czwartek, 16 sierpnia 2018 r.  Imieniny: Joachima, Nory, Stefana
Wiadomości z tagiem Obecnie  RSS
Podatek od nieruchomości 2019 - stawki maksymalne i ujednolicone deklaracje

Dodano: 16.08.2018 11:08 | 1 odsłon | 0 komentarzy

25 lipca 2018 r. Minister Finansów obwieścił nowe stawki maksymalne podatków i opłat lokalnych na 2019 rok. Stawki maksymalne m.in. podatku od nieruchomości będą w 2019 roku wyższe o ok. 1,6% od obowiązujących w 2018 roku. Faktyczne stawki podatku od nieruchomości na dany rok ustalają rady gmin w formie uchwały ale stawki te nie mogą być wyższe od maksymalnych stawek określonych przez Ministra Finansów. Nowością w podatku od nieruchomości w 2019 roku mają być też ujednolicone w całym kraju deklaracje (także dla podatków rolnego oraz leśnego). Taką zmianę zapowiedziała Minister Finansów Teresa Czerwińska. Obecnie każda gmina ma swoje wzory deklaracji.

Źródło: https:

Niższy ZUS dla firm: Polacy i tak zapłacą więcej niż Brytyjczycy

Dodano: 13.08.2018 13:30 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Polski ustawodawca z dumą informuje o wspieraniu najmniejszych przedsiębiorców. Zgodnie z propozycją, osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, których średnie miesięczne przychody nie przekraczają 2,5-krotności płacy minimalnej (w 2018 r. - 5 250 zł), będą mogły płacić obniżone, proporcjonalne do przychodu składki na ubezpieczenie społeczne. Obecnie przedsiębiorcy, niezależnie od wielkości przychodu, płacą taką samą składkę ZUS. Jak nowe obniżone składki wypadają na tle Wielkiej Brytanii?

Źródło: https:

Wykres dnia BIK, 12 lipca 2018 r.

Dodano: 10.08.2018 5:08 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Wiek klienta jest jednym z podstawowych czynników wpływających zarówno na trwałość i długość relacji z instytucją finansującą osoby prywatne, jak i na poziom ryzyka związanego z udzieleniem kredytu lub pożyczki. Obecnie czynny kredyt...

Źródło: inwestycje.pl

Obniżone składki ZUS przede wszystkim dla samozatrudnionych

Dodano: 09.08.2018 17:08 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Uzależnienie wysokości składek na ZUS od wysokości przychodu – to najnowszy pomysł rządu na preferencje dla przedsiębiorców. W życie wprowadzi go uchwalona 20 lipca ustawa o zmianie niektórych ustaw w celu obniżenia składek na ubezpieczenia społeczne osób fizycznych wykonujących działalność gospodarczą na mniejszą skalę. Obecnie oczekuje ona już tylko na podpis prezydenta. Zmiany z niej wynikające opisywaliśmy szeroko w ostatnim wydaniu Tygodnika Gazeta Prawna. Dziś kontynuujemy temat. Piórem naszych ekspertów pokazujemy, że choć nowe przepisy miały pomóc drobnej przedsiębiorczości – to w rzeczywistości skorzystają na niej przede wszystkim samozatrudnieni. Wszystkiemu winny jest niski próg dozwolonego przychodu, który sprawia, że z nowej regulacji będą mogli skorzystać tylko ci przedsiębiorcy, których działalność w zasadzie nie wymaga ponoszenia kosztów.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Metropolia rośnie. Następne dwie gminy chcą dołączyć do Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

Dodano: 08.08.2018 15:17 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Kalety i Kochanowice - to dwie kolejne gminy, które chcą dołączyć do Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM). Obecnie organizacja zrzesza 41 samorządów.

Tagi: Obecnie
Źródło: samorzad.pap.pl

Wydanie indywidualnej interpretacji będzie kosztować 2 tys. zł?

Dodano: 08.08.2018 14:59 | 11 odsłon | 0 komentarzy

Opłata za wydanie indywidualnej interpretacji podatkowej może wynosić nawet 2 tys. zł w przypadku skomplikowanej sprawy - wynika z propozycji przedstawionych przez resort finansów. Obecnie opłata wynosi 40 zł. Pomysł podwyższenia opłaty krytycznie oceniają eksperci Konfederacji Lewiatan, którzy wskazują na możliwe utrudnienie firmom dostępu do interpretacji.

Źródło: www.podatki.biz

Rynek magazynowy nie zwalnia tempa. W 2018 roku może paść kolejny rekord

Dodano: 08.08.2018 11:05 | 12 odsłon | 0 komentarzy


Polska to magazynowa potęga - tak wskazują dane z raportu CBRE "Rynek magazynowy w Polsce w I półroczu 2018 roku". Obecnie w budowie znajduje się niemal 2,3 mln mkw. powierzchni magazynowych, o 45% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku

Źródło: inwestycje.pl

Tak się zarabia się w branży IT. Z każdym rokiem więcej

Dodano: 08.08.2018 5:08 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Obecnie średnie zarobki w IT to niewiele ponad 7 tys. zł brutto czyli około 5 tys. zł na rękę.

Tagi: Obecnie
Źródło: https:

Rośnie światowa konsumpcja ryb. Portugalczycy zjadają nawet 90 kg rocznie na osobę, Polacy tylko 12 kg

Dodano: 03.08.2018 6:00 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Tempo wzrostu konsumpcji ryb na świecie już dwukrotnie przewyższa tempo wzrostu liczby ludzi. Średnio każdy zjada ponad 20 kg ryb rocznie. Szacuje się, że stanowią one ważne źródło białka dla 3,2 mld osób. W Polsce ryby jemy mniej chętnie - blisko 12 kg rocznie, w dużej mierze ze względu na cenę. Najczęściej wybieramy śledzia, łososia i ryby białe. Ważne, żeby konsument wiedział, skąd pochodzi dana ryba i czy została połowiona w sposób zrównoważony - podkreślają eksperci. Obecnie już nawet co trzecia ryba jest poławiana w sposób nielegalny.

Źródło: biznes.interia.pl

Specustawa mieszkaniowa oznacza więcej tanich mieszkań

Dodano: 31.07.2018 6:00 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Obecnie w Polsce brakuje prawie trzech milionów mieszkań. Specustawa mieszkaniowa, która czeka na podpis prezydenta, ma pomóc w walce z tym problemem. Krótszy będzie czas przygotowania inwestycji mieszkaniowej, uruchomione zostaną też tereny pokolejowe, poprzemysłowe, powojskowe i rolne. Obecnie w Polsce jest nawet 900 tys. hektarów trudnych terenów, ale za to dobrze położonych i skomunikowanych. Dzięki specustawie przyspieszy program Mieszkanie plus.

Źródło: biznes.interia.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone