piątek, 19 stycznia 2018 r.  Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
Wiadomości z tagiem Marine  RSS
Piłka: Test na patriotyzm gospodarczy premiera [OPINIA].

Dodano: 17.01.2018 5:05 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Do Sejmu wpłynął projekt ustawy oochronie zwierząt, przewidujący przede wszystkim likwidację ferm futerkowych i zakaz uboju rytualnego. Jarosław Kaczyński nie tylko podpisał ten projekt, lecz także reklamuje go jako krok w kierunku „prawdziwej Europy”. Co więcej, chwali posłów opozycji, którzy wspierają projekt likwidacji tej gałęzi gospodarki. Odrzucenie tego projektu to jeden z pierwszych testów premiera Mateusza Morawieckiego na patriotyzm gospodarczy - pisze Marian Piłka.

Marian Kostempski, były prezes Kopeksu: decyzje o budowie nowych kopalń oraz likwidacji nierentownych potrzebne już teraz

Dodano: 15.01.2018 6:01 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Jeżeli chodzi o budowę nowych kopalń, to na Śląsku jest z tym problem. Trudno wskazać miejsca, gdzie mogłyby one powstać. Projekt budowy kopalni realizował Kopex, który został przejęty przez Famur. Jednak tam jest kwestia przekonania do tego przedsięwzięcia lokalnej społeczności - zaznacza w rozmowie z portalem WNP.PL Marian Kostempski, były prezes Kopeksu.

Źródło: gornictwo.wnp.pl

Rolls-Royce i MOL konstruują statek ze sztuczną inteligencją

Dodano: 31.12.2017 11:15 | 12 odsłon | 0 komentarzy

Japońska spółka żeglugi kontenerowej MOL Line i brytyjski koncern Rolls-Royce Marine są partnerami w projekcie, którego celem jest zaprojektowanie, budowa i testowanie statku autonomicznego.

Źródło: logistyka.wnp.pl

reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone