sobota, 20 stycznia 2018 r.  Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
Wiadomości z tagiem Marcina  RSS
Jarosław Miziołek nowym Prezesem Zarządu w Arcadis

Dodano: 17.01.2018 11:06 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Jarosław Miziołek objął stanowisko Prezesa Zarządu w Arcadis, zastępując Marcina Klammera. Przez ostatnie 3 lata Jarosław zarządzał największą linią biznesową Arcadis w Polsce jako Dyrektor Pionu Infrastruktury. Od stycznia 2016 roku jest członkiem...

Źródło: inwestycje.pl

Wolność ubezpieczania [Felietonik Marcina Masnego]

Dodano: 15.01.2018 11:29 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Wymienialiśmy się ze znawcą ubezpieczeń uwagami bodajże o regulacjach. On z naciskiem napisał, że powinno być "prosto i liberalnie". Ja na to, że wystarczyłoby prosto, normalnie. On z naciskiem powtórzył: "I liberalnie". Ale co to znaczy?

Tagi: Marcina
Źródło: feedproxy.google.com

Wrak powinien być na głowie ubezpieczyciela [Felietonik Marcina Z. Brody]

Dodano: 12.01.2018 7:46 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Komunikat prasowy PZU o ich współpracy z LOT i Allegro.pl jest krótki. Informacja o LOT w ogóle nie jest interesująca. Współpraca jest prestiżowa, ale dla rynku i przypisu składki to przysłowiowe waciki. Allegro może być składkowo znacznie bardziej interesujące. Ale tak naprawdę w komunikacie ważne jest tylko jedno zdanie. I zupełnie niezwiązane ze sprzedażą ubezpieczeń...

Źródło: feedproxy.google.com

Nowe horyzonty [Felietonik Marcina Z. Brody]

Dodano: 10.01.2018 7:53 | 2 odsłon | 0 komentarzy

PZU wykonało naprawdę dobrą robotę, przygotowując swoją strategię. To naprawdę program na miarę największego polskiego ubezpieczyciela. Jest tam kilka elementów wizji. Ale są też zupełnie realne, przyziemne ubezpieczenia. Widać, że znaczną część pracy wykonał nie zarząd, wymyślając gruszki na wierzbie, ale dyrektorzy PZU realnie i z bliska patrząc na swój biznes. Mnie urzekło jednak coś innego... A nawet dwie rzeczy..

Tagi: Marcina, Nova, Jens
Źródło: feedproxy.google.com

Siła nieco wyższa [Felietonik Marcina Masnego]

Dodano: 09.01.2018 7:48 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Czy specyficzna metoda instalacji rur kanalizacyjnych zastosowana przez nabywcę polisy OC może zostać uznana za przyczynę zdarzenia ubezpieczeniowego pozostającą poza racjonalną kontrolą stron umowy o wykonawstwo rurażu i armatury sanitarnej? Czy rurarz wykonujący ruraż był niedbały, czy staranny, czy może nie odnosi się do niego w ogóle alternatywa niedbalstwa i staranności?

Tagi: Marcina
Źródło: feedproxy.google.com

Czy Concordia* nienawidzi Kaczyńskiego.. I Ergo Hestia, i Generali, i TUZ, i Axa**, i Link4, i Signal Iduna [Felietonik Marcina Z. Brody]

Dodano: 05.01.2018 7:49 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Facebook jest fantastycznym zjawiskiem. To, co najpiękniejsze, to możliwość poznania ludzi z branży z zupełnie innej, prywatnej, strony. Jedni zbierają znaczki, inni lubią podróże, jeszcze inni mniej lub bardziej wprost chwalą któregoś z bogów. Najczęściej jednak wrzucają fotki dzieci, psów i kotów. Oraz mówią o polityce. Rzadziej ze znawstwem. Częściej z zaangażowaniem. Aktualnie oczywiście politykę na Facebooku uprawiają przede wszystkim ci, których wybrańcy demokratyczne wybory przerżnęli (bo 'przegrali' to zbyt lekkie słowo). Ich widać najmocniej. Choć jeszcze 2 lata temu było odwrotnie. To zwolennicy dzisiejszej władzy polityką na FB się zajmowali. Kierunek przy tym nie do końca ma znaczenie. Ciekawsze jest powiązanie tej polityki z biznesem...

Źródło: feedproxy.google.com

Ubezpieczeniowiec z Ukrainy [Felietonik Marcina Z. Brody]

Dodano: 03.01.2018 7:45 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Niedawno, nawiedzając świątynię iSpot, miałem przyjemność być obsługiwany przez niewidomego Ukraińca. Ja wiedziałem, co chcę kupić, on wiedział, gdzie to leży. Bezproblemowo otworzył szafkę, dostałem, co chciałem, z przyjemnością już stałem do kasy. Przy kasie była już Polka. Choć w tym przypadku narodowość miała chyba mniejsze znaczenie. Ważniejsze, że widziała. Bo kasa nie była przystosowana do obsługi przez osoby niewidome. Tak czy tak, coraz częściej słyszę o pomysłach zatrudniania Ukraińców również w ubezpieczeniach.

Źródło: feedproxy.google.com

Losowość na Dolnym Mokotowie [Felietonik Marcina Masnego]

Dodano: 02.01.2018 7:50 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Hazard i ubezpieczenia są w swej istocie tym samym. Gra losowa, zakład i umowa ubezpieczenia są tylko różnymi nazwami tego samego fenomenu. Nie dziwi mnie, że ubezpieczyciele nie sprzedają swych usług w opakowaniu z metką "gra hazardowa". Hazard ma złe konotacje i ostatnio ograniczany jest prawnymi kagańcami, obrożami i innymi pętami. Ale dlaczegóż macherzy od hazardu nie sprzedają swych usług jako ubezpieczeń?! A może sprzedają?

Źródło: feedproxy.google.com

Prognozy dla budownictwa mieszkaniowego w 2018 roku

Dodano: 31.12.2017 16:30 | 11 odsłon | 0 komentarzy

Koniec Mieszkania dla Młodych, pierwsze lokale w programie Mieszkanie plus, możliwy początek wzrostu stóp procentowych i wysoka aktywność deweloperów - tak zdaniem analityka mieszkaniowego Homebroker Marcina Krasonia będzie wyglądał 2018 rok na rynku nieruchomości mieszkaniowych.

Źródło: budownictwo.wnp.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone