wtorek, 29 września 2020 r.  Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała
Wiadomości z tagiem Pandemia  RSS
Pracownicy chcą ubezpieczeń na wypadek utraty dochodu [Rynek]

Dodano: 28.09.2020 13:09 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Pandemia spowodowała, że benefity, takie jak karnet sportowy, znikają, ale są zastępowane innymi, bardziej pożądanymi przez pracowników w (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Pandemia nie musi oznaczać przerwy w rozwoju zawodowym

Dodano: 22.09.2020 17:05 | 24 odsłon | 0 komentarzy

Od kilkunastu lat w ramach działań Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką wspieram kobiety, Zawsze bardzo pilnie obserwuje trendy i zjawiska wpływające na sytuacje kobiet w świecie biznesu. W ostatnim czasie, od kiedy zaczęła się pandemia to widzę, że liczba, skala i dynamika zmian, które dotykają kobiety, jest naprawdę ogromna.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

COVID-19. Rezygnacja z zaliczek uproszczonych na podatek dochodowy w trakcie roku

Dodano: 16.09.2020 12:33 | 14 odsłon | 0 komentarzy

Pandemia COVID-19 oraz związany z tym lockdown okazały się poważnym problemem dla firm. Brak możliwości prowadzenia biznesu lub znaczne ograniczenia w tym zakresie sprawiły, że dla zachowania miejsc pracy oraz utrzymania działalności konieczna stała się pomoc państwa. Oprócz pomocy czysto finansowej przewidziano także rozwiązania prawne, które modyfikują niektóre obowiązki podatkowe. Jednym z nich jest możliwość rezygnacji przez małych podatników w trakcie roku z płacenia uproszczonych zaliczek na podatek dochodowy oraz przejście na rozliczenia oparte na faktycznym dochodzie.

Źródło: https:

Bezgotówkowe ułatwienia i pułapki

Dodano: 11.09.2020 11:05 | 49 odsłon | 0 komentarzy

Pandemia przyspieszy cyfryzację usług finansowych, która i tak w Polsce jest na bardzo zaawansowanym poziomie – to główny wniosek z panelu zatytułowanego „Zbliż, zapłać, zaciągnij kredyt, spłać pożyczkę - cyfryzacja usług finansowych”

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Pacjenci rezygnują z abonamentów przez teleporady [Rynek]

Dodano: 11.09.2020 8:54 | 11 odsłon | 0 komentarzy

Pandemia Covid-19 sprawiła, że pacjenci rezygnują z prywatnych abonamentów w przychodniach, a zyskują prywatne ubezpieczenia zdrowotne - podaje (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Pandemia ożywiła martwy przepis. Regułą rebus sic stantibus sądy rzucają koło ratunkowe najemcom

Dodano: 08.09.2020 17:05 | 29 odsłon | 0 komentarzy

Po wybuchu epidemii COVID-19 pojawiły się liczne głosy, że zmieni ona rynek wynajmu nieruchomości komercyjnych. Epidemia miała pogłębić trend odchodzenia od tradycyjnego wynajmu biur – w kierunku większego korzystania z pracy zdalnej pracowników, wprowadzania hot-desków czy korzystania z przestrzeni coworkingowych. W zakresie handlu epidemia niewątpliwie zaś przyspieszyła przenoszenie go do sieci Spodziewano się też jej wpływu na trend odchodzenia od najmu lokali handlowych lub usługowych w centrach handlowych na rzecz tzw. ulic handlowych. Powyższe przewidywania nie rozwiązywały jednak problemu najemców biur czy sklepów, którzy związani byli długoterminowymi umowami najmu.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Dematerializacja akcji

Dodano: 07.09.2020 15:50 | 15 odsłon | 0 komentarzy

Pandemia SARS-CoV-2 nie pozostała bez wpływu także na przebieg procesów związanych z dematerializacją akcji. Ograniczenia dotyczące życia prywatnego jak i działalności gospodarczej doprowadziły do przedłużenia o 3 miesiące terminu na zatwierdzenie sprawozdań finansowych w spółkach za 2019 r. a co za tym idzie terminu na złożenie zatwierdzonych sprawozdań finansowych w Krajowym Rejestrze Sądowym a także ostatecznych terminów związanych z dematerializacją akcji.

Źródło: https:

W Karpaczu od wtorku Forum Ekonomiczne 2020. Dużo będzie o samorządach

Dodano: 07.09.2020 11:05 | 28 odsłon | 0 komentarzy

Pandemia wymusiła na samorządach zmiany w trybie pracy urzędów i nałożyła nowe obowiązki związane z usługami publicznymi. W bloku „Forum Regionów” samorządowcy, eksperci i przedstawiciele administracji publicznej porozmawiają o tym, jak podołać tym zadaniom.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Rozprawy online - chleb powszedni czy pieśń przyszłości? [Prawo na weekend]

Dodano: 04.09.2020 8:59 | 13 odsłon | 0 komentarzy

Pandemia przyśpieszyła globalny marsz w kierunku informatyzacji i digitalizacji. Ubezpieczyciele przestawili w dużej mierze sprzedaż swoich produktów na tryb zdalny. Likwidatorzy szkód zaczęli dokonywać oględzin zdalnie, przy użyciu specjalnych aplikacji. W branży ubezpieczeniowej regularnie dochodzi do sporów dotyczących roszczeń z umów ubezpieczenia. Lockdown wprowadzony w Polsce wiosną tego roku skutkował tym, że w sądach powszechnych masowo odwoływano rozprawy i wyznaczano nowe terminy najwcześniej na jesień tego roku.

Źródło: feedproxy.google.com

Zmiany zakresu ochrony dla MSP w efekcie Covid-19 [Rynek]

Dodano: 03.09.2020 8:56 | 34 odsłon | 0 komentarzy

Pandemia zmieniła podejście ubezpieczycieli do ubezpieczeń turystycznych, zdrowotnych i na życie. Coraz więcej zmian pojawia się też w (...)

Źródło: feedproxy.google.com

reklama

Copyright © 2008-2020 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone