wtorek, 31 marca 2020 r.  Imieniny: Balbiny, Kamila, Kornelii
Wiadomości z tagiem Ministerstwie  RSS
Śliż: Tylko obowiązkowy split payment zapewni uszczelnienie system poboru VAT [WYWIAD]

Dodano: 27.03.2020 5:11 | 0 odsłon | 0 komentarzy

- Spodziewaliśmy się, że jeśli wystąpi problem z płynnością w firmach, to będzie o tym świadczyć lawina wniosków o uwolnienie środków z konta VAT i przelanie ich na zwykłe rachunki rozliczeniowe. Nic takiego nie nastąpiło - przyznaje Wojciech Śliż, dyrektor departamentu VAT w Ministerstwie Finansów.

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Posiedzenia zarządów i rad nadzorczych spółek będą mogły odbywać się zdalnie

Dodano: 26.03.2020 16:04 | 1 odsłon | 0 komentarzy

W rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw znalazły się rozwiązania wypracowane przez Komisję ds. reformy nadzoru właścicielskiego. Komisja ta działa w Ministerstwie Aktywów Państwowych. Zmiany mają umożliwić odbywanie posiedzeń organów spółek kapitałowych przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej.

Źródło: https:

W obliczu pandemii walne zgromadzenie jest źródłem zagrożenia. e-Walne receptą na koronawirusa [WYWIAD]

Dodano: 18.03.2020 11:05 | 18 odsłon | 0 komentarzy

- Wypracowany przez nas model zakłada rozszerzenie możliwości stosowania przepisów o prowadzeniu zgromadzeń właścicielskich w sposób „zdalny” również na te spółki kapitałowe, w których tego nie przewidziano - mówi Dr Radosław. L. Kwaśnicki, partner zarządzający w Kancelarii RKKW ‒ Kwaśnicki, Wróbel & Partnerzy, członek Komisji ds. Reformy Nadzoru Właścicielskiego i koordynator merytoryczny prac zespołów eksperckich tej komisji w Ministerstwie Aktywów Państwowych

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Nowy JPK_VAT z deklaracją od 1 lipca. Pobór podatku cukrowego przesunięty na koniec roku

Dodano: 12.03.2020 17:06 | 14 odsłon | 0 komentarzy

Niektóre zmiany w systemie podatkowym zostaną odsunięte w czasie. JPK, który miał wejść w życie 1 kwietnia, wejdzie 1 lipca. Uzgodniliśmy z Ministerstwem Zdrowia, że podatek cukrowy wejdzie w życie na koniec roku - powiedziała w wywiadzie dla Pulsu Biznesu minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. W przyszłym tygodniu chcemy przedstawić projekt ustawy zawierającej te i inne ułatwienia dla firm, która trafi na posiedzenie Sejmu 25 marca i weszłaby w życie 1 kwietnia

Podatki 2020: Rozporządzenie ws. obniżonych stawek VAT do zmiany

Dodano: 10.03.2020 15:48 | 23 odsłon | 0 komentarzy

Rozporządzenie dotyczące towarów i usług, dla których stosuje się obniżoną stawkę podatku od towarów i usług (VAT), zostanie znowelizowane - wynika z projektu przygotowanego w Ministerstwie Finansów. Przepisy mają być dostosowane do zmian związanych z wprowadzeniem nowej matrycy stawek VAT.

Źródło: www.podatki.biz

Zmiany w wynajmie krótkoterminowym - trwają prace w Ministerstwie Finansów

Dodano: 09.03.2020 17:06 | 11 odsłon | 0 komentarzy

Ministerstwo Finansów prowadzi prace koncepcyjne i konsultacyjne związane z najmem krótkoterminowym. Po jego deklaracjach jesteśmy skłonni stwierdzić, że projekty ustaw z tym związanych będą gotowe jeszcze w 2020 roku

Źródło: https:

Zmiany kadrowe w Ministerstwie Energii

Dodano: 02.07.2018 7:53 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Planowane roszady w Ministerstwie Energii to na razie nieoficjalne informacje. Michał Kurtyka nie chce ich komentować, ale przyznaje, że najbliższym czasie skupi się  na przygotowaniach do zaplanowanego na grudzień w Katowicach szczytu klimatycznego COP24 - pisze "Rzeczpospolita".

Źródło: https:

Amortyzacja dziedziczonego majątku na dotychczasowych zasadach

Dodano: 08.11.2017 14:56 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W przygotowanym przez Ministerstwo Finansów projekcie nowelizacji ustawy o PIT i CIT, którą teraz zajmuje się Senat, znalazły się propozycje zmian w amortyzacji dziedziczonego majątku. Ministerstwo Finansów wraz z Ministerstwem Rozwoju doszły jednak do wniosku, że amortyzacja powinna odbywać się na dotychczasowych zasadach.

Źródło: mojafirma.infor.pl

reklama

Copyright © 2008-2020 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone