czwartek, 20 czerwca 2019 r.  Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała
Wiadomości z tagiem Opłaca  RSS
Opłata ostrożnościowa wpłacona przez bank może stanowić koszt uzyskania przychodów

Dodano: 14.06.2019 1:00 | 26 odsłon | 0 komentarzy

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wydał wyrok, w którym wskazał, że opłata ostrożnościowa wpłacona przez bank na rzecz Bankowego Funduszu Gwarancyjnego za IV kwartał 2016 r. jest kosztem uzyskania przychodu na podstawie ogólnej zasady wynikającej z art. 15 ust. 1 ustawy o CIT.

Opłaty pobierane za zniszczenia w apartamencie, dodatkowe sprzątanie albo zgubione klucze nie podlegają opodatkowaniu VAT

Dodano: 31.05.2019 1:00 | 48 odsłon | 0 komentarzy

Naczelny Sąd Administracyjny wydał wyrok, w którym wskazał, że opłaty, którymi spółka obciąża klientów za dokonanie zniszczeń w apartamencie, dodatkowe sprzątanie lub zgubione klucze, mają charakter świadczeń odszkodowawczych.

Źródło: https:

IKE czy ZUS? Oto co zakłada projekt ustawy likwidującej OFE

Dodano: 28.05.2019 19:13 | 56 odsłon | 0 komentarzy

OFE zostaną zlikwidowane, a wszystkie oszczędności tam zgromadzone zostaną automatycznie przekazane na Indywidualne Konta Emerytalne (IKE). Będzie się to wiązać z 15-proc. opłatą przekształceniową - przewiduje opublikowany projekt ustawy. Opłaty nie będzie, jeśli członek OFE zdecyduje, by zgromadzone przez niego oszczędności trafiły do ZUS. https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/emerytury/likwidacja-ofe-zalozenia-ustawy-ike-czy-zus/nkskv20

Źródło: www.finanseosobiste.pl

Opłaty za bezumowny pobór energii cieplnej a CIT

Dodano: 26.05.2019 5:10 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Spółka z o.o. zajmuje się m.in. wytwarzaniem ciepła w eksploatowanych przez siebie ciepłowniach i dostarcza je w ramach zawartych umów. Zdarzają się sytuacje, gdy po upływie okresu, na jaki zawarto umowę sprzedaży, odbiorcy ciepła nie przystępują do podpisania kolejnej umowy lub przedłużają negocjacje poprzedzające jej zawarcie, jednocześnie nie zaprzestając pobierania ciepła.

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

reklama

Copyright © 2008-2019 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone