sobota, 23 czerwca 2018 r.  Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
Wiadomości z tagiem Obecny  RSS
Kondycja i perspektywy branży logistyczno-transportowej

Dodano: 20.06.2018 17:07 | 11 odsłon | 0 komentarzy

Obecne dobre wyniki nie rozleniwiły firm z kręgu TSL, które muszą być gotowe na zmiany już w najbliższych latach. Wpływają na to nie tylko tendencje w gospodarce, lecz także decyzje polityczne

Tagi: Obecny
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Prawo o działaniu i finansowaniu fundacji wymaga zmian. Obecne pochodzi jeszcze z czasów PRL

Dodano: 18.06.2018 6:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Zamieszanie wokół Fundacji Wolni Obywatele RP oraz Fundacji XX. Czartoryskich wywołało publiczną debatę o modelu funkcjonowania i prawa takich podmiotów. Obecne normy prawne pochodzą sprzed 34 lat i nie doczekały się od tego czasu żadnej większej nowelizacji. Potrzebne są nowe regulacje, które sprawią, że duże fundacje z polskim kapitałem będą zakładane w kraju, a nie poza jego granicami.

Źródło: biznes.interia.pl

Tajemnice piłkarskiej szatni. Wywiad z byłym reprezentantem Polski

Dodano: 16.06.2018 17:05 | 12 odsłon | 0 komentarzy

- Obecny trener jest spokojny, przemawia. Ale kiedyś zawsze czekaliśmy na moment, w którym huknie Artur Boruc, był w tym świetny. Albo Tomasz Hajto. O, wtedy się działo - mówi w wywiadzie dla DGP były reprezentant Polski w piłce nożnej Sebastian Mila.

Źródło: forsal.pl

Polska drugim Izraelem? Nieprędko

Dodano: 15.06.2018 20:00 | 18 odsłon | 0 komentarzy

Obecne w Polsce zachodnie korporacje nierzadko nabywają komponenty od producentów z rodzimej ziemi, preferują też na przykład zakupy samochodów flotowych z własnych krajów. Niektóre z mniejszych firm podążają za gigantami i także inwestują w produkcję w Polsce. Kiedy zobaczymy podobną współpracę wśród polskich podmiotów za granicą? Nieprędko - pisze dla WNP.pl Henryk Siodmok, prezes Grupy Atlas.

Źródło: www.wnp.pl

"Mamy w branży polskie niebo albo polskie piekło". Mocne słowa prezesa

Dodano: 14.06.2018 6:01 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Obecna koniunktura sprzyja dystrybutorom stali, a sektor przechodzi intensywną cyfryzację i automatyzację procesów. Z drugiej strony branża jest mocno podatna na sytuację na rynkach globalnych oraz kondycję swoich kluczowych kontrahentów.

Tagi: Mady, Obecny, Mocny
Źródło: hutnictwo.wnp.pl

Każda minuta oznacza wielkie straty. Obecna technologia to dla energetyki za mało

Dodano: 06.06.2018 9:51 | 11 odsłon | 0 komentarzy

Za kilka lat świat nie będzie się mógł obejść bez magazynowania energii. Magazyny będą miały dużą rolę przede wszystkim w stabilizowaniu sieci energetycznych narażonych na zawirowania przez wielką zmienność poboru energii dla samochodów elektrycznych, a z drugiej strony przez niestabilność dostaw energii z odnawialnych źródeł.

Tagi: Każda, Obecny
Źródło: energetyka.wnp.pl

Krzysztof Czabański o abonamencie rtv: Obecny system jest niewydajny i niesprawiedliwy

Dodano: 05.06.2018 5:05 | 9 odsłon | 0 komentarzy

- Obecny system jest niewydajny i niesprawiedliwy (...). Dwa lata temu złożyłem w Sejmie projekt, który naprawiał ten system abonamentowy. Od dwóch lat zajmuje się tym Ministerstwo Kultury. Powinien być nowy system finansowania mediów publicznych, bo ten obecny jest zły - tak Krzysztof Czabański (PiS), przewodniczący Rady Mediów Narodowych, skomentował w Porannej rozmowie w RMF FM kwestie możliwych zmian w sprawie abonamentu rtv.

Źródło: biznes.interia.pl

Obecny wolumen wydobycia w polskim górnictwie będzie utrzymać niezwykle trudno

Dodano: 03.06.2018 9:32 | 15 odsłon | 0 komentarzy

Należy zabiegać o konkurencyjność polskiego węgla. Do tego trzeba pilnować kosztów. Obecnie, w czasie dobrej koniunktury na węglowym rynku, polskie górnictwo powinno przygotowywać się na chudszy okres. Tu kłania się m.in. temat potrzebnych zmian w organizacji pracy. W branży podkreślają, że nie może dalej być tak, że kosztowne maszyny i urządzenia mają długie przestoje. To powinno się zmienić.

Tagi: Obecny
Źródło: gornictwo.wnp.pl

Przyszłość "elektryków" nie taka wesoła. Trwają prace nad innym ekologicznym rodzajem napędu

Dodano: 02.06.2018 12:00 | 13 odsłon | 0 komentarzy

Obecne podejście do elektromobilności może okazać się niezbyt korzystne dla zmiany modelu mobilności na świecie, bo faworyzuje bateryjne samochody elektryczne, które w zasadzie są dobrym rozwiązaniem przede wszystkim do poruszania się po wielkich aglomeracjach, a nie pomiędzy nimi. Należy rozmawiać o rozwiązaniach w zakresie stosowania ekologicznych napędów dla konkretnych odbiorców, o różnych potrzebach i specyfice wykorzystywania pojazdów.

Tagi: Obecny
Źródło: motoryzacja.wnp.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone