czwartek, 12 grudnia 2019 r.  Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary
Wiadomości z tagiem Marcina  RSS
Sąd wyznaczył tymczasowego nadzorcę sądowego dla Elektrobudowy

Dodano: 11.12.2019 17:06 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Sąd Rejonowy Katowice - Wschód w Katowicach X Wydział Gospodarczy postanowił zabezpieczyć majątek Elektrobudowy poprzez ustanowienie tymczasowego nadzorcy sądowego w osobie Marcina Ferdyna, podała spółka.

Źródło: inwestycje.pl

Małgorzata Rusewicz została wybrana na prezesa IZFiA

Dodano: 11.12.2019 5:06 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Walne zgromadzenie członków Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami (IZFiA) w związku ze złożeniem przez Marcina Dyla rezygnacji z funkcji prezesa skutecznej z dniem 31 grudnia br. zdecydowało...

Tagi: Marcina, Izba
Źródło: inwestycje.pl

Skok rozwojowy Czyli jak nic się nie zmienia [Felietonik Marcina Z. Brody]

Dodano: 10.12.2019 7:43 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W ostatnim czasie przez wszystkie możliwe przypadki we wszystkich możliwych kontekstach odmieniamy sztuczną inteligencję, aplikacje, systemy IT. W jakiś sposób widzimy przez to rozwój, który dotyka ubezpieczeń. Czy jednak kiedyś nie było zmian? I które zmiany w ostatnich latach były najważniejsze?

Tagi: Marcina
Źródło: feedproxy.google.com

Dwutlenkowcy i PZU [Felietonik Marcina Masnego]

Dodano: 09.12.2019 8:45 | 12 odsłon | 0 komentarzy

Opłaty za emisję trucizn mają długą historię, ale opłaty za emisję potrzebnego światu dwutlenku węgla wprowadził do obiegu dopiero Edmund (Edmond) de Rothschild na IV Światowym Kongresie Wilderness (Dzikiej Przyrody) w Kolorado 22 lata temu. Na kongresie byli też inni chętni do zarabiania na "bankowości środowiskowej" - np. John D. Rockefeller. Po 10 latach pomysł Rothschilda zamienił się w Protokół z Kioto. Suwerenne państwa go zlekceważyły, ale - jak widać - Europa nie jest suwerenna. Ameryka i Chiny uzyskały przewagę konkurencyjną np. nad Polską. Amerykańsko-chiński spisek?

Źródło: feedproxy.google.com

Przyszłość życia [Felietonik Marcina Z. Brody]

Dodano: 05.12.2019 7:43 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Jest podobno szansa, by na dniach MetLife ostatecznie zmienił właściciela. Może byłby to impuls do odnowy ubezpieczeń życiowych w Polsce. Bo po zawale uefek życiówki wciąż nie mogą odzyskać należnego im na rynku miejsca. Choć - na zdrowy chłopski rozum - powinny. Bo Polacy mają coraz więcej, zarabiają coraz więcej. Jest więc co ubezpieczać.

Źródło: feedproxy.google.com

Jak skutecznie ubezpieczyć OC komunikacyjne [Felietonik Marcina Z. Brody]

Dodano: 03.12.2019 7:56 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Pewnie za kilka, czy kilkanaście lat dojrzejemy wreszcie do zmiany systemu OC komunikacyjnego z "OC na pojazd" na "OC na kierującego". Oba rozwiązania mają w praktyce zalety i wady. Przy czym wady dzisiaj obowiązującego systemu znamy. Ewentualne korzyści ze zmiany to w wielu punktach typowe gruszki na wierzbie. A postulujący zmiany najczęściej patrzą na cały system tylko przez pryzmat własnych składek, a nie głównego celu, dla którego w ogóle system obowiązkowych ubezpieczeń OC komunikacyjnego wprowadzono.

Źródło: feedproxy.google.com

Wielki nowotwór. Wielkie remedium [Felietonik Marcina Masnego]

Dodano: 02.12.2019 9:12 | 11 odsłon | 0 komentarzy

Niezależnie od lokalnych biurokracji rozwijających się i upadających przez tysiąclecia, w skali świata uczestniczymy od stulecia w bezprecedensowym rozroście biurokracji w liczbie pojedynczej i mnogiej. Była obiektem zachwytów, ale upojenie mija. Technokraci mówią, że biurokracja nie pasuje do ery postindustrialnej. Teoretycy krzyczą: rozmontujmy molocha! Ja bym raczej nie walił głową w mur. Obserwujmy słabości potwora i pozwólmy mu na samozniszczenie.

Źródło: feedproxy.google.com

=> Pierwsza konferencja naukowa od lat <= [Felietonik Marcina Z. Brody]

Dodano: 28.11.2019 7:53 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Nie jestem fanem konferencji naukowych. Z reguły dużo gadania, znacznie mniej realnej treści. Często niestety w historii polskiego prawa ubezpieczeniowego referaty pod z góry określoną tezę. Też bez polotu. A przede wszystkim w oderwaniu od praktyki. Prof. Marcinowi Orlickiemu udało się w Poznaniu zerwać z tą tradycją. Może nie było ekscytująco, bo było jednak naukowo. Ale było przede wszystkim rozsądnie i praktycznie. Z nutką wizjonerstwa.

Źródło: feedproxy.google.com

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone