wtorek, 17 lipca 2018 r.  Imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny
Wiadomości z tagiem Natomiast  RSS
=> Cena prawdziwej rozmowy ze sztuczną inteligencją <= [AllBright]

Dodano: 11.07.2018 8:54 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Wykorzystanie sztucznej inteligencji do rozpoznawania mowy ludzkiej czy porozumiewania się w języku naturalnym z pewnością może robić duże wrażenie. Szczególnie jeśli przyglądamy się najbardziej zaawansowanym technologiom, jak np. Google Duplex. Natomiast boty użytkowane komercyjnie na dość szeroką skalę mają jeszcze duże pole do udoskonaleń. Zapewne zamiast doskonalić swoje algorytmy i pracować nad tym, by stały się jednak czymś więcej niż prostymi narzędziami sprawdzającymi się w wąskim spektrum przypadków, można by zainteresować się nabyciem rozwiązań rozwijanych przez liderów. Pytanie jednak, czy cena, którą zażyczą sobie dostawcy naprawdę zaawansowanych rozwiązań, nie będzie na tyle wysoka, że stracą na znaczeniu profity wynikające z automatyzacji.

Źródło: feedproxy.google.com

CIT: Ostatni dzwonek na złożenie sprawozdań finansowych

Dodano: 10.07.2018 11:07 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Dziś mija termin dla podatników CIT na przekazanie bilansu do urzędu skarbowego. Natomiast do niedzieli muszą one trafić do Krajowego Rejestru Sądowego – w tym roku po raz pierwszy tylko w formie elektronicznej.

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

WNT a import towarów

Dodano: 06.07.2018 8:23 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Według ustawy o podatku od towarów i usług, wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów dotyczy zakupu towarów od przedsiębiorców z Unii Europejskiej. Natomiast import towarów dotyczy przywozu towarów z państwa trzeciego (np. Chin, Indii, Stanów Zjednoczonych) do Unii Europejskiej.

Źródło: ksiegowosc.infor.pl

P. Kuczyński: Polska może być bardziej podatna na zagrożenia gospodarcze i polityczne

Dodano: 29.06.2018 6:00 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Zapowiedź osobnego budżetu dla strefy euro, choć na razie mało konkretna, może być pierwszym krokiem do tworzenia Europy dwóch prędkości - ocenia Piotr Kuczyński, główny analityk Domu Inwestycyjnego Xelion. Natomiast kraje spoza Eurolandu, w tym Polska, będą bardziej podatne na globalne zagrożenia. Dlatego wiele z nich będzie za wszelką cenę dążyć do przyjęcia wspólnej waluty. W Polsce - zdaniem eksperta - nie ma na to szans przez kolejne 7-9 lat.

Źródło: biznes.interia.pl

Polska gospodarka obroniła się przed europejskim osłabieniem koniunktury

Dodano: 29.06.2018 6:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Polska gospodarka dobrze broniła się w maju przed skutkami osłabienia wzrostu gospodarczego w Eurolandzie, a zwłaszcza w Niemczech. Natomiast wynagrodzenia nadal rosną szybko i takie tempo może utrzymać się przez cały rok.

Źródło: biznes.interia.pl

Najbardziej i najmniej zadłużone gminy

Dodano: 27.06.2018 17:17 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Ostrowice są najbardziej zadłużoną gminą w Polsce w przeliczeniu na jednego mieszkańca, Warszawa ma najwyższy dług całkowity. Natomiast 79 samorządów w ogóle nie ma zadłużenia - wynika z informacji Ministerstwa Finansów.
Publikujemy dane resortu nt. wszystkich 2478 gmin

Źródło: samorzad.pap.pl

25.04 MF opublikuje dane podatkowe spółek CIT do końca kwietnia

Dodano: 25.04.2018 8:41 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Dane podatkowe największych firm za lata 2012-2016 zostaną opublikowane przez Ministerstwo Finansów do końca kwietnia. Natomiast dane podatkowe za 2017 r. będą upubliczniane w połowie roku, po weryfikacji przez urzędy skarbowe ...

Źródło: www.pit.pl

reklama
Time4VPS.EU - VPS hosting in Europe

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone