poniedziałek, 19 lutego 2018 r.  Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława
Wiadomości z tagiem Narodowego Banku  RSS
Prezes NBP nie spodziewa się zmiany stóp procentowych do 2019 roku

Dodano: 09.02.2018 11:11 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Prezes Narodowego Banku Polskiego i przewodniczący Rady Polityki Pieniężnej nie spodziewa się zmiany stóp procentowych do 2019 roku. Dziś Rada pozostawiła stopy na dotychczasowym poziomie. Oznacza to, że nie zmieni się oprocentowanie lokat...

Na rynku pracy na razie spokój. To dobra wiadomość także dla konsumentów

Dodano: 08.02.2018 11:08 | 10 odsłon | 0 komentarzy

– Zastanawiamy się, czy będzie taki moment, gdy pojawią się jakieś napięcia na rynku pracy. Na razie nic takiego nie ma – mówił po zakończonym wczoraj posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej Adam Glapiński, prezes Narodowego Banku Polskiego. Podkreślał, że sytuacja na rynku pracy ma dla banku centralnego kluczowe znaczenie. Gdyby presja na wzrost płac znacząco wzrosła, groziłoby to wzrostem inflacji. NBP musiałby temu przeciwdziałać, podnosząc stopy procentowe.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Adam Glapiński, prezes NBP: Wewnętrznych problemów w polskiej gospodarce nie ma

Dodano: 31.01.2018 8:20 | 8 odsłon | 0 komentarzy

- W moim przekonaniu kryzys finansowy jest już dawno za nami. Systemy bezpieczeństwa banków zostały tak rozbudowane, że nie grozi nam powtórka scenariusza ostatniego kryzysu. Niemniej wszyscy obawiają się, że będzie jakiś inny, np. związany z bańką spekulacyjną na rynku nieruchomości, z wysokimi wycenami aktywów finansowych, z tzw. kryptowalutami bądź z inflacją przyniesioną z zewnątrz - mówi w rozmowie z Interią, Adam Glapiński, prezes Narodowego Banku Polski, podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos. Ostrzega też przed produktami inwestycyjnymi opartymi na tzw. kryptowalutach. - Ludzie będą w to wchodzić i ostatecznie tracić pieniądze. Trzeba ostrzegać - dodaje.

Prezes NBP dla PR - Polska jest gorącym miejscem na mapie inwestycji

Dodano: 26.01.2018 11:07 | 19 odsłon | 0 komentarzy


Polska jest atrakcyjnym miejscem dla inwestorów - powiedział w specjalnym wywiadzie dla Polskiego Radia prezes Narodowego Banku Polskiego. Profesor Adam Glapiński przebywa w szwajcarskim Davos, gdzie uczestniczy w Światowym Forum Gospodarczym

Glapiński: W 2019 roku stopy procentowe mogą zostać podniesione.

Dodano: 24.01.2018 11:05 | 15 odsłon | 0 komentarzy

Wzrost stóp procentowych może nastąpić w 2019 r., natomiast do końca tego roku pozostaną bez zmian, uważa prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP) i przewodniczący Rady Polityki Pieniężnej (RPP) Adam Glapiński.

reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone