wtorek, 02 marca 2021 r.  Imieniny: Halszki, Heleny, Karola
Wiadomości z tagiem Ministerstwo Rozwoju  RSS
MR: Rząd przyjął projekt ustawy o Małym ZUS plus

Dodano: 27.02.2021 5:09 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Około 320 tys. najmniejszych przedsiębiorców będzie mogło od nowego roku skorzystać z tzw. Małego ZUS-u plus, poinformowało Ministerstwo Rozwoju (MR).

Źródło: inwestycje.pl

Najwięksi płatnicy CIT złożyli 3 tys. sprawozdań ws. terminów płatności

Dodano: 19.02.2021 16:04 | 25 odsłon | 0 komentarzy

Najwięksi płatnicy podatku dochodowego CIT złożyli w tym roku ok. 3 tys. sprawozdań dotyczących terminów płatności - poinformowało Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. W założeniu sprawozdania mają pokazywać, jak największe przedsiębiorstwa regulują swoje zobowiązania. Dane są teraz analizowane, po czym resort rozwoju ma opublikować zbiorcze zestawienie.

Źródło: www.podatki.biz

Konto Przedsiębiorcy wystartuje jeszcze w tym półroczu

Dodano: 18.02.2021 15:11 | 20 odsłon | 0 komentarzy

Już w II kwartale 2021 r. ruszy tzw. Konto Przedsiębiorcy, czyli zintegrowana usługa online dla biznesu. Jak zapowiada Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, nowa usługa połączy w sobie serwisy biznes.gov.pl oraz ceidg.gov.pl, dzięki czemu przedsiębiorcy będą mogli w jednym miejscu załatwiać różne sprawy. Konto Przedsiębiorcy ma też w praktyce zastąpić dotychczasowy rejestr CEIDG.

Źródło: www.podatki.biz

Ratowanie i restrukturyzacja firm - pomoc publiczna na nowych zasadach

Dodano: 15.02.2021 15:35 | 15 odsłon | 0 komentarzy

Ustawa o udzielaniu pomocy publicznej w celu ratowania lub restrukturyzacji przedsiębiorców zostanie znowelizowana - wynika z projektu przedstawionego przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. Mechanizmy udzielania pomocy mają stać się sprawniejsze, a samo wsparcie powinno być szerzej dostępne.

Źródło: www.podatki.biz

Tarcza Antykryzysowa została zaprezentowana przez rząd

Dodano: 19.03.2020 0:00 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Na stronie internetowej Ministerstwa Rozwoju opublikowano dokument zatytułowany „Gospodarcza i społeczna tarcza antykryzysowa dla bezpieczeństwa przedsiębiorstw i pracowników w związku z pandemią wirusa SARS-CoV-2". Jest to bardziej szczegółowa wersja pakietu osłonowego ogłoszonego przez Ministerstwo Rozwoju w komunikacie z 10 marca.

Podatkowe Espresso 10/2020

Dodano: 12.03.2020 0:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy

W numerze: [Orzeczenie tygodnia] Przepis art. 15 ust. 1 ustawy o CIT nie może służyć jako quasi-klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania; [Express podatkowy] Objaśnienia podatkowe dotyczące sposobu ustalania dochodu zwolnionego z opodatkowania podatkiem dochodowym osiągniętego z działalności określonej w decyzji o wsparciu; Wydanie majątku udziałowcom w ramach likwidacji spółki nie powoduje powstania przychodu i obowiązku zapłaty podatku CIT; Zwrot kosztów zakwaterowania oddelegowanemu pracownikowi stanowi dla niego przychód i podlega opodatkowaniu w rozumieniu ustawy o PIT; [Legislacja] Ministerstwo Rozwoju przygotowuje pakiet osłonowy dla przedsiębiorców w związku z koronawirusem.

reklama
Time4VPS.EU - VPS hosting in Europe

Copyright © 2008-2021 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone