piątek, 19 października 2018 r.  Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra
Wiadomości z tagiem Mice  RSS
Dobrze ogrzać mieszkanie trzeba umieć

Dodano: 19.10.2018 6:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Mimo że to już połowa października. to utrzymują się wysokie temperatury powietrza. Jednak z uwagi na zimne noce i poranki wiele wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, a także indywidualnych gospodarstw domowych, rozpoczęło już kolejny sezon grzewczy. Nie wszyscy wiedzą jednak, jak dobrze i tanio ogrzewać mieszkania.

Tagi: Jednym, Mice
Źródło: biznes.interia.pl

Kto skorzysta ze stawki 9% CIT w 2019 roku

Dodano: 18.10.2018 8:04 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Kto w trakcie roku przekroczy limit 1,2 mln euro, straci prawo do niższego opodatkowania. Koniec też z możliwością optymalizacji z zastosowaniem aportu. Mimo zabezpieczeń przed nadużywaniem 15-proc. stawki CIT (od 2019 roku będzie to 9%), niektórzy podatnicy znaleźli sposoby, jak je obejść. Odpowiedzią na to jest rządowy projekt, który jest w Sejmie. Uderza on jednak nie tylko w tych, którzy próbują celowo zaoszczędzić na podatku.

Tagi: Mice, Konina
Źródło: https:

Bezpośrednie inwestycje zagraniczne w Polsce: Niemcy dokupują, Włosi wyprzedają

Dodano: 17.10.2018 11:07 | 14 odsłon | 0 komentarzy

Połowa bezpośrednich inwestycji zagranicznych w Polsce pochodzi z trzech krajów. Mimo opuszczenia naszego rynku przez UniCredit napływ kapitału do sektora finansowego był najwyższy od 2012 r.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Dziś dla GPW ważna analiza techniczna oraz seria danych makroekonomicznych

Dodano: 16.10.2018 11:06 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Mimo pozytywnej oceny Polski przez agencje ratingowe, z punktu widzenia analizy technicznej sytuacja na WIG20 wygląda bardzo źle. Otuchy inwestorom może dodawać jedynie stabilność złotego. Dziś warto zwracać uwagę nie tylko na liczne publikacje...

Tagi: WIG20, Mice, Polsat
Źródło: inwestycje.pl

Susza na rynku pierwotnym

Dodano: 16.10.2018 5:07 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Mimo ważnych prospektów emisyjnych, od trzech miesięcy żaden z emitentów nie zdecydował się na przeprowadzenie publicznej emisji obligacji. Takiej posuchy nie obserwowaliśmy od sześciu lat

Tagi: Mice
Źródło: inwestycje.pl

Reparacje wojenne – czyli never-ending story [OPINIA]

Dodano: 14.10.2018 5:05 | 11 odsłon | 0 komentarzy

Mimo zapewnień kolejnych polityków o tym, że Polsce należą się od Niemiec reparacje wojenne, nie ma możliwości prawnych ich dochodzenia. Wysokie jest za to prawdopodobieństwo zaspokojenia roszczeń indywidualnych. Kolejne rządy nie wspierają jednak ofiar na tym polu - pisze prof. dr hab. Jerzy Menkes, kierownik Katedry Prawa Międzynarodowego i Organizacji Międzynarodowych w Kolegium Gospodarki Światowej SGH w Warszawie.

Opóźnienie w rozliczaniu importu usług może być bardzo kosztowne

Dodano: 13.10.2018 5:07 | 21 odsłon | 0 komentarzy

Problemy z terminowym rozliczaniem importu usług od lat występowały u dużej grupy podatników. Faktycznie jednak, to dopiero od 2017 r. zagadnienie zyskało na znaczeniu. Mimo że cały czas prowadzone są dyskusje na temat legalności takich rozwiązań, na razie ich sprzeczność z prawem unijnym nie została stwierdzona, a stosowane regulacje są zapisane w ustawie o VAT. Z tego powodu należy zadbać, aby osoby dokonujące w firmie zakupów od zagranicznych kontrahentów miały świadomość, że nie zawsze musi działać na korzyść nabywcy fakt, iż świadczący nie wystawia faktury i nie upomina się o zapłatę mimo wykonania świadczenia. Może się bowiem okazać, że uzyskany tym sposobem kredyt jest dość kosztowny.

Tagi: Mice, Problemy
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Multiagenci zaniepokojeni brakiem zasad analizy potrzeb klienta

Dodano: 13.10.2018 5:06 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Analiza potrzeb klienta (APK) jest zdaniem agentów najważniejszym obowiązkiem wynikającym z nowej ustawy o dystrybucji ubezpieczeń. Mimo że ustawa zacznie obowiązywać za kilkanaście dni, to nie ma jasnych wytycznych co do zakresu APK

Tagi: Mice, Analizy
Źródło: inwestycje.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone