wtorek, 20 października 2020 r.  Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Wiadomości z tagiem Ministerstwie  RSS
Śliż: Tylko obowiązkowy split payment zapewni uszczelnienie system poboru VAT [WYWIAD]

Dodano: 16.10.2020 5:10 | 3 odsłon | 0 komentarzy

- Spodziewaliśmy się, że jeśli wystąpi problem z płynnością w firmach, to będzie o tym świadczyć lawina wniosków o uwolnienie środków z konta VAT i przelanie ich na zwykłe rachunki rozliczeniowe. Nic takiego nie nastąpiło - przyznaje Wojciech Śliż, dyrektor departamentu VAT w Ministerstwie Finansów.

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Pakiet zmian w podatkach w 2021 r.

Dodano: 15.10.2020 10:52 | 3 odsłon | 0 komentarzy

W 2021 roku zostanie wprowadzony pakiet zmian w podatkach - zapowiedział Jan Sarnowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów, podczas IV Kongresu Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan. Resort finansów chce w 2021 roku m.in. uprościć opodatkowanie najmniejszych firm, wprowadzić proinwestycyjne opodatkowanie przedsiębiorstw rozwijających się oraz zachęcić duże firmy do inwestowania.

VAT 2021 - zmiany wdrażające pakiet VAT e-commerce

Dodano: 14.10.2020 12:01 | 4 odsłon | 0 komentarzy

W Ministerstwie Finansów trwają prace nad projektem nowelizacji ustawy o VAT, która ma wdrożyć unijne przepisy dot. opodatkowania handlu elektronicznego (tzw. pakiet VAT e-commerce). Nowe przepisy (mają wejść w życie 1 lipca 2021 roku) mają przede wszystkim na celu zwalczanie oszustw związanych z VAT i uszczelnienie poboru VAT w tym obszarze, a także wprowadzenie ułatwień w rozliczaniu VAT w związku z prowadzeniem przez Internet transgranicznej sprzedaży towarów lub usług na rzecz konsumentów w UE. Wśród wielu projektowanych zmian znalazła się m.in. likwidacja zwolnienia z VAT dla importu towarów w przesyłkach o wartości nieprzekraczającej 22 euro, czy wprowadzenie definicji ustawowych pojęcia "wewnątrzwspólnotowej sprzedaży towarów na odległość" oraz pojęcia "sprzedaży na odległość towarów importowanych z państw trzecich".

Źródło: https:

Czy to początek końca wątpliwości dotyczących wygaśnięcia mandatów członków organów spółek? [Prawo dla nieprawnika]

Dodano: 13.10.2020 8:51 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Projekt ustawy o zmianie ustawy - Kodeks spółek handlowych oraz niektórych innych ustaw przygotowany przez Komisję ds. Reformy Nadzoru Właścicielskiego, działającą przy Ministerstwie Aktywów Państwowych, przewiduje nie tylko wprowadzenie do polskiego prawa spółek przepisów dotyczących prawa holdingowego, ale także zmian, które mają na celu rozstrzygnięcie niektórych problemów związanych z interpretacją przepisów.

Źródło: feedproxy.google.com

Akcyza na płyn do e-papierosów i tzw. wyrobów nowatorskich od 1 października 2020 r.

Dodano: 01.10.2020 9:06 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Od 1 października 2020 r. obowiązuje akcyza na płyn do e-papierosów i tzw. wyrobów nowatorskich. Zdaniem dyrektor departamentu podatku akcyzowego w Ministerstwie Finansów Marii Rutki nie ma argumentów dla dalszego wydłużania zaniechania poboru podatku od tych wyrobów.

Źródło: https:

Jak działania uszczelniające w akcyzie wpłynęły na obrót paliwami opałowymi?

Dodano: 28.09.2020 11:47 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Od 1 września 2020 roku przedsiębiorcy, którzy chcą sprzedawać paliwa opałowe, głównie olej opałowy, muszą zarejestrować się na potrzeby podatku akcyzowego w specjalnym rejestrze Ministerstwa Finansów. Podobne obowiązek dotyczy odbiorców paliw opałowych. - Tego rodzaju działania uszczelniające zweryfikowały rynek obrotu paliwami opałowymi - powiedział zastępca dyrektora departamentu zwalczania przestępczości ekonomicznej w Ministerstwie Finansów Robert Michalski. Jego zdaniem rynek samoreguluje liczbę oferentów paliw opałowych.

Źródło: https:

Reguła wydatkowa. Skuza z MF: W resorcie nie toczą się prace nad zmianą progu ostrożnościowego

Dodano: 25.09.2020 17:05 | 60 odsłon | 0 komentarzy

W Ministerstwie Finansów nie toczą się żadne prace nad zmianą zapisanego w konstytucji progu ostrożnościowego 60% PKB, poinformował wiceminister finansów Sebastian Skuza.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

RMiŚP otrzyma więcej uprawnień

Dodano: 24.09.2020 16:05 | 29 odsłon | 0 komentarzy

W Ministerstwie Rozwoju przygotowano projekt nowelizujący m.in. ustawę o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców (RMiŚP). Projektodawcy proponują poszerzenie kompetencji RMiŚP np. o organizowanie mediacji pomiędzy firmami i administracją publiczną oraz możliwość uzyskania dostępu do akt i dokumentów w toczących się lub zawieszonych sprawach.

Źródło: www.podatki.biz

Telepraca zostanie zastąpiona przepisami o pracy zdalnej?

Dodano: 23.09.2020 16:12 | 36 odsłon | 0 komentarzy

W Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotowywane są nowe regulacje dotyczące pracy zdalnej. Przepisy odnoszące się do zdalnej pracy miałyby zastąpić w Kodeksie pracy obecne przepisy ws. telepracy. Jak oceniają eksperci Pracodawców RP, atutami planowanych zmian są elastyczność i pewna swoboda pozostawiona stronom.

Źródło: www.podatki.biz

Zmiany kadrowe w Ministerstwie Energii

Dodano: 02.07.2018 7:53 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Planowane roszady w Ministerstwie Energii to na razie nieoficjalne informacje. Michał Kurtyka nie chce ich komentować, ale przyznaje, że najbliższym czasie skupi się  na przygotowaniach do zaplanowanego na grudzień w Katowicach szczytu klimatycznego COP24 - pisze "Rzeczpospolita".

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2020 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone