poniedziałek, 21 maja 2018 r.  Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
Wiadomości z tagiem Osoby  RSS
Problematyczne dzieciństwo, zakłamana dorosłość. Niepełnosprawność w Polsce to tabu

Dodano: 20.05.2018 5:05 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Osoby niepełnosprawne w Polsce najczęściej nie są nawet podmiotem debaty. Ich potrzeby rozpatruje się jako źródło kłopotów opiekuna

Tagi: Osoby, Polsat
Źródło: forsal.pl

Jak rozliczyć nieodpłatne świadczenie, które załodze przekaże kontrahent

Dodano: 19.05.2018 11:09 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Wybrani pracownicy oraz współpracownicy (tj. osoby prowadzące działalność gospodarczą w formie samozatrudnienia) firmy X 16 kwietnia 2018 r. od jej kontrahenta, spółki Y, otrzymali nieodpłatnie słuchawki do smartfona o wartości rynkowej brutto 250 zł. Otrzymanie tych świadczeń nie wiązało się z organizowaniem przez kontrahenta firmy X konkursu adresowanego do pracowników i współpracowników (samozatrudnionych) firmy X. Nagrody otrzymały osoby odpowiedzialne w firmie X za zakupy towarów, m.in. od spółki Y. Pracownicy i współpracownicy (samozatrudnieni) firmy X mieszkają na stałe w Polsce i są polskimi obywatelami. Część samozatrudnionych jest opodatkowana PIT na zasadach ogólnych (skala podatkowa), a pozostali podatkiem liniowym. Osoby otrzymujące te świadczenia nie są związane ani umową o pracę, ani żadną umową cywilnoprawną ze spółką Y. Świadczenia te otrzymały od spółki Y bezpośrednio te osoby, a nie firma X, żeby je następnie nieodpłatnie przykazać pracownikom i współpracownikom. Czy i jak powinni rozliczyć na gruncie podatków otrzymane świadczenia pracownicy i współpracownicy (samozatrudnieni) firmy X?

Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl

Więcej ulg w ZUS dla osób rozpoczynających prowadzenie firmy

Dodano: 14.05.2018 17:09 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Gazeta Podatkowa nr 39 (1496) z dnia 14.05.2018 r., autor: Aneta Dąbrowska
Osoba rozpoczynająca prowadzenie działalności gospodarczej może korzystać z określonych ulg w opłacaniu składek do ZUS. Po spełnieniu odpowiednich warunków, może przez okres pierwszych 24 miesięcy kalendarzowych jej prowadzenia opłacać składki społeczne od niższej, niż powszechnie obowiązująca przedsiębiorców, podstawy wymiaru. Od 30 kwietnia 2018 r. obowiązują kolejne ulgi dla początkujących przedsiębiorców. Od tego bowiem dnia weszły w życie przepisy wprowadzające dla takich osób 6-miesięczne zwolnienie z podlegania ubezpieczeniom społecznym oraz pozwalające niektórym z nich prowadzić działalność gospodarczą bez konieczności jej rejestrowania w CEIDG.

Źródło: www.gofin.pl

Czy produkcja noży survivalowych wyklucza zwolnienie podmiotowe?

Dodano: 12.05.2018 11:06 | 15 odsłon | 0 komentarzy

Osoba fizyczna zamierza otworzyć działalność gospodarczą, w ramach której będzie wytwarzać noże survivalowe przeznaczone m.in. dla harcerzy i żołnierzy. Ostrza noży będą wykonane ze stali węglowej lub niskostopowej (ok. 55 proc. całego produktu), a rękojeść z micarty (włókna bawełnianego sprasowanego z żywicą fenolową) lub laminatu szklano-epoksydowego albo drewna, w zależności od modelu, co stanowi ok. 25 proc. całości produktu. Okładziny rękojeści przykręcone będą na śruby (4 proc.). Nóż będzie sprzedawany w komplecie z pochwą wykonaną z materiału o nazwie codura (polamid) – 10 proc., oraz tworzywa sztucznego PCV (6 proc.) lub skóry. Kod noży to 25.71.11.0 PKWiU. Wytwarzane przez podatnika noże nie są przeznaczone do codziennego domowego użytku. Służą raczej do przetrwania w dzikiej przyrodzie, np. do rąbania drewna na ognisko, ciosania kołków, filetowania ryby czy dzielenia mięsa. Noże nie są sztućcami, nie są posrebrzane ani platerowane. W skład noży nie będą wchodzić też żadne metale szlachetne. Czy wytwarzając takie noże survivalowe, podatnik będzie mógł korzystać ze zwolnienia podmiotowego z VAT?

Tagi: Osoby
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

11.04 Zostały ostatnie 3 tygodnie na złożenie PIT za 2017 rok. Sprawdź przysługujące Ci ulgi i odliczenia

Dodano: 10.05.2018 5:08 | 2 odsłon | 0 komentarzy

W poniedziałek 30 kwietnia mija ostateczny termin przekazania do urzędu skarbowego rocznego rozliczenia PIT za 2017 rok. Wykonania tego obowiązku nie należy jednak zostawiać na ostatnią chwilę. Osoby wysyłające PIT w formie elektronicznej mogą bowiem napotkać na problem związany z przeciążonymi serwerami, a osoby składające PIT w US osobiście – na duże kolejki ...

Tagi: Osoby
Źródło: www.pit.pl

Członek zarządu opłaci składkę zdrowotną z umowy, a nie działalności

Dodano: 28.04.2018 5:09 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Osoba fizyczna, która w ramach prowadzonej działalności gospodarczej pełni funkcję członka zarządu spółki (na podstawie umowy o świadczenie usług w zakresie zarządzania) musi opłacać składkę zdrowotną z tytułu tej umowy.

Tagi: Osoby
Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Składki z działalności chorującego przedsiębiorcy

Dodano: 25.04.2018 5:09 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Gazeta Podatkowa nr 25 (1482) z dnia 26.03.2018 r., autor: Aneta Dąbrowska
Osoba prowadząca działalność gospodarczą, która przez część miesiąca przebywa na zwolnieniu lekarskim np. z powodu choroby, ma prawo zapłacić za ten miesiąc składki na ubezpieczenia społeczne oraz ewentualnie składkę na Fundusz Pracy w obniżonej wysokości. Z możliwości takiej skorzystać może wyłącznie przedsiębiorca, który spełnia odpowiednie warunki. Zasada ta nie ma jednak zastosowania do składki na ubezpieczenie zdrowotne.

Źródło: www.gofin.pl

"Życie na krawędzi finansowej". Przez 4 lata zadłużenie osób w średnim wieku wzrosło trzykrotnie

Dodano: 23.04.2018 11:12 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Wartość długów Polaków w średnim wieku wzrosła trzykrotnie w ciągu 4 ostatnich lat, Osoby pomiędzy 36. a 59. rokiem życia mają do oddania 28,5 mld zł wobec 10 mld zł w 2014 r. cztery lata temu, wynika z najnowszych danych Krajowego Rejestru Długów.

Źródło: forsal.pl

Renta socjalna na poziomie renty minimalnej? To kolejna propozycja Morawieckiego

Dodano: 23.04.2018 11:12 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Chcemy rentę socjalną podnieść do poziomu renty minimalnej; to jest koszt ok. 600 mln zł - powiedział w niedzielę w Łukowie premier Mateusz Morawiecki. "Osoby niepełnosprawne muszą mieć jak najszersze wsparcie i rząd PiS będzie do tego dążyć" - mówił.

Tagi: Osoby, Mateusz
Źródło: forsal.pl

"Życie na krawędzi finansowej". Przez 4 lata zadłużenie osób w średnim wieku wzrosło trzykrotnie

Dodano: 23.04.2018 11:07 | 72 odsłon | 0 komentarzy

Wartość długów Polaków w średnim wieku wzrosła trzykrotnie w ciągu 4 ostatnich lat, Osoby pomiędzy 36. a 59. rokiem życia mają do oddania 28,5 mld zł wobec 10 mld zł w 2014 r. cztery lata temu, wynika z najnowszych danych Krajowego Rejestru Długów.

Źródło: forsal.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone