czwartek, 21 lutego 2019 r.  Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
Wiadomości z tagiem Marcina  RSS
Franszyzy dwie [Felietonik Marcina Z. Brody]

Dodano: 19.02.2019 7:53 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Daaawno już o franszyzach nie miałem okazji rozmawiać. Ale kilka dni temu znów mi się trafiło - czy jest sens i jakie. Czy jest sens stosowania franszyz z punktu widzenia ubezpieczyciela, czy jest sens stosowania franszyz z punktu widzenia klienta. Dłuuuga dyskusja. Choć mam wrażenie, że temperatura sporu i tak mniejsza niż kiedyś bywało. Bo ubezpieczyciele dla masówki, obejmującej i klienta indywidualnego, i małe-średnie, franszyzy odpuścili. Nie stosują lub stosują bardzo delikatnie.

Tagi: Marcina
Źródło: feedproxy.google.com

Klęska termitów [Felietonik Marcina Masnego]

Dodano: 18.02.2019 12:54 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Brukselskie termity przeżuwają i wydalają z siebie odchody, które przytłaczają obrót gospodarczy i prywatną inicjatywę Europejczyków. Ile czasu może przetrwać wieża z odchodów termitów dotkniętych gigantomanią? Niezależnie od ostatecznego scenariusza Brexitu, wszyscy widzą, że termitiera się wali.

Tagi: Marcina
Źródło: feedproxy.google.com

Niedolobbowali... Bo nie mieli pieniędzy [Felietonik Marcina Z. Brody]

Dodano: 15.02.2019 7:49 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Ubezpieczycielom udało się zostać lobbystami! Po raz pierwszy w tej skali. Bo oczywiście zarzuty, że coś czasem kiedyś ktoś robił tylko dlatego, że chodzi "na pasku" ubezpieczycieli zdarzały się zawsze. Zresztą to typowy hejterski chwyt retoryczny - zarzucenie oponentowi, że jego poglądy i oceny związane są tylko i wyłącznie z jakimś interesem majątkowym, w szczególności z wynagrodzeniem, które od kogoś za te opinie otrzymał. Ale wreszcie C I E S Z M Y się!! Bo zostanie lobbystą oznacza, że branża WRESZCIE zaczęła dbać o interes swój i swoich klientów!!!

Tagi: Marcina
Źródło: feedproxy.google.com

Zazdrość o Euroins [Felietonik Marcina Z. Brody]

Dodano: 12.02.2019 7:54 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Byłem w Euroinsie. Czy też w Einsie, bo tak nazywa się ich polska, przedstawicielska spółka. Jak na standardy ubezpieczeniowe wielkie to nie jest, ale też ma wszystko, czego ubezpieczycielowi potrzeba. Pracujący tam ludzie też wyglądają rozsądnie. A w każdym razie nie biegają po pokojach z szałem w oczach, jak niektórzy na rynku chcieliby ich przedstawiać. Czy będą zachowywać się na rynku rozsądnie? Hm... A czy duzi ubezpieczyciele będą na rynku zachowywać się rozsądnie?

Tagi: Marcina
Źródło: feedproxy.google.com

Jak powstaje gorset [Felietonik Marcina Masnego]

Dodano: 12.02.2019 7:54 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Opowiedzmy sobie w skrócie, jak wygląda jedna z faz procesu legislacyjnego, czyli głosowanie poprawek na posiedzeniu plenarnym. Wszyscy wiemy, jak wiele można załatwić trafną poprawką. Po takim głosowaniu Dekalog brzmi: "Zabijaj, cudzołóż, kradnij".

Tagi: Marcina
Źródło: feedproxy.google.com

System weryfikacji autentyczności leków wywoła kompletny chaos?

Dodano: 08.02.2019 11:00 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Jak podaje dzisiejszy "Dziennik Gazeta Prawna", już w tę sobotę, tj. 9 lutego 2019 r., wchodzi do polskich aptek system wykrywania sfałszowanych leków. Zdaniem Marcina Piskorskiego, prezesa Związku Pracodawców Aptecznych PharmaNET - czeka nas ogromy chaos. Zdaniem ekspertów od rynku farmaceutycznego, ryzyko dla pacjentów jest ogromne. Spawa dotyczy 15 tys. aptek i 24 tys. farmaceutów.

Źródło: biznes.interia.pl

Agnieszka Biała zastąpi Monikę Kośko na stanowisku wiceprezesa zarządu Ursusa

Dodano: 06.02.2019 16:30 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Monika Kośko złożyła rezygnację z pełnienia funkcji wiceprezesa zarządu Ursus w restrukturyzacji. Ponadto rada nadzorcza spółki odwołała Marcina Matusewicza i Zorana Radosavljević z funkcji członków zarządu. Jednocześnie rada uchwaliła, iż Agnieszka Biała będzie pełniła funkcję wiceprezesa zarządu Ursusa, podała spółka.

Źródło: https:

O, chłopska naiwności! [Felietonik Marcina Masnego]

Dodano: 05.02.2019 7:49 | 14 odsłon | 0 komentarzy

W okresie jednego pokolenia dwa razy miliony prostych Polaków, nieotrzaskanych z bliźnimi, pieniędzmi i ryzykiem, oszukano na grube miliardy. Jedni od ust sobie odejmowali. Inni dzieciom na mieszkanie nie dali. A nawet bazarowa przekupka może zawołać, jak za młodu na własne uszy słyszałem: "Całe życie kradłam, mąż kradł, a oni nam wszystko, wszystko zajumali!".

Źródło: feedproxy.google.com

Pułapka centrów aktuarialnych [Felietonik Marcina Z. Brody]

Dodano: 01.02.2019 7:48 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Kiedyś o aktuariuszach najczęściej opowiadano tylko na rynku dowcipy. Bo mało kto żywego aktuariusza widział. Siedzieli gdzieś zamknięci, ukryci, patrzyli w swoje lusterko, by z przeszłości przewidzieć przyszłość. Dzisiaj aktuariusze coraz częściej i coraz chętniej wychodzą do ludzi. Tematy aktuarialne są zresztą dla wielu bardzo interesujące. Ot, skąd się biorą stawki. Zastanówmy się, jakie są dziś perspektywy dla młodych aktuariuszy.

Źródło: feedproxy.google.com

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone