niedziela, 19 sierpnia 2018 r.  Imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji
Wiadomości z tagiem Nikt  RSS
System naczyń połączonych [10 lat zadośćuczynień]

Dodano: 06.08.2018 8:55 | 10 odsłon | 0 komentarzy

Kiedy w 2008 roku weszła do polskiego porządku prawnego instytucja zadośćuczynienia za ból i cierpienie po śmierci osoby bliskiej, czyli art. 446 par. 4, było to coś zupełnie nowego. Nikt nawet nie był w stanie przewidzieć, jakie kwoty mogą być z tego tytułu zasądzane. Zdawano też sobie sprawę z problemu nieokreślonego kręgu osób najbliższych. Nieprzewidywalność była zauważana już wtedy, a podnoszona jest do dziś. Dziesięć lat temu myśleliśmy jednak przede wszystkim, że wypłaty dotyczyć będą umów przyszłych, a więc kalkulacja ryzyka, pomimo niewiadomych dotyczących wysokości wypłat czy kręgu osób, mogła być przeprowadzana. W końcu nie takie trudne rzeczy aktuariusze już liczyli. Tymczasem katalog dóbr osobistych został rozszerzony w orzecznictwie o nowe dobro "więź z osobami najbliższymi". Pojawiła się nowa wykładnia art. 448 Kodeksu cywilnego, która dopuściła roszczenie o zadośćuczynienie w razie śmierci poszkodowanego przed 3 sierpnia 2008 r.

Źródło: feedproxy.google.com

Do Ameryki Łacińskiej emigrowało tysiące Polaków. Dlaczego tak mało o nich wiemy?

Dodano: 05.08.2018 17:05 | 12 odsłon | 0 komentarzy

Niby wiemy o tym, że Ameryka Łacińska to ważne miejsce w historii polskiej emigracji , ale nasza wiedza sprowadza się przeważnie do paru haseł - mówi w wywiadzie Tomasz Pindel, pisarz, tłumacz, iberysta, biograf Maria Vargasa Llosy, autor książki „Za horyzont. Polaków latynoamerykańskie przygody”(2018).

Źródło: forsal.pl

Meksykański samolot rozbił się zaraz po starcie

Dodano: 01.08.2018 7:00 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Samolot linii lotniczych Aeromexico rozbił się tuż po starcie z lotniska w Durango na północy Meksyku. Nikt nie zginął, ale jest wielu rannych

Tagi: Nikt
Źródło: www.rp.pl

Polowanie na czarownice [Felietonik Marcina Masnego]

Dodano: 24.07.2018 8:49 | 16 odsłon | 0 komentarzy

Celem wszystkich atakowanych, stygmatyzowanych grup powinno być kształtowanie wokół siebie środowiska swobodnego przepływu informacji i zamiłowania do samodzielności. Nikt nie poszczuje nas psami, jeśli wszystkie psy naokoło zamienią się nagle w myślące, dojrzałe istoty niepodatne na manipulacje. Nauczone raczej rozwiązywać problemy niż szukać winnych.

Źródło: feedproxy.google.com

reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone