poniedziałek, 19 marca 2018 r.  Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
Wiadomości z tagiem Obecnie  RSS
Prezes Enter Air: trudno będzie przekonać warszawiaków do podróży z Radomia

Dodano: 18.03.2018 17:06 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Obecnie nie ma żadnego potencjału, aby samoloty Enter Air miały się przenieść z warszawskiego Lotniska Chopina na lotnisko w Radomiu, czy w Modlinie - mówi PAP prezes spółki Grzegorz Polaniecki. W jego ocenie trudno będzie przekonać warszawiaków do podróży z Radomia.

Źródło: forsal.pl

Prezes Enter Air: trudno będzie przekonać warszawiaków do podróży z Radomia.

Dodano: 18.03.2018 17:05 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Obecnie nie ma żadnego potencjału, aby samoloty Enter Air miały się przenieść z warszawskiego Lotniska Chopina na lotnisko w Radomiu, czy w Modlinie - mówi PAP prezes spółki Grzegorz Polaniecki. W jego ocenie trudno będzie przekonać warszawiaków do podróży z Radomia.

Źródło: forsal.pl

Dodatkowa zniżka za kamerę w samochodzie? Tak, ale nie szybciej, niż za 2-3 lata

Dodano: 17.03.2018 5:55 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Obecnie w Polsce nie oferuje się żadnych zniżek za montaż wideorejestratorów. Według większości ekspertów, zmiany raczej nie nastąpią zbyt szybko. Obowiązujące prawo nie jest też jakimkolwiek problemem, aby za tego typu aktywność oferować tańsze polisy.

Źródło: biznes.interia.pl

Chińczycy wzięli się za znany port. Chcą mieć potentata

Dodano: 12.03.2018 19:00 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Zarząd spółki portu w Pireusie (Grecja) należącej do chińskiego koncernu Cosco Shipping przedstawił plan rozwoju portu, który ma wzmocnić jego rolę jako głównego hubu transportowego pomiędzy Azją i Europą Południowo-Wschodnią i Środkową. Ambicją chińskich inwestorów jest to, aby Pireus stał się jednym z 30 największych portów na świecie i piątym największym portem w Europie. Obecnie Pireus jest na 8. miejscu w Europie i 44. miejscu na świecie w rankingu portów kontenerowych. Port ma kluczowe znaczenie dla chińskiej inicjatywy Nowego Jedwabnego Szlaku.

Źródło: www.wnp.pl

Sprawozdanie za 2017 rok. Podpowiadamy, jak uniknąć błędów

Dodano: 12.03.2018 11:07 | 10 odsłon | 0 komentarzy

Do końca marca trzeba sporządzić sprawozdanie za poprzedni rok. Obecnie ustawa z 29 września 1994 r. o rachunkowości (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 395; dalej: u.r.) przewiduje cztery załączniki dla sprawozdań finansowych dla podmiotów innych niż banki i ubezpieczyciele. Przedsiębiorstwa mogą wybierać między załącznikami nr 1, nr 4 i nr 5. Natomiast dla organizacji pozarządowych przewidziane zostały załączniki nr 1 lub nr 6. Załączniki różnią się nie tylko zakresem informacji, lecz także tym, kto i kiedy może podjąć decyzję o ich wyborze.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Na Węgrzech zakaz handlu w niedziele okazał się niewypałem. W Polsce może odnieść sukces?

Dodano: 11.03.2018 6:00 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Węgierska ustawa zabraniająca sprzedaży w niedziele przetrwała tylko 13 miesięcy. Miała poprawić konkurencyjność małych sklepów, ale nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Została cofnięta m.in. z powodu silnego oporu społecznego. U nas takie rozwiązanie dopiero weszło w życie, jednak opinia publiczna jest podzielona. Na konsekwencje nowego prawa musimy zatem jeszcze jakiś czas poczekać. Natomiast prawdopodobnie nie powtórzymy scenariusza znad Balatonu. Obecnie wydaje się, że regulacje zostaną zniesione dopiero w przypadku zmiany rządu po następnych wyborach parlamentarnych. I tylko wtedy, kiedy zaakceptują je wyborcy.

Źródło: biznes.interia.pl

Kostka brukowa - idealna na tarasy i schody zewnętrzne

Dodano: 10.03.2018 6:00 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Kostka brukowa to doskonały materiał, który może posłużyć nie tylko do wykonania nawierzchni podjazdu, chodników czy alejek ogrodowych. Ze względu na swoje walory użytkowo-dekoracyjne jest często wykorzystywana jako nawierzchnia tarasu. Coraz częściej wykonuje się również schody z kostki. Tarasy z kostki brukowej to funkcjonalność, trwałość oraz ogromne możliwości aranżacyjne. Obecnie kostka brukowa przybiera rozmaite struktury, kształty i występuje w przebogatej kolorystyce. Warto więc rozważyć jej wykorzystanie nie tylko w standardowej odsłonie.

Źródło: biznes.interia.pl

Uproszczenia dla firm w prawie podatkowym i gospodarczym od czerwca 2018 r.

Dodano: 08.03.2018 5:07 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Ustawa o uproszczeniach dla firm w prawie podatkowym i gospodarczym co do zasady wejdzie w życie 1 czerwca w 2018 r., a jej przepisy dotyczące podatku CIT z początkiem 2019 r. - poinformowało biuro prasowe resortu rozwoju. Obecnie opracowywana jest nowa wersja projektu.

Źródło: ksiegowosc.infor.pl

Podatki 2018: MF proponuje zmiany ws. składania deklaracji korygującej

Dodano: 07.03.2018 13:53 | 12 odsłon | 0 komentarzy

Jeśli podatnik złoży korektę deklaracji podatkowej w trakcie kontroli celno-skarbowej, to wysokość dodatkowego zobowiązania będzie wynosić 15 proc. - wynika z projektu nowelizacji, który przygotował resort finansów. Obecnie dodatkowe zobowiązanie wynosi w takich przypadkach 20 proc.

Źródło: www.podatki.biz

Wybór konta osobistego - jak wybrać najlepsze?

Dodano: 07.03.2018 5:07 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Obecnie funkcjonowanie bez konta bankowego nie jest łatwe. Choć wiele osób wiąże z tym pewne zagrożenia, to prawdą jest, że współczesne szyfrowanie skuteczne chroni dane osobowe, więc i pieniądze klientów.

Tagi: Obecnie
Źródło: inwestycje.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone