sobota, 26 września 2020 r.  Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
Wiadomości z tagiem Niestety  RSS
Dbamy bardziej o samochód niż o zdrowie

Dodano: 15.09.2020 11:05 | 48 odsłon | 0 komentarzy

44% badanych Polaków twierdzi, że nie zachoruje poważnie w przyszłości, a zaledwie 33% obawia się poważnej choroby - pokazują wyniki badania Prudential Family Index. Niestety statystyki nie potwierdzają naszego optymizmu. Co roku rośnie liczba zachorowań
na choroby układu krążenia jak zawał czy udar i wbrew opinii 65 procent badanych, częściej dotykają one Polaków niż nowotwory. Co ciekawe, zwykle więcej wydajemy
na samochód niż na zabezpieczenie się na wypadek choroby.

Tagi: Niestety
Źródło: prnews.pl

Jak przygotować się do nowego JPK_VAT

Dodano: 11.09.2020 11:05 | 62 odsłon | 0 komentarzy

W związku z epidemią COVID-19 termin wdrożenia nowego jednolitego pliku kontrolnego połączonego z deklaracją był już dwukrotnie odkładany. I chociaż zagrożenie koronawirusem nie ustąpiło, to Ministerstwo Finansów już zapowiedziało, że nie będzie kolejnego przesunięcia początku obowiązywania regulacji dotyczących JPK_V7 – tak więc wejdą one w życie 1 października 2020 r. Oznacza to, że firmom pozostały niecałe trzy tygodnie na przygotowanie się do nowych obowiązków. Niestety zmiany nie ograniczają się tylko do wprowadzenia jednego pliku zastępującego zarówno JPK_VAT, jak i deklarację VAT. W nowej strukturze pliku konieczne będzie bowiem podawanie wielu dotychczas niewymaganych danych.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Czy warto kupić gotową spółkę (shelf company)?

Dodano: 03.09.2020 16:47 | 18 odsłon | 0 komentarzy

Polskie przepisy podatkowe i rachunkowe uchodzą za jedne z najsurowszych w Europie. Już samo kompletowanie dokumentów może trwać wiele tygodni. Niestety, działając na własną rękę, bardzo łatwo pogubić się w wymagającej procedurze. Dlatego warto zadanie założenia spółki powierzyć specjalistom z tego obszaru lub skorzystać z kupna gotowej spółki. Kancelaria Konieczny Wierzbicki założyła i sprzedała już 150 spółek typu shelf companies.

Źródło: https:

Skorygowanie deklaracji podatkowej nie wyklucza odpowiedzialności karnej

Dodano: 02.09.2020 12:22 | 17 odsłon | 0 komentarzy

Czy po złożeniu korekty deklaracji po kontroli podatkowej lub celno-skarbowej nie grożą nam inne sankcje prawne? Niestety, nie. Warto wiedzieć, jakie są związki między prawem karnym a korektą deklaracji podatkowej.

Źródło: https:

reklama
Time4VPS.EU - VPS hosting in Europe

Copyright © 2008-2020 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone