11 odsłon | 0 komentarzy

Wyczekiwany przez wielu przedsiębiorców pomysł obniżenia ZUS i wprowadzenia składek proporcjonalnych do dochodów, może okazać się fikcją. Planowane zmiany spotkały się ze sporą krytyką właścicieli firm, którzy zarzucają twórcom ustawy brak pojęcia na temat realiów prowadzenia działalności gospodarczej.

Źródło: ksiegowosc.infor.pl

Podatki 2019: Biznes krytycznie o daninie solidarnościowej

Dodano: 20.07.2018 14:48 | 22 odsłon | 0 komentarzy

Planowane na przyszły rok wprowadzenie tzw. daniny solidarnościowej i zmiany w wydatkowaniu składek na Fundusz Pracy to niebezpieczny precedens, który pokazuje też, że odpowiedzią rządzących na problemy jest dodatkowe opodatkowanie przedsiębiorców - oceniają Pracodawcy RP. Jak twierdzi ta zrzeszająca działających w Polsce przedsiębiorców organizacja, Fundusz Pracy jest coraz częściej wykorzystywany do zadań niezwiązanych z jego celami.

Źródło: www.podatki.biz

reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone