poniedziałek, 16 lipca 2018 r.  Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli
Wiadomości z tagiem Marcina  RSS
Nowe przepisy podatkowe utrudniły życie branży IT

Dodano: 12.07.2018 14:13 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Czerpanie zysków z autorskich praw majątkowych w przypadku firm z branży IT jest podstawową działalnością operacyjną – mówi Marek Kozaczuk, doradca podatkowy i ekspert Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, gość programu Marcina Piaseckiego.

Źródło: www.rp.pl

OC jak wszechświat [Felietonik Marcina Z. Brody]

Dodano: 12.07.2018 8:55 | 18 odsłon | 0 komentarzy

Jak Polska (a pewnie i nie tylko Polska) długa i szeroka, nikt nie ustalił chyba nigdy, po co jest ubezpieczenie OC. Ubezpieczeń nie widać w ogóle, ale tego nie widać jeszcze bardziej. Bo jak mamy samochód, to casco dla niego jest jednak jeszcze jakoś namacalne. Jeśli mamy OC tego samego "samochodu" (i nie bez przyczyny 'samochód' w cudzysłowie)... odwołać się do jakiejkolwiek realnej rzeczy po prostu się nie da.

Źródło: feedproxy.google.com

=> Aviva: Byle zarobić na dzieciakach <= [Felietonik Marcina Z. Brody]

Dodano: 10.07.2018 8:46 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Ubezpieczenia szkolnego NNW to niechciane ryzyko wielu ubezpieczycieli i dystrybutorów. Sprzedaż idzie przez chwilę, składki marne, ryzyko wysokie, a po drodze wciąż często różnego rodzaju wziątki. Stąd wielu ubezpieczycieli do 'szkolnych' po prostu "przystosowuje" swoje zwykłe warunki NNW, daje ładną ulotkę i uznaje, że będzie działać w szkołach. Problem w tym, że nie będzie! Bo specyfika młodego klienta jest inna. "Zwykłe" NNW w szkolnym kontekście są czasem tak głupie, że śmiech zmienia się we łzy. Stąd jeszcze przed wrześniem dobrze byłoby, by KNF sprawdził - właśnie na szkolnych NNW - swoją rekomendację zarządzania produktem.

Źródło: feedproxy.google.com

Zaczadzeni wkluczaniem [Felietonik Marcina Masnego]

Dodano: 09.07.2018 14:02 | 10 odsłon | 0 komentarzy

Co to jest ideologia? Ideologia jest wtedy na przykład, kiedy rozleję kawę i tłumaczę, że podłoga w tym miejscu była za jasna. Socjologia głosi, że ideologia - to zbiór poglądów uzasadniających zachowania lub interesy danej grupy lub jednostki. Ideologia ma wiele wspólnego z mitem. Mit ma wyjaśniać pochodzenie tego czy owego.

Tagi: Marcina
Źródło: feedproxy.google.com

Posypie się po gwarancji [Felietonik Marcina Z. Brody]

Dodano: 05.07.2018 8:46 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Planowane postarzanie produktów jest już właściwie tradycyjnym sposobem producentów różnych sprzętów i urządzeń, głównie tak zwanej elektroniki użytkowej, na znaczne czasem zmniejszenie swoich kosztów, a również pewnie jakieś na zwiększenie sprzedaży w przyszłości. Choć z tym zwiększeniem sprzedaży może być różnie, bo jeśli sprzęt firmy A po dwu latach się zepsuje.. czy kupimy znowu A? Interesujące jest jednak dla polskich ubezpieczeń pytanie inne: czy można w planowany sposób postarzyć ubezpieczyciela. I komu to się opłaca...

Źródło: feedproxy.google.com

Dlaczego lubimy Ergo Hestię [Felietonik Marcina Z. Brody]

Dodano: 03.07.2018 8:51 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Bardzo regularnie słyszę, że ja lubię lub my, w Dzienniku Ubezpieczeniowym, lubimy Ergo Hestię. I zwykle pada też pytanie: "Dlaczego?" A nawet ostrzeżenie, że może nam to zaszkodzić. Bo może jak lubimy Ergo Hestię, to jednocześnie nie lubimy innych? I, wtedy, na pewno gorzej o nich piszemy, tak? No właśnie.. Ciekawe to pytanie jest.. A najprostsza odpowiedź, że wykonują po prostu dobrą, ubezpieczeniową robotę, jest ważna, ale nie jest też na pewno odpowiedzią pełną. Bo co, inni nie pracują dobrze?..

Źródło: feedproxy.google.com

Z wyboru [Felietonik Marcina Masnego]

Dodano: 03.07.2018 8:51 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Amerykański system jest unikalny i w Polsce mało kto zgodziłby się z opinią, że warto go przeszczepić. Zresztą jak? Czy mielibyśmy wybierać szefa ogólnopolskiego nadzoru finansowego razem w posłami albo razem z prezydentem? Dziwaczne! Gdybyśmy jednak tego samego dnia wybierali prokuratora generalnego, sędziów pokoju i innych funkcjonariuszy publicznych, to dość szybko przywyklibyśmy do tego.

Źródło: feedproxy.google.com

Niemcy nie wytrzymali [Felietonik Marcina Z. Brody]

Dodano: 28.06.2018 8:52 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Geostrategia i Geopolityka będą decydowały, którzy zagraniczni ubezpieczyciele będą w Polsce. Niemcom wielokrotnie w Polsce się nie udawało. Lepsi, choć powolni, są na dziś Austriacy. Anglosasi wzięli kiedyś życie. Dziś życia nie ma. Z to w przyszłości pewnie częściej widzieć będziemy tych, którzy są w natarciu. Na przykład Chiny. Niekoniecznie ich największych i flagowych ubezpieczycieli. Może ktoś mniejszy. I nie, nie zainteresują się nagle Polską. Zainteresują się może Europą. Są też tacy, którzy nawet PZU nie muszą kupować.

Źródło: feedproxy.google.com

BBC wyemitowało materiał o kontrowersyjnym dziennikarzu z Polski. Ambasada RP zabrała głos

Dodano: 27.06.2018 5:08 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Polska ambasada w Wielkiej Brytanii podała we wtorek w oświadczeniu, że nie popiera antyislamskiej i antyimigranckiej retoryki. To odpowiedź na poniedziałkowy materiał BBC o finansowaniu przez placówkę targów książki z udziałem kontrowersyjnego dziennikarza Marcina Roli.

Źródło: forsal.pl

BBC wyemitowało materiał o kontrowersyjnym dziennikarzu z Polski. Ambasada RP zabrała głos

Dodano: 27.06.2018 5:05 | 11 odsłon | 0 komentarzy

Polska ambasada w Wielkiej Brytanii podała we wtorek w oświadczeniu, że nie popiera antyislamskiej i antyimigranckiej retoryki. To odpowiedź na poniedziałkowy materiał BBC o finansowaniu przez placówkę targów książki z udziałem kontrowersyjnego dziennikarza Marcina Roli.

Źródło: forsal.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone