poniedziałek, 21 maja 2018 r.  Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
Wiadomości z tagiem Nagrody  RSS
Jak rozliczyć nieodpłatne świadczenie, które załodze przekaże kontrahent

Dodano: 19.05.2018 11:09 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Wybrani pracownicy oraz współpracownicy (tj. osoby prowadzące działalność gospodarczą w formie samozatrudnienia) firmy X 16 kwietnia 2018 r. od jej kontrahenta, spółki Y, otrzymali nieodpłatnie słuchawki do smartfona o wartości rynkowej brutto 250 zł. Otrzymanie tych świadczeń nie wiązało się z organizowaniem przez kontrahenta firmy X konkursu adresowanego do pracowników i współpracowników (samozatrudnionych) firmy X. Nagrody otrzymały osoby odpowiedzialne w firmie X za zakupy towarów, m.in. od spółki Y. Pracownicy i współpracownicy (samozatrudnieni) firmy X mieszkają na stałe w Polsce i są polskimi obywatelami. Część samozatrudnionych jest opodatkowana PIT na zasadach ogólnych (skala podatkowa), a pozostali podatkiem liniowym. Osoby otrzymujące te świadczenia nie są związane ani umową o pracę, ani żadną umową cywilnoprawną ze spółką Y. Świadczenia te otrzymały od spółki Y bezpośrednio te osoby, a nie firma X, żeby je następnie nieodpłatnie przykazać pracownikom i współpracownikom. Czy i jak powinni rozliczyć na gruncie podatków otrzymane świadczenia pracownicy i współpracownicy (samozatrudnieni) firmy X?

Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl

Komu ministrowie powinni oddać nagrody?

Dodano: 14.05.2018 23:01 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Nagrody powinny wrócić do budżetu? Trafić do Caritas? A może pozostać w kieszeniach ministrów? Odpowiedź w sondażu SW Research dla serwisu rp.pl.

Źródło: www.rp.pl

Nagroda za zawody. Klub LKS Stragona i gmina Strzegom zwycięzcami w plebiscycie gospodarczym

Dodano: 14.05.2018 19:09 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Pierwsze w Polsce mistrzostwa Europy we wszechstronnej jeździe konnej – za tę imprezę klub LKS Stragona i gmina Strzegom otrzymały nagrodę w plebiscycie „Muflony”.

Źródło: samorzad.pap.pl

Nie będzie w tym roku literackiego Nobla

Dodano: 04.05.2018 8:47 | 5 odsłon | 0 komentarzy

W 2018 roku Nagroda Nobla w dziedzinie literatury nie zostanie przyznana - poinformowała Akademia Szwedzka.

Źródło: www.rp.pl

Liderzy samorządu. Nagrody IV Europejskiego Kongresu Samorządów w Krakowie

Dodano: 27.04.2018 12:11 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Kobierzyce, Dziwnów, Gliwice, Legionowo i powiat pruszkowski - to laureaci nagród „Lider Samorządu”, wręczonych podczas Europejskiego Kongresu Samorządów.

Źródło: samorzad.pap.pl

reklama
Time4VPS.EU - VPS hosting in Europe

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone