poniedziałek, 22 października 2018 r.  Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa
Wiadomości z tagiem Opinie  RSS
Emeryci wspierają dzieci i wnuki

Dodano: 18.10.2018 5:06 | 19 odsłon | 0 komentarzy

Sami mają ciężko, a mimo to pomagają rodzinie. Do zasilania budżetów dzieci i wnuków przyznaje się ponad 40 proc. emerytów – wynika z badania przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie BIG InfoMonitor. Jedna trzecia pomaga systematycznie – co najmniej raz w miesiącu.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Podatkowe Espresso 35/2018

Dodano: 11.10.2018 1:00 | 5 odsłon | 0 komentarzy

W numerze: [Orzeczenie tygodnia] Opinia wydana przez organ właściwy do stosowania klauzuli przeciwko unikaniu opodatkowania jest wiążąca; [Express podatkowy] W chwili zamiany jednego rodzaju kryptowaluty na inny rodzaj kryptowaluty nie powstaje obowiązek podatkowy w zakresie PIT; Brak opodatkowania VAT udziału w korzyściach z wdrożenia wynalazku przez współuprawnionego do patentu; Zapłata odstępnego z tytułu przedterminowego rozwiązania umowy, której przedmiotem były tzw. zielone certyfikaty stanowi koszt podatkowy; [Legislacja] Projekt ustawy o zmianie ustawy o VAT w sprawie bonów na towary i usługi oraz sprzedaży towarów na odległość przyjęty przez Radę Ministrów; [PwC w mediach] Obcy kapitał zarobił w Polsce mniej.

Źródło: https:

Opinia zabezpieczająca i interpretacje to dwie odrębne instytucje. Podatnik decyduje, którą z nich chce mieć

Dodano: 05.10.2018 17:06 | 30 odsłon | 0 komentarzy

- Wysokość opłaty za opinię zabezpieczającą stawia barierę przed mniejszymi podatnikami, którzy chcieliby również uzyskać informację, czy planowane przez nich działania nie zostałyby uznane przez szefa KAS za unikanie opodatkowania - podkreśla profesor Jadwiga Glumińska-Pawlic.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Gdzie pracuje współczesny proletariat? W platformach technologicznych

Dodano: 02.10.2018 11:05 | 15 odsłon | 0 komentarzy

Pracownicy tymczasowi w ramach gig economy często z trudem osiągają wynagrodzenie minimalne - wynika z raportów Międzynarodowej Organizacji Pracy i JPMorgan Chase. Dodatkowo są oni pozbawieni podstawowych praw pracowniczych. Opinia Leonida Bershidsky'ego.

Źródło: forsal.pl

Opinia wydana przez szefa KAS jest wiążąca dla organu interpretacyjnego

Dodano: 02.10.2018 1:00 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Naczelny Sąd Administracyjny wydał wyrok, w którym wskazał, że jeżeli w sprawie może mieć zastosowanie klauzula generalna, to dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej odmawia wszczęcia postępowania.

reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone