czwartek, 15 kwietnia 2021 r.  Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława
Wiadomości z tagiem Marcina  RSS
Chłopcy do bicia [Felietonik Marcina Z. Brody]

Dodano: 15.04.2021 8:48 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Jeszcze kilka lat wstecz, jeszcze 5, na pewno 7 lat temu, to ubezpieczyciele byli w branży finansowej tym złym, tym najgorszym. Kiedy w 2015 roku powstawał Rzecznik Finansowy, a przedstawiciele banków i ubezpieczycieli spotkali się, by nasi mogli bankowcom przekazać swoje z Rzecznikiem doświadczenia, bankowcy raczej ubezpieczeniowców lekceważyli. Nie wierzyli kompletnie, by im coś takiego, jak ubezpieczeniom mogło się przydarzyć. To oni byli wszak dobrzy, a my źli. Pisząc wprost - uznali, że ubezpieczenia po prostu sobie zasłużyły. Mieli zresztą na to własne, anegdotyczne, dowody z własnych przeżyć - w kuluarach opowiadali o własnych "przejściach" z tym lub innym ubezpieczycielem. Potem, zadziwiająco szybko, rzeczywistość zaczęła się zmieniać. A Cezary Stypułkowski ze złotego dziecka polskich finansów stał się dla własnych klientów obrazem najgorszego, wrednego, oderwanego od rzeczywistości sknerusa. Za sprawą właściwie dwu krótkich wypowiedzi, gdzie uczciwie chyba powiedział, co myśli.

Źródło: feedproxy.google.com

Nie ma już Axy w Polsce [Felietonik Marcina Z. Brody]

Dodano: 13.04.2021 9:06 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Axy długo nie było w Polsce. Nie bardzo do polskiego rynku mieli szczęście lub - zgodnie z powiedzeniem, że szczęście sprzyja lepszym - nie byli dla Polski dość dobrzy. W każdym razie nie pojawili się na naszym rynku ani w latach 90., ani nawet na początku lat 2000. Najbliżej wejścia byli może przy zakupie PZU, ale i tam zdystansowani zostali i przez Eureko, i nawet Allianz. Przez długi czas jedynym kawalątkiem grupy obecnym w Polsce była IPA - Inter Partner Assistance, później Axa Assistance, później Axa Partners. Tak zresztą i ostatecznie pozostało. Zobaczymy na jak długo, bo nie zdziwiłaby mnie zupełnie wyprowadzka z Polski i tej części Axy. Na przykład do Czech. Może z pozostawieniem jakiegoś ogryzka biura handlowego. A może i bez tego.

Źródło: feedproxy.google.com

Ubezpieczenia a polityka [Felietonik Marcina Z. Brody]

Dodano: 08.04.2021 8:46 | 10 odsłon | 0 komentarzy

Wiele wskazuje na to, że VIG i Aegon w swojej środkowoeuropejskiej transakcji trafili na rafę polityki. Trudno dziś już wyrokować, czy rafę da się jakoś ominąć, czy jednak nie okaże się ona dla transakcji zabójcza. W każdym razie Viktor Orban nie raz miał powtarzać, że to węgierskie firmy lub węgierskie państwo powinno mieć większościowe udziały w takich sektorach jak finanse, energia, media i handel. A jak finanse, to oczywiście i ubezpieczenia...

Źródło: feedproxy.google.com

Postęp na planecie [Felietonik Marcina Masnego]

Dodano: 07.04.2021 8:39 | 18 odsłon | 0 komentarzy

Zakończyły się święta w żydowsko-katolicko-protestanckiej cywilizacji, która coraz bardziej nie lubi swoich korzeni. Ale Wielkanoc w sumie jest niezła. Bezładny hałas ze źródeł elektronicznych i żywych w połączeniu z najpopularniejszym środkiem psychoaktywnym doskonale tłumi zbędną aktywność wewnętrzną poczynając od zwykłego myślenia.

Tagi: Marcina
Źródło: feedproxy.google.com

Ci wspaniali motocykliści [Felietonik Marcina Z. Brody]

Dodano: 06.04.2021 8:43 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Jak niedawno podała Compensa, 80% motocyklistów kupuje gołe OC. Zważywszy, że - jak ocenił rzecz znajomy motocyklista - niektórym do kompletu potrzebna byłaby przede wszystkim dobra polisa na życie, nie jest to wynik zły. Wprost przeciwnie - bardzo racjonalny. I całkiem nieźle o takim zwykłym, życiowym rozsądku motocyklistów świadczący.

Tagi: Marcina
Źródło: feedproxy.google.com

Oligopol [Felietonik Marcina Z. Brody]

Dodano: 01.04.2021 8:42 | 12 odsłon | 0 komentarzy

Mamy święta, będą się nam rozmnażać kurczaczki, zajączki, baranki. Oraz rude kotki nie za bardzo wybiegając w przyszłość. Może też będą się nam powoli rozmnażać w Polsce i ubezpieczyciele. Jest taka szansa. Choć na razie raczej w większej skali się na to nie zanosi. Warto więc zastanowić się, co przynieść nam może oligopol. Który ewidentnie na naszym rynku już właściwie panuje.

Źródło: feedproxy.google.com

Oliver Bäte w nowym wspaniałym świecie [Felietonik Marcina Masnego]

Dodano: 30.03.2021 9:36 | 16 odsłon | 0 komentarzy

Tydzień temu troskałem się o los polskich szpitali. Czy ubezpieczyciele zbudują lub przejmą kolejne? Strategia PZU pomija to milczeniem. Przebrnąwszy przez całego korporacyjnego powerpointa przeczytałem, że "PZU przygotował tę prezentację z należytą starannością, jednak może ona zawierać pewne nieścisłości lub opuszczenia". Znaczy się: może przejmą, może nie przejmą.

Źródło: feedproxy.google.com

Korpo-ludki a praca agenta [Felietonik Marcina Z. Brody]

Dodano: 30.03.2021 8:45 | 15 odsłon | 0 komentarzy

Kilkukrotnie załamywałem się już tutaj nad głupotą korpo w podejściu do agentów ubezpieczeniowych. Kryzys w powołaniach agencyjnych jest, nie ma najmniejszych co do tego wątpliwości. Jednak odpowiedzi korpo... czasem porażają. Tak, jak różne "programy dla młodych", które przeszły szturmem połowę rynku i nie zwojowały kompletnie nic. Albo Wróż Maciej, który rekrutował dla MetLife'u... Teraz wiemy jeszcze, skąd się te głupoty biorą. Bo jak korpo zacznie coś badać...

Źródło: feedproxy.google.com

Haracz powróci... (I obym się mylił..) [Felietonik Marcina Z. Brody]

Dodano: 25.03.2021 7:45 | 14 odsłon | 0 komentarzy

Pomysł, by obciążać ubezpieczycieli kosztami leczenia ofiar wypadków drogowych nie jest nowy. I zapewne będzie powracał jeszcze nie raz. Jak pamiętam dawne dyskusje (bo akurat na ten temat ostatnio nie rozmawiałem), znaczna część ubezpieczycieli nie miałaby nawet nic przeciw ponoszeniu takiego kosztu, o ile rzeczywiście pieniądze trafiałyby do poszkodowanych w wypadkach drogowych. Czy to na ich leczenie, czy przez finansowanie ratownictwa. To mogłoby być nawet korzystne finansowo dla ubezpieczycieli, bo oznaczałoby zmniejszenie kosztów późniejszego leczenia i rehabilitacji poszkodowanych.

Tagi: Marcina
Źródło: feedproxy.google.com

Triumf liberalizmu [Felietonik Marcina Masnego]

Dodano: 23.03.2021 8:31 | 17 odsłon | 0 komentarzy

Mamy właśnie zawał państwa redystrybuującego. Miał być i jest. Przyszłość jest kompletnie nieprzewidywalna, ale na naszych oczach spełnia się wizja, która dla jednych była koszmarem, a dla innych marzeniem. A większość o niej nie myślała. Myśleli o niej ubezpieczyciele, przynajmniej niektórzy.

Tagi: Marcina
Źródło: feedproxy.google.com

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2021 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone