poniedziałek, 18 czerwca 2018 r.  Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli
Wiadomości z tagiem Marcina  RSS
Kongres dla każdego [Felietonik Marcina Z. Brody]

Dodano: 15.06.2018 8:50 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Kongres Brokerów właśnie się kończy. To był Kongres dla każdego. Kto chciał się nachlać, na pewno trafił do Warty. Kto chciał się spotykać, rozmówców mu nie zabrakło. Kto chciał posłuchać o ubezpieczeniach, szedł do Ergo Hestii. Kto chciał na łódkę, mógł. Kto chciał (wreszcie) dowiedzieć się czegoś o RODO i IDD, pomocny był InterRisk. Kto chciał się nudzić, chodził na panele. Kto chciał (bliżej) poznać spoconych facetów, dogadzała mu Axa. Kto chciał poczuć (dawną) młodość, na pewno trafił na koncert Lady Pank. Kto chciał się przebadać, wpadał do Mondial Assistance. I tak dalej, i tym podobne. A miłą, kongresową atmosferę zamknęła cudownie impreza na wodzie Generali. Było fajnie!

Źródło: feedproxy.google.com

Czy broker ma przyszłość [Felietonik Marcina Z. Brody]

Dodano: 14.06.2018 8:53 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Kiedy ze sceny w Mikołajkach padały zapowiedzi o śmierci zawodu dziennikarza, czy prawnika, bo wyprzeć ma ich sztuczna inteligencja, nikt niemal ze słuchaczy nie zadał sobie pytania, czy podobny los nie spotka brokera. Choćby dlatego, że często i prawem się zajmuje, i pisze, i szuka kontaktu i porozumienia między wieloma stronami. Wypisz, wymaluj i jak prawnik, i jak dziennikarz. I tylko jeden, starszy już, w swojej firmie zajmujący się jedynie relacjami, broker zapytał się mnie: "A kiedy i mnie ta sztuczna inteligencja zastąpi?" No właśnie, czy sztuczna inteligencja zastąpi kiedyś brokera ubezpieczeniowego...

Tagi: Marcina, Kielc
Źródło: feedproxy.google.com

Startupy to nie moda, ale dużo więcej się mówi niż robi

Dodano: 13.06.2018 13:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Zbyt mało wagi przywiązujemy do rozwiązań perspektywicznych, których wypracowanie wiąże się z ryzykiem – mówi Adam Czyżewski, główny ekonomista PKN Orlen, gość programu Marcina Piaseckiego.

Tagi: Marcina, Ader
Źródło: www.rp.pl

Czego uczy nas Votum [Felietonik Marcina Z. Brody]

Dodano: 12.06.2018 8:48 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Kancelarie odszkodowawcze - głównie dzięki ubezpieczycielom - już od z górą dekady są istotnym elementem rynku ubezpieczeniowego. Czy ubezpieczycielom się to podoba, czy raczej nie - kancelarie odszkodowawcze kształtują ubezpieczeniową rzeczywistość i... robią to skutecznie. A przynajmniej robiły, bo w tej chwili można zobaczyć pewne oznaki zadyszki. Poprawiła się też ubezpieczeniowa reprezentacja.

Źródło: feedproxy.google.com

Pomysł na deregulację, cz. 2 [Felietonik Marcina Masnego]

Dodano: 12.06.2018 8:48 | 18 odsłon | 0 komentarzy

Dobra, nowa konstytucja może być jednym z narzędzi odzyskiwania suwerenności, o ile otworzy się takie okno możliwości. Może ona też trwale utwierdzić zdrową równowagę między prawem pisanym, stanowionym, pozytywnym oraz prawem, które istnieje niezależnie od ustawodawcy.

Tagi: Marcina
Źródło: feedproxy.google.com

Były kurator sądowy Marcina P., twórcy Amber Gold, z większą karą za poświadczenie nieprawdy?

Dodano: 08.06.2018 11:05 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku wniosła apelację od wyroku skazującego na karę więzienia w zawieszeniu Marka L., oskarżonego o poświadczenie nieprawdy i niedopełnienie obowiązków, gdy był kuratorem Marcina P., późniejszego prezesa Amber Gold.

Źródło: forsal.pl

Trakcja PRKiI będzie miała nowego prezesa. To znany menedżer

Dodano: 07.06.2018 18:11 | 11 odsłon | 0 komentarzy

Rada nadzorcza giełdowej spółki, wyspecjalizowanej w budownictwie kolejowym i drogowym, powołała Marcina Lewandowskiego na stanowisko prezesa z dniem 1 września 2018 r. W ostatnich dniach odszedł on z zarządu grupy Porr w Polsce.

Tagi: Rada, Post, Marcina
Źródło: budownictwo.wnp.pl

Czyja 'Ostatnia niedziela' [Felietonik Marcina Z. Brody]

Dodano: 07.06.2018 9:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Ubezpieczyciele są z Marsa, a agenci z Wenus. Kiedy ubezpieczycielom wygodnie - idą do agentów, łaszą się, proszą, przynoszą kwiaty i czekoladki. Wszystko, by móc z agentami zaznać trochę rozkoszy, zebrać składkę, osaczyć razem klienta. Zarabia i Mars, i Wenus. Jeśli jednak okazuje się, że Wenus już do cna wykorzystano, że może żąda zbyt wiele, a i bez niej klienci się znajdują... Cóż.. Wenus dostaje kopa w dupę..

Źródło: feedproxy.google.com

Pomysł na deregulację, cz. 1 [Felietonik Marcina Masnego]

Dodano: 05.06.2018 8:46 | 23 odsłon | 0 komentarzy

Mamy w ustawach - tych generalnych i tych szczegółowych - bardzo dużo pomysłów na naprawianie rzeczywistości ludzkiej. Naprawianie idzie tak daleko, że oddala się od tej rzeczywistości i operuje - jak się rzekło - fikcją. Niektóre pomysły są próbą zapisu fundamentalnych zasad, uprzednio nie zapisanych w prawie stanowionym. Inne są równie koślawą, a nadto skomplikowaną księgą instrukcji, jak radzić sobie z kolejnymi tysiącami problemów coraz bardziej skomplikowanego ponoć życia.

Tagi: Mady, Marcina, Info
Źródło: feedproxy.google.com

Niech Pilot jeszcze zostanie [Felietonik Marcina Z. Brody]

Dodano: 05.06.2018 8:46 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Gdzieś po korytarzach chodzą szepty: "Nie zabieracie Veita do Niemiec.." Chodzą przynajmniej niżej, bo nie wszyscy bezpośrednio się z szefem stykający są w pełni zadowoleni. Łatwy w obsłudze nie jest. I oczywiście szepty chodzą tam, gdzie nie zostało już nic ze "starego Allianz". Bo "stary Allianz" wciąż nie jest zadowolony. Z niczego. Jak żył, tak i żyje przeszłością. Oraz przekonaniem, że był kiedyś wielki. Choć nigdy nie był. Na szczęście chyba starego Allianz w Allianz coraz mniej.

Źródło: feedproxy.google.com

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone