poniedziałek, 23 kwietnia 2018 r.  Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
Wiadomości z tagiem Osoby  RSS
Jak rozliczyć nieodpłatne świadczenie, które załodze przekaże kontrahent

Dodano: 20.04.2018 17:08 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Wybrani pracownicy oraz współpracownicy (tj. osoby prowadzące działalność gospodarczą w formie samozatrudnienia) firmy X 16 kwietnia 2018 r. od jej kontrahenta, spółki Y, otrzymali nieodpłatnie słuchawki do smartfona o wartości rynkowej brutto 250 zł. Otrzymanie tych świadczeń nie wiązało się z organizowaniem przez kontrahenta firmy X konkursu adresowanego do pracowników i współpracowników (samozatrudnionych) firmy X. Nagrody otrzymały osoby odpowiedzialne w firmie X za zakupy towarów, m.in. od spółki Y. Pracownicy i współpracownicy (samozatrudnieni) firmy X mieszkają na stałe w Polsce i są polskimi obywatelami. Część samozatrudnionych jest opodatkowana PIT na zasadach ogólnych (skala podatkowa), a pozostali podatkiem liniowym. Osoby otrzymujące te świadczenia nie są związane ani umową o pracę, ani żadną umową cywilnoprawną ze spółką Y. Świadczenia te otrzymały od spółki Y bezpośrednio te osoby, a nie firma X, żeby je następnie nieodpłatnie przykazać pracownikom i współpracownikom. Czy i jak powinni rozliczyć na gruncie podatków otrzymane świadczenia pracownicy i współpracownicy (samozatrudnieni) firmy X?

Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl

Młodzi pracownicy bardziej wymagający

Dodano: 19.04.2018 11:07 | 10 odsłon | 0 komentarzy


Osoby młode, wchodzące dopiero na rynek pracy, mają wyższe oczekiwania wobec pracodawcy niż ich starsi koledzy. Nie tylko liczą na wysoki komfort pracy dzięki dobrej atmosferze czy dogodnej lokalizacji, lecz również bardziej od starszego pokolenia...

Tagi: Osoby, Młodzi
Źródło: inwestycje.pl

11.04 Zostały ostatnie 3 tygodnie na złożenie PIT za 2017 rok. Sprawdź przysługujące Ci ulgi i odliczenia

Dodano: 11.04.2018 8:45 | 1 odsłon | 0 komentarzy

W poniedziałek 30 kwietnia mija ostateczny termin przekazania do urzędu skarbowego rocznego rozliczenia PIT za 2017 rok. Wykonania tego obowiązku nie należy jednak zostawiać na ostatnią chwilę. Osoby wysyłające PIT w formie elektronicznej mogą bowiem napotkać na problem związany z przeciążonymi serwerami, a osoby składające PIT w US osobiście – na duże kolejki ...

Tagi: Osoby
Źródło: www.pit.pl

Podatki 2018: Doradcy podatkowi z mniejszymi obowiązkami

Dodano: 03.04.2018 14:41 | 25 odsłon | 0 komentarzy

Doradcy podatkowi, adwokaci, radcy prawni oraz prawnicy zagraniczni będą obciążeni mniejszymi obowiązkami związanymi z przeciwdziałaniem praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu - wynika z ustawy, którą podpisał prezydent Andrzej Duda. Osoby wykonujące tego typu zawody będą miały status tzw. instytucji obowiązanych, ale zakres obowiązków będzie w ich przypadku ograniczony.

Źródło: www.podatki.biz

02.03 Alimenty na dziecko a ulga rehabilitacyjna 2018

Dodano: 03.04.2018 5:08 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Osoby posiadające na utrzymaniu osoby niepełnosprawne nierzadko uzyskują prawo do świadczeń alimentacyjnych, a także do innych świadczeń, które są zwolnione z opodatkowania podatkiem PIT. Problem pojawia się w obliczaniu dochodu osoby niepełnosprawnej, której opiekun uprawniony będzie do świadczeń ...

Tagi: Osoby, Problem
Źródło: www.pit.pl

Nie jesteś pełnoletni? Nie będziesz mógł już polować

Dodano: 30.03.2018 11:08 | 10 odsłon | 0 komentarzy

Osoby poniżej 18. roku życia nie będą mogli brać udział w polowaniu, myśliwi będą musieli przechodzić okresowe badania lekarskie, a minister środowiska będzie miał większy nadzór nad PZŁ - m.in. takie rozwiązania przewiduje podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę nowela Prawa łowieckiego.

Źródło: forsal.pl

Nie jesteś pełnoletni? Nie będziesz mógł już polować.

Dodano: 30.03.2018 11:05 | 16 odsłon | 0 komentarzy

Osoby poniżej 18. roku życia nie będą mogli brać udział w polowaniu, myśliwi będą musieli przechodzić okresowe badania lekarskie, a minister środowiska będzie miał większy nadzór nad PZŁ - m.in. takie rozwiązania przewiduje podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę nowela Prawa łowieckiego.

Źródło: forsal.pl

Świat w skrócie [2018-03-30] [Świat]

Dodano: 30.03.2018 8:51 | 42 odsłon | 0 komentarzy

+ Osoby zbliżone do sprawy podają, że amerykański Walmart prowadzi wstępne rozmowy dotyczące przejęcia ubezpieczyciela zdrowotnego Humany. (...)

Tagi: Osoby
Źródło: feedproxy.google.com

Członek zarządu opłaci składkę zdrowotną z umowy, a nie działalności

Dodano: 30.03.2018 5:10 | 10 odsłon | 0 komentarzy


Osoba fizyczna, która w ramach prowadzonej działalności gospodarczej pełni funkcję członka zarządu spółki (na podstawie umowy o świadczenie usług w zakresie zarządzania) musi opłacać składkę zdrowotną z tytułu tej umowy.

Tagi: Osoby
Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone