piątek, 16 listopada 2018 r.  Imieniny: Edmunda, Marii, Marka
Wiadomości z tagiem Pakiet  RSS
Podatki 2019: Pakiet MSP coraz bliżej wejścia w życie

Dodano: 13.11.2018 13:55 | 12 odsłon | 0 komentarzy

Z początkiem 2019 r. w życie wejdzie duża część przepisów tzw. pakietu MSP. Przygotowana przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii ustawa została już przyjęta przez Sejm. Zmiany mają objąć m.in. wprowadzenie możliwości wliczania w koszty uzyskania przychodów wartości pracy małżonka oraz jednorazowego rozliczania straty podatkowej do wysokości 5 mln zł.

Sejm uchwalił pakiet MŚP, wprowadza m.in. blisko 50 uproszczeń dla firm

Dodano: 09.11.2018 11:06 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Nowelizacja niektórych ustaw w celu wprowadzenia uproszczeń dla przedsiębiorców w prawie podatkowym i gospodarczym (tzw. Pakiet MŚP) to prawie 50 uproszczeń został przyjęty przez Sejm. Za uchwaleniem ustawy opowiedziało się 420 posłów, przy 2 głosach...

Źródło: inwestycje.pl

Emilewicz: Konstytucja biznesu konstytuuje obecność przedsiębiorców w Polsce

Dodano: 08.11.2018 5:10 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Pakiet ustaw tworzących Konstytucję biznesu konstytuuje obecność przedsiębiorców, szczególnie z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, na ustrojowej mapie Polski – mówiła we wtorek w Chrzanowie minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Czy pracownik powinien zapłacić PIT od narzuconego mu pakietu ubezpieczeń w podróży

Dodano: 23.10.2018 5:09 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Spółka z o.o. z siedzibą w Polsce prowadzi oddział w Niemczech i w związku z tym często wysyła swoich pracowników w podróż służbową samolotem do Niemiec. Spółka wykupiła pracownikom na czas zagranicznej podróży polisę ubezpieczeniową. Pakiet ubezpieczeń obejmuje m.in. koszty leczenia za granicą, assistance i ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków, ubezpieczenie bagażu, nieprzewidziane koszty podróży i akcji ratowniczej. Pracownik odbywający podróż nie ma możliwości rezygnacji z takiego ubezpieczenia. Czy zakup polisy jest przychodem pracownika, od którego trzeba zapłacić podatek i składki ZUS?

Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl

Szykują się kolejne ułatwienia dla kierowców [Rynek]

Dodano: 22.10.2018 8:57 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Ministerstwo Cyfryzacji wraz z Ministerstwem Infrastruktury, przygotowało kolejne ułatwienia dla kierowców i właścicieli pojazdów. Tzw. "Pakiet (...)

Źródło: feedproxy.google.com

reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone