wtorek, 07 kwietnia 2020 r.  Imieniny: Donata, Herminy, Rufina
Wiadomości z tagiem Organizacje  RSS
Branża transportowa bez szybszych zwrotów VAT i zwolnień podatkowych

Dodano: 03.04.2020 17:07 | 10 odsłon | 0 komentarzy

Polską branżę transportową czeka fala upadłości - alarmuje Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce (ZMPD). Organizacja wskazuje, że firmy transportowe w praktyce nie skorzystają z tarczy antykryzysowej. Sytuację pogarsza dodatkowo brak przyspieszenia zwrotów podatku VAT oraz brak oczekiwanych przez branżę zwolnień podatkowych.

Źródło: www.podatki.biz

1% PIT będzie można przekazać także z deklaracji złożonej w maju

Dodano: 03.04.2020 12:27 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Będzie przepis, który umożliwi przekazywanie 1 proc. podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego, także gdy deklaracja zostanie złożona w maju - poinformował w piątek 3 kwietnia 2020 r. na Twitterze rzecznik prasowy Ministerstwa Finansów Paweł Jurek.

Źródło: https:

Jak prowadzić działania komunikacyjne w czasach pandemii? [Z perspektywy rekrutera]

Dodano: 03.04.2020 8:47 | 14 odsłon | 0 komentarzy

Ostatnie tygodnie są dla wszystkich niezwykle intensywne. Trudno jednak wyrokować, jakie finalne skutki dla firm będzie miał wpływ epidemii. Mimo że procesy rekrutacyjne w niektórych organizacjach zostały wstrzymane, to jednak wciąż duża część firm decyduje się na ich kontynuacje wiedząc, że to pozwoli im z sukcesem przejść trudniejszy okres. Ten nietypowy czas stanowi duże wyzwanie, zarówno dla zarządu, jak i pracowników. Organizacje muszą działać bardzo szybko i elastycznie, a przede wszystkim powinny dbać o pracowników i zagwarantować im poczucie bezpieczeństwa. Dlatego w tym trudnym okresie sprawnie poprowadzona komunikacja wewnętrzna stanowi szczególne wyzwanie dla organizacji.

Źródło: feedproxy.google.com

Tarcza antykryzysowa. Jakie postulaty biznesu uwzględnił rząd?

Dodano: 02.04.2020 17:15 | 14 odsłon | 0 komentarzy

W ramach prac nad nową tarczą antykryzysową środowisko przedsiębiorców zgłaszało liczne postulaty i uwagi. W finalnej wersji ustaw wchodzących w skład pakietu osłonowego uwzględniono m.in. 40 uwag zgłoszonych przez Konfederację Lewiatan. Organizacja skutecznie apelowała np. o odroczenie wejścia w życie nowego JPK_VAT oraz zwolnienie ze składek ZUS.

Źródło: www.podatki.biz

Kasy fiskalne 2020: Kasy w postaci oprogramowania będą stosowane szerzej?

Dodano: 01.04.2020 17:11 | 18 odsłon | 0 komentarzy

Kasy rejestrujące w postaci oprogramowania mogą zwiększyć bezpieczeństwo klientów oraz pracowników - twierdzą eksperci Konfederacji Lewiatan. Organizacja apeluje do Ministerstwa Finansów o określenie jak najszerszej grupy podatników, którzy byliby uprawnieni do korzystania z tego rodzaju kas.

Źródło: www.podatki.biz

Branża cyfrowa apeluje do UE ws. projektu Kodeksu Usług Cyfrowych

Dodano: 31.03.2020 5:10 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Organizacje reprezentujące branżę cyfrową i nowoczesnych technologii z dziewięciu krajów Europy, w tym z Polski, zwróciły się do rządów państw członkowskich UE ze wspólnym stanowiskiem w sprawie projektowanego Kodeksu Usług Cyfrowych.

Źródło: inwestycje.pl

Podatki 2020: Zmiany w podatkach mogą pomóc w utrzymaniu płynności

Dodano: 25.03.2020 16:05 | 17 odsłon | 0 komentarzy

Przedsiębiorcy apelują do rządu o pilne wprowadzenie zmian, które pomogłyby w utrzymaniu płynności finansowej przedsiębiorstw w czasie pandemii koronawirusa. Jak twierdzą Pracodawcy RP, takimi rozwiązaniami mogą być m.in. możliwość dokonania zwrotu VAT i skrócenie czasu weryfikacji zwrotów do maksymalnie 14 dni. Organizacja apeluje też o czasowe zwolnienie z obowiązkowego split payment oraz uwolnienie środków znajdujących się na rachunkach VAT.

Źródło: www.podatki.biz

Podatki 2020: Co finalnie zaoferuje tarcza antykryzysowa?

Dodano: 24.03.2020 16:17 | 19 odsłon | 0 komentarzy

Projekt tzw. tarczy antykryzysowej ma być wkrótce rozpatrzony przez polski parlament. W ramach trwających konsultacji liczne uwagi przekazało środowisko biznesowe. Przykładowo, Konfederacja Lewiatan skierowała do Ministerstwa Rozwoju przeszło 100 stron z uwagami do projektu. Organizacja apeluje m.in. o abolicję wszelkich danin publicznych do 1 lipca 2020 r.

Emilewicz: Relacje handlowe UE-USA to temat istotny dla dalszego rozwoju polskiej gospodarki

Dodano: 12.03.2020 5:07 | 159 odsłon | 0 komentarzy

Relacje handlowe UE-USA i reformy Światowej Organizacji Handlu to tematy istotne dla dalszego rozwoju polskiej gospodarki - powiedziała PAP w poniedziałek minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Emilewicz: Relacje handlowe UE-USA to temat istotny dla dalszego rozwoju polskiej gospodarki

Dodano: 12.03.2020 5:06 | 71 odsłon | 0 komentarzy

Relacje handlowe UE-USA i reformy Światowej Organizacji Handlu to tematy istotne dla dalszego rozwoju polskiej gospodarki - powiedziała PAP w poniedziałek minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2020 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone