czwartek, 21 lutego 2019 r.  Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
Wiadomości z tagiem Ministerstwie  RSS
Wiążąca Informacja Stawkowa w VAT od 1 czerwca 2019 r.

Dodano: 18.02.2019 10:48 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Przepisy w sprawie Wiążącej Informacji Stawkowej (WIS) wejdą w życie od 1 czerwca 2019 r., a nie od 1 kwietnia jak wcześniej przewidywał projekt nowelizacji ustawy o VAT. Nowa matryca stawek VAT wejdzie w życie od 1 stycznia 2020 roku. Te informacje znalazły się w raporcie z konsultacji publicznych projektu nowelizacji ustawy o VAT i Ordynacji podatkowej, który przygotowano 15 lutego 2019 r. w Ministerstwie Finansów. Resort finansów uwzględnił szereg uwag zgłoszonych w toku tych konsultacji.

Źródło: https:

Śliż: Tylko obowiązkowy split payment zapewni uszczelnienie system poboru VAT [WYWIAD]

Dodano: 15.02.2019 5:09 | 2 odsłon | 0 komentarzy

- Spodziewaliśmy się, że jeśli wystąpi problem z płynnością w firmach, to będzie o tym świadczyć lawina wniosków o uwolnienie środków z konta VAT i przelanie ich na zwykłe rachunki rozliczeniowe. Nic takiego nie nastąpiło - przyznaje Wojciech Śliż, dyrektor departamentu VAT w Ministerstwie Finansów.

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Przełomowe zmiany w prawie farmaceutycznym w walce z mafią lekową

Dodano: 14.02.2019 6:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Wczoraj Rada Ministrów przyjęła przygotowane w Ministerstwie Sprawiedliwości przełomowe zmiany w prawie, które pozwolą na skuteczną walkę z mafią lekową. - Mafia lekowa powoduje poważne zagrożenie dla setek tysięcy Polaków, którzy potrzebują leków ratujących zdrowie i życie.

Źródło: biznes.interia.pl

Zasady rachunkowości funduszy inwestycyjnych do zmiany

Dodano: 08.02.2019 13:29 | 15 odsłon | 0 komentarzy

Z początkiem 2020 r. w życie wejdą nowe przepisy dotyczące szczególnych zasad rachunkowości funduszy inwestycyjnych - wynika z projektu przygotowanego w Ministerstwie Finansów. Rozporządzenie w tej sprawie zostanie dostosowane m.in. do Międzynarodowych Standardów Rachunkowości.

Źródło: www.podatki.biz

Raport NIK: błędy urzędników, wysokie podatki, a przede wszystkim skomplikowane prawo; główną przeszkodą prowadzenia działalności

Dodano: 07.02.2019 11:07 | 6 odsłon | 0 komentarzy


"Kontrola w urzędach skarbowych i Ministerstwie Finansów pokazała, że skomplikowany charakter przepisów prawa oraz częste jego zmiany mogą w dalszym ciągu stanowić główną barierę w prowadzeniu działalności gospodarczej" - stwierdziła ...

Źródło: inwestycje.pl

Raport NIK: Błędy urzędników, wysokie podatki, a przede wszystkim skomplikowane prawo - główną przeszkodą prowadzenia działalności

Dodano: 06.02.2019 5:51 | 5 odsłon | 0 komentarzy

"Kontrola w urzędach skarbowych i Ministerstwie Finansów pokazała, że skomplikowany charakter przepisów prawa oraz częste jego zmiany mogą w dalszym ciągu stanowić główną barierę w prowadzeniu działalności gospodarczej" - stwierdziła Najwyższa Izba Kontroli w opublikowanym 2 stycznia 2019 r. podsumowaniu raportu na temat "Barier prawnych w rozwoju firm rodzinnych w Polsce". NIK wskazała w nim między innymi na dużą liczbę błędów popełnianych przez urzędników.

Źródło: biznes.interia.pl

PIT 2019 - ulga termomodernizacyjna, nowe zwolnienia i zasady pobierania zaliczek

Dodano: 25.01.2019 13:54 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Od 2019 roku obowiązują liczne zmiany w podatku dochodowym od osób fizycznych. Na pytania redakcji infor.pl odnośnie ulgi termomodernizacyjnej, nowych zwolnień w PIT dla świadczeń z NFOŚiGW lub WFOŚiGW i nowych zasad pobierania zaliczek na PIT - odpowiedzi udzieliła Beata Karbownik, Zastępca Dyrektora Departamentu Podatków Dochodowych w Ministerstwie Finansów.

Źródło: https:

Zmiany kadrowe w Ministerstwie Energii

Dodano: 02.07.2018 7:53 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Planowane roszady w Ministerstwie Energii to na razie nieoficjalne informacje. Michał Kurtyka nie chce ich komentować, ale przyznaje, że najbliższym czasie skupi się  na przygotowaniach do zaplanowanego na grudzień w Katowicach szczytu klimatycznego COP24 - pisze "Rzeczpospolita".

Źródło: https:

Amortyzacja dziedziczonego majątku na dotychczasowych zasadach

Dodano: 08.11.2017 14:56 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W przygotowanym przez Ministerstwo Finansów projekcie nowelizacji ustawy o PIT i CIT, którą teraz zajmuje się Senat, znalazły się propozycje zmian w amortyzacji dziedziczonego majątku. Ministerstwo Finansów wraz z Ministerstwem Rozwoju doszły jednak do wniosku, że amortyzacja powinna odbywać się na dotychczasowych zasadach.

Źródło: mojafirma.infor.pl

reklama

Copyright © 2008-2019 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone