środa, 15 sierpnia 2018 r.  Imieniny: Marii, napoleona, Stelii
Wiadomości z tagiem Obie  RSS
=> Obie strony świętują po uchwałach SN <= [SN o UFK]

Dodano: 14.08.2018 8:50 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Sąd Najwyższy podjął trzy jednobrzmiące uchwały w sprawach dotyczących przedawnienia roszczeń o wartość wykupu w ubezpieczeniach z UFK. Zgodnie z poglądem Rzecznika Finansowego SN uznał, że roszczenia te przedawniają się po 10 latach. RF świętuje więc kolejny sukces. Świętują jednak także ubezpieczyciele... bo oni z rozpraw wynieśli inny ważny dla siebie wniosek: SN potwierdził legalność umów z UFK.

Źródło: feedproxy.google.com

Naukowcy wyhodowali sztuczne mięso - trwają prace nad innymi zamiennikami

Dodano: 12.08.2018 5:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Rewolucja technologiczna dotarła także do produkcji żywności. Firmy chcą zastąpić surowce z tradycyjnych gospodarstw rolno-hodowlanych wyrobami wytworzonymi dzięki zdobyczom nauki. Obok mięsa produkowanego w laboratorium, pojawiają się nowe rozwiązania, np. laboratoryjnie wytwarzane wino czy czekolada. Sztucznie produkowana żywność może w przyszłości rozwiązać problem głodu. Już w 2050 roku potrzeba będzie nawet dwukrotnie więcej żywności, by zaspokoić potrzeby 10 mld ludzi.

Źródło: biznes.interia.pl

Południowokoreańskie media: Trwają zakulisowe rozmowy o pokoju z Koreą Północną

Dodano: 31.07.2018 17:07 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Obie Koree, USA i Chiny prowadzą zakulisowe negocjacje w sprawie formalnego zakończenia wojny koreańskiej, ale pomiędzy czterema krajami wciąż występują istotne różnice zdań – poinformował we wtorek południowokoreański dziennik "Dzoson Ilbo".

Tagi: Chile, Obie
Źródło: forsal.pl

PIT-WZ a PIT-PFR – czym się różnią i jak działają?

Dodano: 14.04.2018 2:52 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Od początku roku pracownicy zatrudnieni na umowę o pracę mogą zlecić rozliczenie podatkowe fiskusowi. Należy podkreślić, że od bieżącego roku pracodawcy nie rozliczają już swoich pracowników – obowiązek więc ciąży na każdym indywidualnie. PIT-37 można wypełnić we własnym zakresie, albo wybrać inną opcję i skorzystać z rozliczenia przez urząd skarbowy – PIT-WZ lub PIT-PFR. Czym się różnią i jak to działa? Obie usługi umożliwiają uzyskanie wypełnionej wstępnie deklaracji, by czas rozliczenia skrócić do minimum. PIT PFR dostępny jest od 15. marca i polega on na przekazaniu podatnikowi zeznania podatkowego, który po weryfikacji zaakceptuje zeznanie. Ta usługa dostępna jest już od

Tagi: Czas, Obie
Źródło: bse.pl

reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone