poniedziałek, 25 maja 2020 r.  Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
Wiadomości z tagiem Organizacje  RSS
Opodatkowanie pracy - Polska poniżej średniej dla krajów OECD

Dodano: 12.05.2020 16:16 | 21 odsłon | 0 komentarzy

Pod względem opodatkowania pracowników Polska zajmuje miejsce poniżej średniej dla krajów Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) - wynika z nowego raportu amerykańskiego think tanku Tax Foundation. W przypadku pojedynczego pracownika, który nie ma dzieci, obciążenia podatkowe wynosiły w 2019 r. nad Wisłą przeciętnie 35,6 proc., a średnia dla OECD to 36 proc.

Wsparcie z tarczy może wykluczać z ubiegania się o środki unijne

Dodano: 11.05.2020 16:14 | 21 odsłon | 0 komentarzy

Przedsiębiorstwa, które uzyskały wsparcie w związku z pandemią koronawirusa, nie powinny być wykluczane z ubiegania się o środki unijne - ocenia Konfederacja Lewiatan. Organizacja apeluje do władz o odpowiednie zmiany w programach unijnych. Dotychczas przygotowano już właściwe rozwiązania dla beneficjentów Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania w czasie COVID-19 - wytyczne OECD

Dodano: 11.05.2020 16:04 | 11 odsłon | 0 komentarzy

W czasie pandemii COVID-19 wielu pracowników transgranicznych nie jest w stanie fizycznie wykonywać pracy w kraju zatrudnienia. Powszechnym rozwiązaniem stała się praca zdalna wykonywana bezpośrednio ze swojego miejsca zamieszkania. Wyjątkowe okoliczności, które zaskoczyły zarówno przedsiębiorców, jak i administracje skarbowe krajów, rodzą wiele praktycznych wątpliwości w zakresie podziału prawa do opodatkowania dochodów. Kwestie te, regulowane umowami o unikaniu podwójnego opodatkowania wymagały kompleksowego i sprawnego rozwiązania, w efekcie czego w dniu 3 kwietnia 2020 r. Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) wydała wytyczne, z których konkluzje prezentujemy poniżej.

Źródło: https:

Emilewicz: Relacje handlowe UE-USA to temat istotny dla dalszego rozwoju polskiej gospodarki

Dodano: 09.05.2020 5:07 | 110 odsłon | 0 komentarzy

Relacje handlowe UE-USA i reformy Światowej Organizacji Handlu to tematy istotne dla dalszego rozwoju polskiej gospodarki - powiedziała PAP w poniedziałek minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Podatki 2020: Biznes postuluje ograniczenie zbędnych obowiązków

Dodano: 05.05.2020 15:47 | 22 odsłon | 0 komentarzy

Rząd powinien ograniczyć obowiązki sprawozdawcze i administracyjne, które w obecnym czasie nie są niezbędne - twierdzą eksperci Konfederacji Lewiatan. Organizacja apeluje o niewprowadzanie po ustaniu pandemii nowych obciążeń, bo takie rozwiązania mogą dodatkowo utrudnić gospodarce powrót do normalności. Wątpliwości dotyczą obecnie m.in. planowanego wdrożenia zmian w JPK_VAT.

Podatki na świecie: Podatki od konsumpcji i nieruchomości receptą na kryzys?

Dodano: 04.05.2020 15:48 | 25 odsłon | 0 komentarzy

W ramach odpowiedzi na kryzys związany z pandemią koronawirusa poszczególne kraje powinny w większym stopniu stawiać na opodatkowanie konsumpcji oraz nieruchomości - twierdzi amerykański think tank Tax Foundation. Eksperci powołują się na badania ekonomistów Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) i wskazują, że najbardziej szkodliwe są w obecnej sytuacji podatki dochodowe.

Źródło: www.podatki.biz

Podatki 2020: Parapodatek od VoD budzi sprzeciw branży internetowej

Dodano: 04.05.2020 15:47 | 28 odsłon | 0 komentarzy

Rząd zamierza w ramach tzw. tarczy antykryzysowej 3.0 wprowadzić z początkiem lipca br. nowy parapodatek od usług VoD. Krytycznie o projekcie wypowiadają się m.in. Business Centre Club oraz Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska. Organizacje przewidują, że nowa danina pogorszy sytuację branży i najprawdopodobniej będzie mieć charakter stały, a nie tymczasowy.

Źródło: www.podatki.biz

Podatki 2020: Biznes apeluje o zmiany ws. leasingu i opodatkowania

Dodano: 30.04.2020 15:58 | 17 odsłon | 0 komentarzy

Rząd powinien wyłączyć negatywne skutki podatkowe w przypadku zmiany umowy leasingu w związku z pandemią koronawirusa - twierdzą eksperci Konfederacji Lewiatan. Organizacja apeluje do władz o przyjęcie odpowiednich zmian w ustawach o podatkach dochodowych PIT i CIT, które byłyby korzystne dla podatników i wsparłyby ich w obliczu kryzysu gospodarczego.

Branża cyfrowa apeluje do UE ws. projektu Kodeksu Usług Cyfrowych

Dodano: 29.04.2020 5:07 | 22 odsłon | 0 komentarzy


Organizacje reprezentujące branżę cyfrową i nowoczesnych technologii z dziewięciu krajów Europy, w tym z Polski, zwróciły się do rządów państw członkowskich UE ze wspólnym stanowiskiem w sprawie projektowanego Kodeksu Usług Cyfrowych.

Źródło: inwestycje.pl

reklama

Copyright © 2008-2020 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone