sobota, 18 sierpnia 2018 r.  Imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony
Wiadomości z tagiem Marcina  RSS
Zapomnijcie o definicjach!!! [Felietonik Marcina Z. Brody]

Dodano: 16.08.2018 8:52 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Jeszcze dziś naukę ubezpieczeń zaczyna się od definicji. W najbardziej klasycznej wersji i w najbardziej klasycznym przykładzie - ile metrów na sekundę musi wiać wiatr, by być uznanym za huragan. W ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych w ubezpieczeniu budynków rolniczych to 24 m/s. Dziś już nikt chyba w dobrowolnych ubezpieczeniach tak wysokiego progu nie stosuje. Z drugiej strony powtarza się i klientom, i agentom - czytajcie OWU. To bzdura.

Tagi: Marcina
Źródło: feedproxy.google.com

Spryt w narodzie nie ginie [Felietonik Marcina Z. Brody]

Dodano: 14.08.2018 8:50 | 7 odsłon | 0 komentarzy

rankomat.pl jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek ubezpieczeniowych w Polsce. W niższych przedziałach wiekowych właściwie wszyscy kupujący ubezpieczenia rankomat znają. Ale popularność ma też swoją cenę. Wielu tę popularność chce wykorzystać dla siebie... Co nie jest zabronione.. Jest dozwolone. Choć czasem wygląda tak, jakby działali jak paser...

Źródło: feedproxy.google.com

Komfort, czyli fiu-bździu [Felietonik Marcina Masnego]

Dodano: 13.08.2018 10:23 | 20 odsłon | 0 komentarzy

W kontekście masowych, typowych odszkodowań i nowych roszczeń ubezpieczyciele stoją obecnie w obliczu niewesołych wyzwań finansowych. Postępowi oczekiwań klienckich nie dorównuje postęp w skłonności do składkowania. W Polsce i całym naszym regionie ta nierównowaga jest szczególnie wyraźna. Roszczenia są współmierne do wzorców konsumpcyjnych z Zachodu. Ubezpieczyciele mają płacić za wszystko i w dodatku "spieszyć z pomocą".

Źródło: feedproxy.google.com

Risk management [Felietonik Marcina Z. Brody]

Dodano: 09.08.2018 8:48 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Zrządzanie ryzykiem to przede wszystkim zorganizowana analiza i ocena zagrożeń. Tworzy zestaw reguł, którymi trzeba się kierować, by pracować bezpiecznie. Bo całość ma prowadzić do podjęcia działań zapewniających bezpieczeństwo organizacji. W swej istocie risk management to - podejmowane w imię bezpieczeństwa - ograniczenie ludzkiej wolności i kreatywności.

Tagi: Marcina
Źródło: feedproxy.google.com

Czy można napisać przejrzyste warunki życiowe... Można... [Felietonik Marcina Z. Brody]

Dodano: 07.08.2018 9:04 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Rozmawiałem z różnymi życiowcami. I takimi utopionymi w uefkach, i tymi bardziej nastawionymi na klasyczne produkty w stylu ochrony życia czy endowmenty. Podejścia oczywiście różne. Ale niemal wszyscy zgadzali się w dwu kwestiach. Raz - świadomość ubezpieczeniowa Polaków jest słaba. Dwa - nie da się napisać prostych warunków ubezpieczenia w życiu. Bullshit. O świadomości może innym razem. Dziś tylko w skrócie: jak g. oferujecie, to Wam nie wierzą. Proste. A dziś o prostych, życiowych warunkach ubezpieczenia. Na przykładzie Leadenhalla.

Tagi: Marcina
Źródło: feedproxy.google.com

Jestem kotem, jestem kotem... [Felietonik Marcina Masnego]

Dodano: 06.08.2018 14:35 | 11 odsłon | 0 komentarzy

Stadem są klienci, którzy rzucają się na pseudopolisy życiowe, a potem stadnie się ich pozbywają. Być może stadne mechanizmy decydują o tym, że klienci w swej masie odrzucają kanał internetowo-telefoniczny? Tego nie byłbym pewny, ale warto to bez wielkich kosztów zbadać, poszukując dla klienckiego stada wiarygodnego lidera, który pociągnie je do directu.

Tagi: Marcina, Tego
Źródło: feedproxy.google.com

Co zamiast Facebooka [Felietonik Marcina Z. Brody]

Dodano: 02.08.2018 8:50 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Sprzedaż ubezpieczeń przez Facebooka nie ma sensu. To większość już wie. Podobnie nie mają sensu próby wykorzystywania Facebooka do "promocji" ubezpieczeń, ubezpieczycieli, agentów. To, co można pewnie zrobić, to komunikacja ubezpieczyciel - agent lub agregator / agencja - agent. No i oczywiście można wykorzystywać Messengera. Pytanie, jak długo, bo Facebook spada...

Źródło: feedproxy.google.com

Sąd Najwyższy przesuwa akcenty [Felietonik Marcina Masnego]

Dodano: 30.07.2018 13:57 | 14 odsłon | 0 komentarzy

Sąd Najwyższy nadal uważa, że cecha dobra osobistego jest "stałość" czyli "niezmienność w czasie", lecz łączy tę stałość "zmiennością społecznych ocen wartościujących". Znaczy to tyle, że indywiduum ma pewną wartość na stałe, ale społeczność może tę wartość oceniać raz tak, raz siak. A skoro społeczność ocenia raz tak, raz siak, to i sądy mają się temu poddać.

Źródło: feedproxy.google.com

EKUZ, EKUZ, wszędzie EKUZ [Felietonik Marcina Z. Brody]

Dodano: 26.07.2018 8:56 | 7 odsłon | 0 komentarzy

EKUZ, EKUZ, EKUZ... Dziesiątki informacji prasowych różnych, często nieznanych Kowalskiemu, marek ubezpieczeniowych. Co Kowalski zapamięta? Oczywiście to, co pojawia się najczęściej... czyli hasło EKUZ.. Czy chcemy, czy nie, reklamy działają na powtórzeniach. A ubezpieczeniowi marketingowcy powtarzają tylko EKUZ, EKUZ, EKUZ.. Merytoryka, która po tym haśle stoi, nie jest już najczęściej w żaden sposób dostrzegana. Bo... ktoś naprawdę ma nadzieję, że klient coś takiego doczyta...?

Tagi: Marcina, EKUZ
Źródło: feedproxy.google.com

Pilot już odlatuje [Felietonik Marcina Z. Brody]

Dodano: 24.07.2018 8:49 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Przejęcie "polskiego" Allianza przez Niemca to był szok, ale i nadzieja. Szok po latach rządów Pawła Dangla i chwilowej obecności Witolda Jaworskiego. Nadzieja, bo wielu myślało, że jak Niemiec przyjdzie... to już będzie dobrze. I nawet było dobrze, a przynajmniej lepiej. Ale było też inaczej. A przede wszystkim bez znacznej części "starego Allianz".

Źródło: feedproxy.google.com

Starsze wiadomości »
reklama
Time4VPS.EU - VPS hosting in Europe

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone