czwartek, 09 lipca 2020 r.  Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki
Wiadomości z tagiem Marcina  RSS
Będziem latać? [Felietonik Marcina Masnego]

Dodano: 06.07.2020 9:52 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Dziś wypada kilka rzeczy wyjaśnić i uzupełnić. Po pierwsze Jacques Attali w przywołanym w zeszłotygodniowym felietonie komunikacie zmodyfikował swoje przepowiednie głoszone od lat. W "Krótkiej historii przyszłości" (2006), proroctwie tyleż mętnym, co już nieaktualnym, zapowiedział, że w nowym społeczeństwie głównymi przemysłami będą ubezpieczenia i rozrywka. Serio, ubezpieczenia na pierwszym miejscu. Może "Krótka historia przyszłości" była sponsorowana przez znanych i lubianych francuskich ubezpieczycieli: CNP, Axa, Cr�dit Agricole, Cov�a, Cr�dit Mutuel...? Attali nic za darmo nie robi.

Tagi: Marcina
Źródło: feedproxy.google.com

=> Relacja a władza <= [Felietonik Marcina Z. Brody]

Dodano: 02.07.2020 8:44 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Kiedy zapytać dowolnego z ubezpieczycieli, czy zależy mu na relacjach z pośrednikami, odpowiedź jest oczywista - "Tak, bardzo!" W praktyce te relacje są jednak realizowane bardzo różnie. Jedni pośredników, a szczególnie agentów, noszą na rękach. Inni boją się zrobić cokolwiek przeciw nim. Jeszcze inni są empatyczni i wyrozumiali niczym dziadkowie wobec niesfornych wnuków. Chcieliby nieba przychylić, zawsze poprowadzić za rękę. Są i tacy, co pośredników kochają miłością rodzicielską. Wskazują drogę, namawiają do samodzielności, a czasem karcą. Lub pouczają ze swej wyższej, dorosłej pozycji.

Źródło: feedproxy.google.com

Małgorzata Rusewicz została wybrana na prezesa IZFiA

Dodano: 01.07.2020 5:06 | 21 odsłon | 0 komentarzy


Walne zgromadzenie członków Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami (IZFiA) w związku ze złożeniem przez Marcina Dyla rezygnacji z funkcji prezesa skutecznej z dniem 31 grudnia br. zdecydowało...

Źródło: inwestycje.pl

Na waciki [Felietonik Marcina Z. Brody]

Dodano: 30.06.2020 8:44 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Koronowirus w rozsypce. Coraz mniej osób przejmuje się w ogóle noszeniem maseczek. Jeśli już, wielu nosi z nochalem na wierzchu, co ma tyle sensu, że nie widać zepsutych zębów. A zapowiedzi łapanek tych bez maseczek w komunikacji miejskiej chyba tylko dodatkowo ośmieszyły wszelkie obostrzenia. Bo gdyby koronawirus rzeczywiście był tak groźny, jak go malowali, ludzie nigdzie by nawet nie wyszli. A wracające do domu pielęgniarki czekałaby nie tylko słowna napaść, czy napisy na samochodzie, ale kilku sąsiadów z kamieniami, by nawet nie próbowały podchodzić. Co prowadzi nas z kolei prosto do ubezpieczeń zdrowotnych.

Tagi: Marcina, Corsa
Źródło: feedproxy.google.com

Tajny rząd uderza w ubezpieczenia [Felietonik Marcina Masnego]

Dodano: 29.06.2020 9:18 | 14 odsłon | 0 komentarzy

Ze wszystkimi problemami kryzysu ekologicznego można sobie poradzić - zawyrokował Jacques Attali 10 października 2019 roku, trzy tygodnie po załamaniu płynności amerykańskiego systemu bankowego. Warunkiem sukcesu jest - pisał - zrozumienie, że to nie wzrost rujnuje środowisko, tylko produkcja. Nie o to chodzi, żeby konsumować i produkować mniej albo więcej, tylko o to, żeby produkować co innego.

Tagi: Marcina
Źródło: feedproxy.google.com

CK monarchia [Felietonik Marcina Z. Brody]

Dodano: 25.06.2020 8:46 | 10 odsłon | 0 komentarzy

Franciszek Józef I, z Bożej Łaski cesarz Austrii, apostolski król Węgier, a także i między innymi wielki książę Toskanii i Krakowa, rządził swoim państwem przez niemal pełne 68 lat. W chwili śmierci niewielu miał poddanych, którzy pamiętali innego władcę. A choć wstępował na tron mając zaledwie 18 lat, wszyscy pamiętali w nim już niemal wyłącznie starca. Ze wszystkimi konsekwencjami starości. Podobnie w polskich spółkach VIG nie ma już wielu pracowników, którzy pamiętają czasy sprzed Franza Fuchsa. No, może z wyjątkiem nowych nabytków grupy, jak nawet InterRisk. Nowy, bo dołączył wszak dopiero w końcówce 2007 roku...

Źródło: feedproxy.google.com

Dla ubezpieczycieli likwidacja szkód nie ma znaczenia [Felietonik Marcina Z. Brody]

Dodano: 23.06.2020 8:44 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Nie od dziś wiadomo, że likwidacja szkód - w krótkim, a nawet średnim okresie - nie ma znaczenia dla wizerunku, a przede wszystkim dla sprzedaży, konkretnego ubezpieczyciela. Nawet dla wizerunku całej branży. Po prostu szkód jest zbyt mało. A pośrednicy nie chcą o pojedynczych przypadkach mówić. Zresztą, ile nawet stosunkowo duży pośrednik może mieć szkód ubezpieczycieli X, Y, Z rocznie, by realnie porównać jakość likwidacji? Za mało. Nie znaczy to jednak, że nie powinniśmy o likwidację szkód dbać. W długim okresie DOBRZE zlikwidowana szkoda to najlepsza reklama ubezpieczeń. I DOBRZE podkreślone jest tu nie bez przyczyny. Bo liczy się nie tylko ostateczna wypłata po kilku miesiącach przepychanek, ale czas i... styl.

Tagi: Nawet, Marcina
Źródło: feedproxy.google.com

Ani mru mru! [Felietonik Marcina Masnego]

Dodano: 23.06.2020 8:44 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Generałowie planują wojnę, która się odbyła. Powielają plany z okresu świńskiej grypy dostosowane do reakcji władz publicznych z okresu Covid-19. Rzekoma pandemia sprzed 11 lat była potrzebna, żeby jakieś trzy firmy upłynniły swoje szczepionki. Pandemia obecna jest potrzebna, żeby zredukować podaż dóbr i usług w kryzysie finansowym. Jeśli w przyszłości jakieś rządy światowe i krajowe ogłoszą pandemię, będzie ona pretekstem do czegoś zupełnie innego, więc dzisiejsze pomysły będą jak kulą w płot.

Źródło: feedproxy.google.com

Zachwyty filosemity [Felietonik Marcina Masnego]

Dodano: 22.06.2020 9:59 | 23 odsłon | 0 komentarzy

Świadczenie ex gratia właściwe jest paniskom, władcom, obecnie rządom. Dawniej monety rozrzucało się w tłum poddanych. Teraz rozrzuca się agregat M1 z wirtualnego helikoptera. Postojowe, pomoc dla twórców, nawet kilkadziesiąt tysięcy za nic nie robienie. Kiedy jednak ubezpieczyciel chce dać coś poddanemu z łaski, jego klient w nowoczesnym świecie ma jednak kłopot. Nie wiadomo, kiedy ma od świadczenia kulancyjnego zapłacić PIT, a kiedy nie. Ubezpieczyciel też nie wie, jak je zaksięgować. Właśnie znalazłem tegoroczne pismo Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej, który chyba we własnym przekonaniu rozstrzygnął spór. Może jednak warto jakoś tę kulancję ująć w przepisach zamiast liczyć na jednolitą linię interpretacyjną, której nie będzie?

Źródło: feedproxy.google.com

Agencie, czy ubezpieczyciel zrobi ci dobrze [Felietonik Marcina Z. Brody]

Dodano: 18.06.2020 8:48 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Mniej więcej wiemy, jak powinna wyglądać analiza potrzeb klienta w punkcie agencyjnym. Klient przychodzi, czasem sam opowiada, czasem trzeba trochę klienta pociągnąć za język. Na pewno agent zadaje naprowadzające pytania, by dowiedzieć się, jak rzeczywiście wygląda problem, potrzeba klienta. Potem dopiero mamy etap wyboru adekwatnego produktu ubezpieczeniowego i konkretnej oferty. Tak zresztą - nie wiedząc nic o APK - wizytę wyobrażają sobie klienci.

Tagi: Marcina
Źródło: feedproxy.google.com

Starsze wiadomości »
reklama
Time4VPS.EU - VPS hosting in Europe

Copyright © 2008-2020 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone