niedziela, 24 marca 2019 r.  Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
Wiadomości z tagiem Marcina  RSS
Przerwy w działalności [Felietonik Marcina Z. Brody]

Dodano: 21.03.2019 7:57 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Ubezpieczenie przerw w działalności (ang. BI - business interruption), tłumaczone też i występujące w Polsce pod nazwami 'ubezpieczenie przerw w produkcji' lub (mniej poprawnie, ale niestety powszechnie) 'ubezpieczenie utraty zysku', pokrywa przede wszystkim koszty przedsiębiorcy, które musi on ponieść pomimo że - wskutek szkody losowej - produkcja jest wstrzymana lub ograniczona.

Źródło: feedproxy.google.com

Wszystkie ubezpieczenia małe i duże [Felietonik Marcina Z. Brody]

Dodano: 19.03.2019 7:57 | 13 odsłon | 0 komentarzy

Dla znakomitej większości osób fizycznych w Polsce 100 tys. zł to już bardzo dużo. Wielu nie widziało takiej kwoty nigdy. Choć to raptem 200 papierków o najwyższym w Polsce nominale. Część kiedyś podobną kwotę za coś płaciła. Za mieszkanie, czasem za samochód. Choć nawet wtedy najczęściej 100 tys. zł nie było płacone w całości, a w częściach - ratach kredytu, w leasingu. 100 tys. zł to więc mnóstwo. A ile to jest mnóstwo w ubezpieczeniach...?

Źródło: feedproxy.google.com

Bez węgli nie ma masy [Felietonik Marcina Masnego]

Dodano: 19.03.2019 7:57 | 13 odsłon | 0 komentarzy

Utrudnianie inwestycji w węgiel - wbrew pewnej teorii - nie jest przykrywką dla omijania rozgruchotanego, wysoce kosztotwórczego sektora energetycznego. Odkrywka w Złoczewie może być ultraawangardową inwestycją PGE wyposażoną w najnowocześniejsze niskoemisyjne technologie, a i tak nie zostanie ubezpieczona przez grupę zagraniczną.

Tagi: Marcina
Źródło: feedproxy.google.com

Jaki wół, taka skóra [Felietonik Marcina Z. Brody]

Dodano: 14.03.2019 7:51 | 6 odsłon | 0 komentarzy

MAK składa się od nowa z puzzli. Inni oczywiście oceniają, czy się uda i jak. Bo składanie całości z różnych kawałków to robota ciężka. Raz - trzeba mieć wizję, jak obrazek ma ostatecznie wyglądać. Dwa - kawałeczki trzeba pilniczkiem podszlifować, by naprawdę do siebie pasowały, a całość nie rozsypała się natychmiast pod dowolnie małym obciążeniem. Z drugiej strony choćby w likwidacji szkód mogą zrobić coś, czego brokerzy w Polsce tak naprawdę nie robili nigdy. Szczególnie dla mniejszych ubezpieczycieli może być to szansa. Być może to najciekawszy element układanki.

Źródło: feedproxy.google.com

Senne widziadła i realne zagrożenie [Felietonik Marcina Masnego]

Dodano: 12.03.2019 7:51 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Pomysł, żeby opodatkować gotówkę w obrocie i sienniku, powraca co jakiś czas, zwykle jako posępny żart. W gruncie rzeczy zresztą jest czymś podobnym do wymiany pieniędzy albo do sterowanej inflacji. Wymianę pieniędzy pamiętają najstarsi Polacy, a inflację 1989 roku - nawet ci całkiem niestarzy.

Tagi: Senat, Marcina
Źródło: feedproxy.google.com

Jak dziś powinny wyglądać ubezpieczenia [Felietonik Marcina Z. Brody]

Dodano: 12.03.2019 7:51 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Pewnie 90% poważnych skarg na ubezpieczycieli majątkowych dotyczy zapłaty po szkodzie. (Może obsługowych problemów jest nawet więcej, ale w znakomitej większości przypadków nie są tak istotne, jak te szkodowe.) Problemem jest zawsze albo już kosztorys, albo od razu koszt wykonanej dla klienta przez kogoś innego usługi. Usługi naprawy uszkodzonej, a ubezpieczonej, rzeczy. Ubezpieczyciele muszą przejąć ten najbardziej wrażliwy wizerunkowo proces.

Źródło: feedproxy.google.com

Marcin Czyczerski został powołany na prezesa CCC

Dodano: 08.03.2019 15:53 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Rada nadzorcza CCC powołała Marcina Czyczerskiego na stanowisko prezesa od momentu powołania Dariusza Miłka na przewodniczącego rady nadzorczej, podała spółka.

Źródło: https:

Świrrr, świrrr. Czyli o ideologii [Felietonik Marcina Masnego]

Dodano: 05.03.2019 7:52 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Ideologia i biznes żyją w sprzężeniu zwrotnym. Dlatego podejmując walkę z węglem człowiek biznesu, na przykład reasekurator lub ubezpieczyciel, powinien wywiedzieć się wpierw, kto dokładnie do czego zmierza na kolejnych etapach akcji. Tymczasem boję się, że niejeden prezes, nawet bardzo ważny, po prostu przyjmuje rozkaz, albo - co gorsza - domyśla się tego rozkazu z ruchu ust osobnika stojącego wyżej w hierarchii stada.

Tagi: Marcina
Źródło: feedproxy.google.com

Lichwiarskie raty [Felietonik Marcina Z. Brody]

Dodano: 28.02.2019 7:41 | 13 odsłon | 0 komentarzy

Standardowo klient otrzymuje w ubezpieczeniach roczną składkę. Na ubezpieczenie samochodu, na ubezpieczenie dziecka, na ubezpieczenie domu. Jeśli chce rozłożyć składkę na 2 raty, płaci zwykle 10% więcej. Jeśli chce rozłożyć na 4 raty, płaci 20% więcej. Proste? Elementarne! I nawet na pierwszy rzut oka dość tanie. Zastanówmy się jednak, ile tak naprawdę kosztuje ubezpieczeniowy "kredyt"...

Tagi: Marcina
Źródło: feedproxy.google.com

Starsze wiadomości »
reklama
Time4VPS.EU - VPS hosting in Europe

Copyright © 2008-2019 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone